Bijkomend nadeel van de zomeravond zijn zoemende muggen die de concentratie verstoren. Ik zat op onze tribune en keek naar het stuk dat zich voor mijn ogen afspeelde. Geheel opgaand in alles wat mijn zintuigen beroerde, voelde ik plotseling een steek in mijn rechterbil.
Ai. Wat was dat? Ik greep naar de plek waar ik zojuist had voelen prikken. Een dikke mug kwam tussen mijn hand en mijn broek vast te zitten. Een brandende speldenknoppenpijn plus direct opkomende jeuk maakte zich van mij meester. Ik schuurde mijn broek over de houten zitting van de tribune. Dat bood tijdelijke rust.
Even later voelde ik links een steek in mijn bil. Auw! Precies op dezelfde plek als waar de andere mug aan de rechterkant had gestoken, ontwaarde ik nu een mug aan de linkerkant van mijn zitvlak. Hier eveneens een korte, stekende pijn en vervolgens een heftige jeuk. Ik schuurde mijn zitvlak over de houten plankjes.
Gisteren hadden de muggebulten majestueuze vormen aangenomen. De jeuk was verergerd. De pijn vanwege het te hard krabben, schuren en schurken tegen alles wat er voor in aanmerking kwam, had het vlees om de bulten heen rood gemaakt. Ik bewoog mij al kontkrabbend door de stad.
Vandaag jeukt het nog steeds. Ik schuur en schurk al de ganse ochtend. Zelfs de Azaron stick mocht niet baten.
Reacties
6 reacties op “Muggenbulten”
Prikweg (zo heet ’t) van VSM helpt wel. & Als je ’t niet te veel op je huid smeert, ruikt ’t ook nog enigszins aangenaam.
Ik bedoel natuurlijk Prrrikweg-gelei, voordat iemand me gaat verbeteren.
Dat zijn wel heel brutale poldergasten, zeg! In je billen notabene……
Het allerbeste is er gewoon niet aankomen (en zeker niet aan denken). Smeerseltjes maken het vaak, als je huid al stuk is, nog veel erger. Griezelige ontstekingen enzo
gewoon azijn doet ook wonderen…
Prrrrikweg Helpt er goed..!