Ontbijt
'Maar ik heb niet meer', zei het jongetje tegen de verkoper.
Hij had een portemonnee van Finding Nemo in zijn hand.
Op de toonbank lag een muntstuk van 2 euro, naast een zakje Maltesers.
Knisperende bolletjes van chocolade.
'Dit kost 2,85', zei de verkoper. De verkoper keek naar de rij die zich achter mij had gevormd.
Ochtendspits. Koffiebehoeftigen. Een trein die er zo zou aankomen.
Een klein jongetje dat de boel ophield.
Het jongetje bleef de man aankijken alsof hij het dan wel zou doen.
Hij was zwart en had een brilletje.
'Sorry', zei de verkoper.
Het jongetje ging op zijn tenen staan om de Maltesers van de toonbank te pakken.
'Je kunt wel een lolly kopen', probeerde de verkoper.
'Dat mag niet van mijn moeder', zei het jongetje.
'Het is nog te vroeg daarvoor. Het moet ontbijt zijn, had ze gezegd.'
Wat harteloos dat jij die 85 cent niet even lapt voor dat jochie! Ik geef altijd mensen geld die in de rij bij de kassa net iets te kort komen.
Dus al die acties zijn terecht. Er zijn inderdaad kinderen in Nederland wiens ouders geen geld hebben voor het ontbijt. Zes gulden voor een zakje knisperbolletjes!? Mijn hemel! Voor hetzelfde geld heb je vier grote pakken huismerk-cornflakes. Bijvoorbeeld.
voor hetzelfde geld koop je een bruin brood, potje pindakaas of appelstroop en een pak melk en daarna op de fiets kind naar school brengen.
Treffend. En triest.
Wat een rijkdom terug te kunnen kijken op een jeugd waarin een dagelijks ontbijt met het hele gezin rond de keukentafel vanzelfsprekend was.
Gr. Lian
Is barmhartigheid de wereld uit? (Behalve wanneer het op tv komt.)
Je roman is geweldig, intrigerend geschreven, Maya ‘houd je vast’. Echt een ‘aanrader’!!
Hallo Merel,
Bij Malthezers had ik een ietwat anders beeld…..:-))
Leuk om je ontmoet te hebben in de bus en ik hoop je boek gauw door te kunnen lezen.
Groetjes
af en toe “trein” ik. Kennis gemaakt met de prijzen van de Kiosk. En de belabberde kwaliteit van de “koffie”. Wat een slootwater. Ik ben dan ook verwend met volautomatische expressomachine thuis met sinds kort de volautomatische melkschuimer…. ooohhh, wat een uitvinding. En dan die prijzen …2,75 voor een bak bruin water afrekenen. Ik neem dus thuis extra (wel lekker) kopje, neem bammetjes en fruit en flesje water mee. En ik verbaas me over de rijen mensen die kennelijk zonder? nadenken wél die veuls te dure rommel kopen. Rekensommetje: als je alleen al elke dag bruin water koopt; 5 dagen per week ad. 2,75 = 13,75 per week.Is bij 40 werkweken zo’n 550 euro per jaar. Kun je ook een expressomachine voor kopen…..Ik heb best 2,75 voor een lekker kopje koffie over of is dat nou gewoon niet mogelijk? @NS, idee: misschien in de trein weer een restaurantwagon?


Lekker ontbijt! Of hij moet een andere bril natuurlijk (een andere moeder zou zielig zijn)