---
title: "Stemwijzer"
date: 2002-02-21
author: "Merel Roze"
featured_image: "https://www.merelroze.com/wp-content/uploads/2024/06/boids-1.png"
categories:
  - name: "Geen categorie"
    url: "/category/geen-categorie.md"
---

# Stemwijzer

Daar ik nauwelijks benul heb wat ik zal gaan stemmen bij de gemeenteraadsverkiezingen en ik zwevender ben dan ooit tevoren, kwam ik via ex-logger Martijn uit bij [Stemwijzer](http://www.stemwijzer.nl/index.html). Bij Stemwijzer krijg je 30 vragen en indien je deze naar alle oprechtheid invult, rolt er een staafdiagram uit met de deelnemende partijen in volgorde van overeenkomst met jouw antwoorden. ‘Amaai, wat fijn – want dan kom ik erachter wat ik moet gaan stemmen!’, dacht ik. Testje gedaan. Slechts paar keer ‘neutraal’ ingevuld. Nergens ‘geen mening’.

Mijn uitslag: 1. Actieve Stad, 2. Arabische Democratische Partij, 3. Groen Links.  
Qué?  
Actieve Stad? Wazzda? Als de gemeente Amsterdam niet de naam van deze partij had genoemd in een opsomming, was Actieve Stad in het geheel niet op Het Internet te vinden. Zodoende zal ik zometeen de tweede link naar deze partij vormen wanneer Google mijn pagina heeft gespiderd. Hoe kan ik nou stemmen op een URL-loze partij? Wat ís Actieve Stad? Iemand een idee?

En dan. Arabische Democratische Partij? Hein? Hierbij wel een link. Maar geen eigen site. Wel [een partijprogramma ](http://www.kleurnet.nl/arabdp/overzich.htm)op kleurnet (met een spelfout in de URL). Waarin als derde agendapunt: minder nadruk op ICT/computers. Vandaar. Ben het met teveel punten niet eens.

Groen Links dan maar? Hmpf. Ben in geheel niet overtuigd. Probeert u het ook eens, maar de Stemwijzer werkt maar voor 9 gemeenten in Nederland. Vanaf 12 maart staat hij online voor de landelijke verkiezingen.