« terug naar blog

Dirty Pretty Things

[[image:images/dirty_pretty_things.jpg:inline]]
De nieuwe film van Stephen Frears (High Fidelity, My Beautiful Laundrette, Dangerous Liaisons)!
Het verhaaltje in het krantje lezend, was ik bang dat we reeds om 10 uur ’s ochtends verdoofd geslagen zouden worden met menselijke ellende: ‘Dirty Pretty Things geeft een empathische en menselijke kijk op het leven van illegalen in de marge van de samenleving’. Nu klopte deze zin wel, maar hij pakte mooier en beter uit dan ik had kunnen denken.

Okwe, een illegale Nigeriaanse immigrant, werkt als nachtportier en taxichauffeur in Londen. Hij huurt een bank in de woonkamer van de Turkse en ook illegale Senay (Audrey Tautou, inderdaad, Amélie) om op te slapen.
Okwe ontdekt dat het hotel, waar zij beiden werken, wordt gebruikt voor orgaanoperaties. De operaties worden onder primitieve omstandigheden uitgevoerd bij wanhopige immigranten die een paspoort krijgen in ruil voor hun nier. Okwe, in zijn eigen land dokter, wordt gedwongen mee te werken. Intussen zit de Immigratiedienst Senay op de hielen.

De acteurs zijn briljant. De Chineze vriend van Okwe (Benedict Wong) had een mooie bijrol met een paar fantastische one-liners. De rol van Okwe is zo goed uitgewerkt dat je vreselijk hoopt op een happy end. En toch ook weer niet, want Frears weet de gebeurtenissen redelijk realistisch te houden en de toestand van illegalen rauw neer te zetten. De ontknoping had daarom een wat dubbele nasmaak. Het vrij gelukkige einde vond ik wat gemakkelijk en al te relativerend, maar tegelijkertijd was ik stiekem heel blij dat het zo goed afliep. Inmiddels was ik groot fan van de drie hoofdpersonen geworden.
Prachtfilm.
Aan te raden voor iedereen.

En toen was het pas kwart voor 12 in de ochtend.


Reacties

11 reacties op “Dirty Pretty Things”

  1. Mijmer houdt van Amélie.

    Mijmer moet wellicht deze film ook zien.

    Mijmer houdt namelijk ook wel van een happy end.

    Mijmer moet anders huilen.

    Toedeloe,

  2. Merel moest anders ook huilen van dit happy end 🙂

  3. Heb ‘m op de iffr-previewdag gezien, was inderdaad erg goed. Frears omzeilt gelukkig een paar valkuilen. Want is het geen slap romantisch verhaaltje tegen een sociaal drama-achtergrond geworden, maar ook geen zware orgaanmaffia documontaire.

  4. documontaire? documentaire!

  5. En vergeet van Frears vooral de Roddy Doyle verfilmingen van “The Van” en “The Snapper” niet.

  6. Ik heb deze films toegevoegd aan mijn lijstje van aan te schaffen dvd’s. Zodra ik ‘m op dvd tegenkom neem ik ‘m mee.

  7. ik heb bij de 5 een scheurtje gezet bij mijn publieksprijsscheurkaartje…

    ik snap alleen nog steeds niet hoe iemand nee kan zeggen als Audrey Tautou met haar grote ogen vraagt of je mee naar New York gaat 😉

  8. De film ‘Amilie’ is een prachtige film.
    Heb ik op dvd inmiddels.
    En Audrey Tatou is ontroerend lief dat zeker.

  9. Haastige spoed…
    Amelie en Audrey Tautou moest het wezen.

  10. You can also check some relevant pages dedicated to party poker party poker http://www.poker-4-u.com/party-poker.html
    … Thanks!!!

  11. You may find it interesting to take a look at some relevant information about roulette roulette http://www.westvalleyhigh.us/roulette.html http://www.westvalleyhigh.us/roulette.html
    .