« terug naar blog

Op de Fiets (53)

Ik kwam van de goede kant aanfietsen en dus zag ik ze staan: een stuk of tien agenten. Donkerblauwe broek en lichtblauw overhemd. Ze stonden verstopt achter een grote vrachtwagen die op de stoep geparkeerd stond.
E?n voor ??n werden nietsvermoedende fietsers, brommers en auto’s aan de kant gezet. Een hoop onterecht gescheld viel de agenten ten deel. Een man weigerde zijn auto uit te komen en liet zijn motor stationair ronken terwijl de agenten een bon uitschreven en hij zat te vloeken.


Natuurlijk bleef ik braaf voor het rode stoplicht wachten. Ik kon zo alles mooi in de gaten houden. De schok van de nietsvermoedende weggebruikers was leedvermaakwaardig. De meeste fietsers lieten de bonnen gelaten over zich heenkomen.
Het stoplicht rechts op het kruispunt sprong op groen. Ik zag een glimmende Audi TT richting de agenten glijden. De man in de Audi had een blonde, gef?hnde bos haar en een rode jumper over zijn schouders. Hij hing ver achterover in zijn stoel en was aan het bellen met ??n hand aan het stuur. Aha, die kon een dikke bon verwachten. Ik had alvast voorpret.


Maar toen zag hij de agenten. Midden op het kruispunt gooide hij zijn telefoon op de stoel naast hem en deed hij in een seconde tijd zijn riem om. Hij ging rechtop zitten. Op het moment dat hij ter hoogte van de agenten was, was hij het beste jongetje van de klas.
Shit.
Ik geloof zelfs dat hij even naar de agenten zwaaide.


Reacties

28 reacties op “Op de Fiets (53)”

  1. Jammer jammer, het zou een leuk tafereeltje geweest zijn als deze man aangehouden zou worden!!

  2. Dat lijkt me het type ‘Ryan’ uit Expeditie Robinson, bleeeehh…

  3. Ik vind dit eigenlijk een veel leuker tafereel!

  4. Schijnheilig is het woord daarvoor.

  5. Schijnheilig ? Pfft, ik zou het ook doen. Een hartsgrondige hekel heb ik aan die regelneven/controleurs.
    Waarom zitten ze niet achter de echte criminelen aan ?

  6. maar morgen rijdt die man al bellend tegen een boom en worden z’n ballen door het stuur er afgerukt. issie mooi het beste eneuchje van de klas…

  7. Eens zullen de agenten de blonde Audi-man te snel af zijn!

  8. waaah, wat een mietje.
    zag onlangs ook weer eens een politiefuik voor fietsers. zo te zien voor zonder licht/bel/zijreflectie en dat soort misdaden. erg zielig. als dit het resultaat is van de roep om meer blauw op straat dan hebben we daar dus ook niks aan.

  9. Audi rijders zijn zo bijdehand, echt waar.

  10. Oh ja, expeditie Robinson…

    lachen wel weer, vooral die belgische “lijder/leider’ op het vrouweneiland.

    Haha, Robinson Crusoe zelf gewoon.

  11. Oldo Stofjas avatar
    Oldo Stofjas

    Als mijn auto leeggejat wordt, is er geen mens die ook maar even naar die auto wil kijken! Nee, de politie heeft veel belangrijker zaken te doen. Ik ben blij dat die tien (!) agenten zich ondertussen zo nuttig maken.

  12. Het vershil tussen ??n heer en ??n crimineel: hij kan beter liegen!

  13. There is no justice 🙁

    Verder wel goed dat die fietsers in de binnenstad eens worden aangepakt, een druppel op een gloeiende plaat welliswaar. Maar toch, je moet nog meer voor die tweewielers uitkijken dan taxi’s.

  14. Nawijn nog gehoord over de fuik.150 agenten en bergen materieel
    30.000 automobilisten aangehouden,15 processen verbaal.
    Alleen:Osama Bin Laden zou hier niet opgepakt worden,als goed moslim passeert hij hier broodjenuchter ennne hij krijgt een vlaai toe.

  15. Als je als fietser welbewust je eigen gezondheid op het spel zet door volslagen anarchistisch maling te hebben aan alle regels, moet je dat lekker zelf weten. Maar ga dan niet zeuren als je een keer gepakt wordt. (En realiseer je dat je niet alleen je eigen gezondheid op het spel zet). Dat alles geldt natuurlijk ook voor die bellende Audist…

  16. dat had ‘ie vast vaker gedaan

  17. yeah for rob: aanpakken dat hypocriete gajes!

  18. Bravo voor die Audimobilist. Hij let tenminste beter op in het verkeer dan de gemiddelde weggebruiker. En zal dus never nooit niet morgen tegen een boom aanrijden.

    Ennuh Rick, jij had toch een Astra?

  19. Jij lacht je
    meer blauw op straat

  20. Niet zo’n Brave Hendrik dus…
    Schijn bedriegt

  21. Ik stoor me nog het meest aan die rode ‘jumper’ over z’n schouders….hmmblz

  22. met die rode “jumper”?
    Een wannabe gay? of gewoon een mietje? of een dikke blaas?

  23. Kijk, die gast in de Audi snapt het gewoon. Want of je nu in een dikke Audi TT rijdt of op een zwaar verotte oma-fiets, zodra je politie ziet, doe je altijd alsof er niks aan de hand is en je je keurig aan de regels houdt…. En ga me nou niet vertellen dat het niet zo is….

  24. Ja, MRTN, natuurlijk, want ik stopte immers ook braaf schijnheilig. Maar van sommige mensen hoop je gewoon dat ze er niet mee wegkomen 🙂

  25. Regels zijn er nu eenmaal niet voor niets. Dat wil niet zeggen dat ik mij altijd braaf aan de regeltjes hou hoor, maar als je gepakt wordt, dan moet je de consequenties dragen…wie zijn billen brandt moet nu eenmaal op de blaren zitten. Nu moet ik aan de andere kant toegeven dat ik ook schijnheilig gestopt zou zijn en ook zou hopen dat de telefonerende automobilist gepakt zou worden…..

  26. geen groter leed dan vermaak.
    Toch raar om het jammer te vinden, dat iemand g??n bon krijgt.

  27. Hadden ze hem geen bon kunnen geven voor zijn kapsel?

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *