---
title: "Bootloggen"
date: 2002-09-28
author: "Merel Roze"
featured_image: "https://www.merelroze.com/wp-content/uploads/2024/06/boids-1.png"
categories:
  - name: "Geen categorie"
    url: "/category/geen-categorie.md"
---

# Bootloggen

Mijn computer lijdt aan een grote vlaag van nostalgie. Hij besloot uit zichzelf terug te gaan naar vroeger tijden, en nu wil hij niet meer terug naar nu.

Eerst zat de computer vast. Hij wilde niets meer doen. Zelfs control-alt-delete mocht niet baten. Ik herstartte de computer.   
Toen gebeurde het.

Alle zaken die ik in de loop der maanden had uitgeschakeld, gooide hij met veel bravoure terug mijn scherm op. Hij vroeg mijn langvergeten password weer, hij gaf een oud bureaublad, hij startte programma’s op waarvan ik niet wist dat ze nog bestonden, hij gaf aan dat mijn standaard e-mailprogramma niet meer als standaard stond ingesteld, hij gebruikte een gek lettertype en rare kleuren, en het beeldscherm flikkerde een beetje. Het geheugen van IE was zeer selectief, mijn scherm stond vol nare icoontjes van gekke programma’s en Word stamelde dat hij de auto-correctielijsten niet beschikbaar had. Het was alsof mijn computer graag wilde bootloggen in plaats van webloggen.

Heb ik net met veel pijn en moeite mijn computer opgevoed tot volwassen man, gaat hij ongevraagd weer terug naar de kleutertijd. Als hij maar niet dement wordt en lukraak van alles eruit gaat flappen.

Ik kan alleen maar hopen dat het een tijdelijke vlaag van nostalgie betreft.   
Of heeft iemand ervaring hiermee?