---
title: "Muts"
date: 2003-01-11
author: "Merel Roze"
featured_image: "https://www.merelroze.com/wp-content/uploads/2024/06/boids-1.png"
categories:
  - name: "Geen categorie"
    url: "/category/geen-categorie.md"
---

# Muts

Ik heb een muts. Hij is boel cool.

Ik was in Haarlem. In Haarlem liggen alle fijne winkels op een steenworp afstand van elkaar. Het is er niet zo druk en de mensen zijn er klantvriendelijker dan in Amsterdam. De stad is mooi en oud. Helaas denken veel Amsterdammers er zo over, dus zal Haarlem binnen de korste keren meer en meer op Amsterdam gaan lijken.

Het was koud en mijn oren vroren van mijn hoofd. Stiefmoeder Kiek wilde graag een muts voor mij kopen. Mutsen zijn voor mietjes, dacht ik nog, maar tegelijkertijd leek een beschermend laagje op mijn koude hoofd wel aangenaam. Hema had niets. In de volgende kledingzaak stond een meisje met een superdeluxe gave muts op haar hoofd. Ik trok mijn stoute schoenen (ook nieuw) aan en vroeg haar waar ze de muts gekocht had. In Haarlem! Vlakbij! Straat door, linksaf, niet oversteken, weg volgen en naar rechts.

Sjakie’s was de leukste winkel waar ik sinds tijden was. Naast verkoop van mutsen, handgemaakte poppen en interessante accessoires fungeert de winkel ook als een soort galerie. Prachtige schilderijtjes hangen boven kunstzinnige meubels. Portfolio’s van de kunstenaars liggen op een mooie houten tafel ter inzage.   
Sjakie zelf bleek de maakster van de mutsen. Er waren er talloze, de een nog gekker dan de ander. Ik probeerde ze allemaal uit en koos uiteindelijk voor eentje die Sjakie uit een kast had getrokken. De muts was alleen een beetje grijs vergeleken bij de kleurige rest. Maar ter plekke bedacht Sjakie de oplossing, pakte naald en draad en maakte mijn muts perfect terwijl wij ooh- en aahden in de winkel.

De muts zit op mijn hoofd en zelfs binnen doe ik hem niet af. Hij zit lekker, hij staat perfect. Ik bekijk mijzelf in elke etalage en prijs mijzelf superdeluxe gelukkig.   
Deze muts is een must voor iedereen. Koop een muts of wees er een.  
(Sjakie’s zit in de Nassaulaan 4, in Haarlem dus)