Het Internationaal Filmfestival begint zaterdag, woei! Ik baal een beetje omdat ik de tijd niet heb om er zoals altijd lekker vaak te zijn. Mijn deelname wordt tot een minimum beperkt. Ik ga twee keer.

Ik ga naar de Volkskrantdag op de laatste zondag. Een traditie inmiddels, die we dit jaar bijna niet zouden hebben kunnen herhalen omdat we geen bon hadden. Gelukkig had lezer DjB deze voor mij toen ik er een postje over plaatste. DjB, namens mij en mijn vrienden grote dank!

De andere dag dat ik ga, wordt volgende week zaterdag. Samen met vriendin S. heb ik alle films uitgezocht die we die dag willen gaan zien (5). Ik doe de reservering wel, zei ik moedig. Nu je online kaarten kan kopen, is dat minder irritant dan voorgaande jaren, dacht ik nog. Maar wat blijkt? Het systeem is overbezet, al de hele ochtend. Ik kan wel bellen. Dat betekent minstens een half uur in gesprek, en daarna minstens een half uur wachten. En dat terwijl ik alleen een mobiele telefoon heb om mee te bellen…

Ze moeten daar iets aan doen, aan die kaartverkoop. Een normale sterveling waagt zich er niet eens meer aan. Alleen de doorgewinterde IFFR gangers weten dat het noodzakelijk is om volhardend te zijn. Maar ik heb vandaag helemaal geen zin om volhardend te zijn! Ik heb nog meer te doen!

Update . En Update zondag: Laatste Update: Gelukt!
shit! overbelast!


Reacties

25 reacties op “IFFR”

  1. DjB is een geweldige vent.

  2. Jij hebt zo veel vrienden, er is ‘r allicht minimaal een die nu voor je rent.
    ‘w00t’ is een verboden woot. Woord.
    Dag, lieve beste weblogger van Nederland.

  3. Biekman avatar

    ’t Kan nog erger. Omdat Internet en telefoon voorlopig geen opties zijn, ben ik maar naar De Doelen gegaan. Keurig geregeld met nummertjes en een stuk of tien kassa’s. Ik kreeg P662. Aan de beurt was P086… En ik heb ook nog meer te doen! Zit nu weer thuis voor, wachtend op optie 1 of 2.

  4. Niet opgeven Merel! Negeer het woordje ‘overbelast’, klik een paar keer en na een keer of drie kun je kaartjes reserveren. Het duurt even, maar dan heb je ook wat. Ik ben reeds voorzien (happy happy joy joy), dus het systeem is weer een stukje minder belast. Ik zal je niet in R’dam tegenkomen want ik koos voor een maandag en een donderdagavond.

  5. Nou, Vido, ik ben echt al uren aan het klikken, ik heb minder geluk dan jij.
    Ben er 1x doorheen gekomen, kreeg de lijst met films te zien, en daarna was er een internal error en vloog IE eruit… sindsdien geen succes….

    Het verhaal van Biekman stemt mij ook moedeloos. Ik krijg bijna een hekel aan het festival.

  6. Veel plezier daar.

  7. Dat is nu net de reden waarom ik na 16 jaar FF R’dam ben gaan staken (klinkt oud maar ik was er al jong bij). Ik heb intussen kwalitatief veel betere festivals in Nederland en het buitenland gevonden, waar je wel gewoon de films kunt zien die je wilt zien.
    Maarrr…dom, dom ik heb me dit jaar weer laten verleiden tot één dagje. Met als gevolg dat ik na al meer dan 4 uur constant op de herhalingsknop van de telefoon druk. Straks krijg ik nog RSI door dat stomme festival!

  8. Vroeger, toen was alles beter. Toen kon je nog gewoon naar films die toch geen hond wilde zien op het Filmfestival van Rotterdam. Ik ga al 10 jaar niet meer omdat het niet meer toegankelijk is voor de impulsieve filmkijker. Ik wacht wel. Wat je echt gezien wilt hebben, komt uiteindelijk toch wel ergens boven drijven.

