Nog één week

"Waar is mijn bed dan?"
Het driejarige meisje liep door ons nieuwe huis.
"Het is hier een troep", zei ze, terwijl ze zich vooroverboog om haar hand door het stof op de vloer te halen.

"Je bed is bij oma", zei haar vader.
Het kleine meisje keek hem even wantrouwend aan.

"Waar is het krukje?", vroeg ze mij.
"Het krukje?", vroeg ik.
"Ja, zodat je overal bij kunt", zei ze.
"Wij kunnen overal bij", zei ik.
"Waarom?"

Ze liep door het huis, nu vol stof, slijp-, schuur- en boormachines, emmers met cement en verf.
Zelfs het bed van papa en mama was er niet meer.
"Waarom niet?"

"Dat staat in ons nieuwe huis, toch?", zei haar vader.
"Ja."

Ik was onder de indruk van haar aanpassingsvermogen.

In een jaar tijd verhuis ik voor de tweede keer.
Hoewel het huis waar ik nu woon altijd een tijdelijk huis was, zal ik ook deze plek weer gaan missen.
Het uitzicht op de voorbijsnellende mensen, de open keuken, de imposante kastenwand en de badzaal.
Verhuizen is afscheid nemen.

En de katten zijn na 10 maanden eindelijk helemaal gewend.
Nog precies één week en ze worden door ons opgepakt om hopelijk jarenlang te kunnen wennen.

acht reacties

Ah, ja… Die badzaal. En dat ubergroene balkon. Gelukkig is er in het nieuwe huis De Boekenkast.

Succes, of plezier, met verhuizen.

Toch jammer dat jullie geen buren meer zijn. Bijna buren is ook mooi.

-Joanne

Joanne, (E-mail ) - 19-10-’09 13:07

(En taart dus volgende week! Taart!)

Rutger, (URL) - 19-10-’09 15:49

Blijft een gedoe, dat verhuizen. Ben in m’n hele leven 5 keer verhuisd. Maar bij twee van die keren was ik jonger dan vier dus daar herinner ik mij niet zo veel van.

Terrebel, (URL) - 19-10-’09 17:20

Prachtig, prachtig :). Show, don’t tell, zei ik laatst tegen iemand (en prent ik mezelf steeds in), en jij geeft een heerlijk voorbeeld.

Juuth, (E-mail ) (URL) - 19-10-’09 19:42

Heerlijk, een nieuw huis. Gefeliciteerd! Gelukkig komt bij afscheid van het oude ook altijd het nieuwe om van te gaan houden. Veel plezier.

Impa, (E-mail ) (URL) - 20-10-’09 11:42

Leuk, dan kunnen we ergens anders huizenruilen (hier nog hetzelfde huis, maar: een schuurtje! een andere keuken! Nog geen badzaal, misschien oooooit). Veel succes met de verhuizerij!

femke, - 20-10-’09 20:08

Ik heb een keer een kat gehad die steeds terugliep naar mijn oude huis en daar de nieuwe bewoners aanviel! Over territorium gesproken…

Monique, (URL) - 22-10-’09 13:11

ELK huis is een tijdelijk huis. Een tijdje overleef je het wel, totdat in the end het jou overleeft. PS Welkom thuis.

pimz, (E-mail ) - 26-10-’09 19:38
(optioneel veld)
(optioneel veld)
Helaas heeft ook mijn site te maken met spammers. Zou je, voordat je op Plaats reactie klikt, deze domme vraag willen beantwoorden? Dan voorkom ik dat hier allemaal berichten over cheap loans en extra large dicks komen te staan.

Reactiemoderatie staat aan op deze site. Dit betekent dat je reactie niet zichtbaar zal zijn, tot deze is goedgekeurd door een beheerder.

Persoonlijke info onthouden?
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.