De eerste keer dat ik Calexico zag, was in Rotown, Rotterdam, mei 1999. Buiten was het 30 graden. Feyenoord werd die dag kampioen en de stad zinderde. We liepen van Coolsingel naar Nieuwe Binnenweg. Ik probeerde me te concentreren op de kleuren rood en wit en trachtte de verwensingen aan het adres van Ajax niet te persoonlijk op te vatten.
Binnen in Rotown was het afgeladen en steeg de temperatuur tot tropische hoogten.
De setting voor Calexico was geschapen. De band maakte het broeierige van de dag alleen maar broeieriger, het zweterige zweteriger. Na afloop stapten wij kletsnat en vol passie de straat weer op. Om te constateren dat de stad gedurende ons concert door de supporters van Feyenoord in een slagveld was veranderd.

Gisteren mocht ik mee met Vido Liber naar een speciaal pers-optreden van Calexico in het fijne zaaltje van Desmet. Het stormde buiten en mijn haren waren door de druilerige regen toch kleddernat geworden. Binnen bracht koffie warme handen.
Het was een akoestisch concert in triovorm, met Joey Burns, Volker Zander en Martin Wenk. De meeste indruk maakte, net als altijd, de laatste. Niet alleen vanwege de subtiele geluiden die hij weet voort te brengen uit de verschillende instrumenten die hij speelt, maar ook vanwege zijn stage appearance. Mmm.
De nieuwe nummers waren mooi en ingetogen, en zullen op volle bandsterkte de huiskamers weer onder zonnestralen weten te bedekken.

Een nummer van Calexico is als een filmpje met woestijnvlakten, roestige treinen en stoffige oldtimers op de grens tussen California en Mexico. Het zijn videoclips gemaakt van muziek. Wij zagen er gisteren een paar en ik kan er niet snel genoeg van krijgen.


Reacties

10 reacties op “Calexico”

  1. hail hail Calexico! ik ben zelfs zo’n erge fan dat ik ook de tour ceedees verzamel. Ben stiekum een beetje jaloers op je! Fijn dat je ze zo kunt waarderen.

  2. was inderdaad een prachtig optreden. Vooral dat het zo muisstil was, echt ideaal. Ben ook erg benieuwd naar de radio-opnames.

  3. Hmmm… ik kom weer helemaal in de stemming, Merel. Ik hoop dat ik snel het nieuwe materiaal kan gaan beluisteren. Calexico is mooi.

  4. Ik vind het een stomme naam. Calexico. Ik zie Calimero met een sombrero.

    Pardon?

    U zei?

    Nee, dit is geen reactie van hoog niveau.

    De boog kan niet altijd gespannen zijn, en mijn medereageurs verdienen ook hun 5 lines of fame.

    Hasta la Pasta,

  5. Jammer van je kapsel.
    Al naar de kapper geweest trouwens?
    Oei… dit kan fout aflopen denk ik zo….
    Alvast sorry.

  6. Mazzelaar! 7 april trouwens in Paradiso, voor het gewone volk.

  7. Ik heb ze een paar jaar geleden gezien op Lowlands, compleet met mexikaanse muzikanten en sombrero’s! Echt genieten!

    Je bent wel een bofkont hoor Merel…

  8. smooi, dank je Merel, goede muzieksmaak heb je.

  9. Merel jij geluksvogel! Ik moet wachten tot begin februari om nieuwe nummers te horen, dan komt het nieuwe album namelijk uit (‘Feast of Wire’)…

  10. Ik heb um al eens gelogd, maar voor merel gooi ik hem hier ook graag neer:

    MP3 van hun binnenkort uit komende Calexico cd vind je hier: http://www.cityslang.com/sounds.html

    vinkwel. Trippie gaat in April kijken…