  9. Biekman avatar

    Gelukt! Duurt even voordat je ze te spreken krijgt, maar dan zijn ze ook erg aardig 🙂

  10. Joehoe, na bijna 5 uur is het gelukt. Ben ik nu een Echte Volhardende Filmliefhebber of niet? De jongen die ik sprak vroeg heel vriendelijk: heeft u vandaag al eerder gereserveerd? (sic)
    Helaas was 1 film mijn lijstje al volgereserveerd, maar mijn favoriet:’L’Histoire de Marie et Julien van Rivette kon nog wel. Ben nu zeer tevreden

  11. Zat om 9.00 uur startklaar. Tot zover niks nada noppes. Zucht. Vroeger…

  12. zelfde hier.. probeer ook al vanaf 9 uur, via internet en telefoon..

    hoe vaak moet ik ook alweer op die herhaaltoets drukken?

  13. Wanneer je het geduld heb 5 films achter elkaar uit te zitten, zou je ook het geduld moeten hebben daarvoor enkele uren naar je beeldscherm te moeten sturen!

  14. eh..bedoel turen

  15. Fijn he internet… 😉

  16. Weet mn god niet wat t allemaal inhoud, maar in iedergeval veel plezier!

  17. Ik ga even naar de videotheek, tot zo.

  18. Adriana avatar

    Vanmiddag ging ik ook naar De Doelen. Vorig jaar kon ik helaas niet naar het IFFR, hadden ze toen dat ellendige volgnummersysteem ook al? Enfin, de volgnummers waren op en om nou morgenochtend vroeg weer te gaan… dan maar telefonisch, en de Echte Volhardende Filmliefhebber wint inderdaad! Ik moet de films tussen werk & andere zaken proppen, maar het worden er alsnog 8 in zeven dagen!

  19. UrbanProf avatar
    UrbanProf

    Tja, Rotterdam is best ver weg om ‘effe’ op de fiets te springen ….

  20. nee das (opge)Zwolle: te ver om je fiets te pakken!!

  21. zelf een dagje met films samenstellen is toch wel erg leuk. programma doorvlooien. shortlist maken. schema in elkaar knutselen waar iedereen het mee eens is. en dat moet ook nog eens fysiek haalbaar zijn. taferelen als: “tussen film 3 en 4 hebben we 15 minuten om van pathé naar lantaren te komen”. het reserveren is doorzetten. hopen dat je hele schema niet opgeblazen wordt door één uitverkochte film. pure suspense!

  22. @Merel, Elmer: ach, een container oude kranten en een schaar zijn echt alles wat je nodig hebt… maar toch, graag gedaan!

  23. Is het inmiddels al gelukt, Merel? Zaterdag heb ik zo’n 30 keer gebeld, maar zondag kreeg ik opeens een lieve stem die wist te vermelden dat “al onze medewerkers zijn momenteel in gesprek” aan de lijn. Da’s beter dan zo’n stomme ‘in gesprek’-toon waarna je meteen weer op kunt hangen. Na een kwartiertje wachten aan de telefoon kon ik gewoon reserveren!

    Mijn films voor de 24ste: Los Guantos Magicos, Frantz Fanon: Black Skin, White Mask, Deadlines & Los Rubios. Waarschijnlijk gaan we in de vroege middag nog een 5de film kijken, maar daarvoor wilden we niet reserveren omdat je dan wel erg vroeg je bed uit moet. 😛

  24. Ja, het is gelukt! Eerst al zaterdag, maar toen heb ik besloten nog een avond te gaan. Dat lukte online, zelfs, later op de middag gisteren. Niet alle films die ik wilde zien waren er nog, maar toch. Gelukkig wel gelukt dus!

  25. Het is verschrikkelijk. Dit jaar zelfs meer dan voorgaande jaren. Toen ik er zaterdag achterkwam dat de online ticketverkoop overbelast was, ging ik bellen. Drie kwartier lang heb ik achter elkaar de redialknop moeten indrukken om steeds maar weer een in-gesprektoon te krijgen. En toen de online ticketservice weer werkte, bleek dat mijn Macintosh erop vastliep. Zojuist op de computer van m’n werk dan maar alles ingevoerd. Het aantal rode kruisjes voor de films (om aan te geven dat ze uitverkocht zijn) viel me nogal mee. Bij bevestiging bleek echter dat er nogal wat films wel degelijk uitverkocht waren. Ik vond het al zo raar dat er nog plaatsen voor Lost in Translation waren.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *