« terug naar blog

Bidden wij voor Owen Meany

Bidden wij voor Owen Meany. John Irving. In één week tijd werd dit boek mij drie keer aangeraden als perfect vakantieboek.

Ik toog naar de smoezelige tweedehandsboekwinkel, waar veel gerocheld werd door een dakloze in de hoek. De man achter de balie riep af en toe dat hij daar mee moest ophouden, omdat hij er anders uitgezet zou worden. Diepe rochels vielen hem ten deel. 

De uitbaters hadden duidelijk een voorkeur voor het romantische zo-loop-je-nog-eens-toevallig-ergens-tegen-aan-principe en een totale afkeer van rangschikken, en in het bijzonder van rangschikken op alfabetische volgorde. Hoe ging ik tussen die honderden boeken in godsnaam Bidden wij voor Owen Meany (zonder vraagteken, fascinerend) vinden?

Hoe opmerkelijk was het, dat dit boek uit 1963 1989 me anno 2011 in één week tijd drie keer werd aangeraden, en hoe opmerkelijk was het daarbij, dat het eerste dikke boek dat ik in een van de tientallen kasten zag staan, het boek van Irving was. € 1,25!

Rochelende daklozen en rangschikafkeuren daargelaten, wat een topidee van mij was het geweest om deze winkel in te gaan.

En toen viel mijn oog op een boek dat ik wel kende. Stiekem keek ik er even in. Eerste druk! Ongesigneerd!
En dat voor maar € 1,25.
fantastica 2ehands


Reacties

30 reacties op “Bidden wij voor Owen Meany”

  1. charlotte avatar
    charlotte

    DAT JE BIDDEN WIJ VOOR OWEN MEANY NOG NIET HEBT GELEZEN IS SOWIESO HEEL SLECHT!

    Sorry voor de hoofdletters.

    Los daarvan weet ik niet precies wanneer het is geschreven, maar dat was ergens in de jaren tachtig en zeker niet in 1963.

  2. Martine avatar
    Martine

    Dan bij deze, een heel opmerkeljke, vierde tip om Bidden wij voor Owen Meany te lezen!

  3. charlotte avatar
    charlotte

    Overigens zijn alle boeken van Irving heel goed en de moeite van het zoeken in dat troepwinkeltje waard, tot en met Bidden wij voor Owen Meany. Daarna is alles saai en slecht en een herhaling van het voorgaande. Dus andere leestips: De wereld volgens Garp, De regels van het ciderhuis en Hotel New Hampshire.

  4. Merel avatar

    Hahahahaha.
    Het plaatje van het omslag is uit 1963.
    Het boek komt uit 1989 (meneer Irving zelf uit 1952, dat had voor mij een hint moeten zijn).

  5. Merel avatar

    Die andere boeken van Irving heb ik heus allemaal gelezen. Ik denk dat je me niet meer gelooft, maar tis echt waar.

  6. Merel avatar

    Wordt me het tijdens het lezen nog duidelijk waarom er geen vraagteken achter de titel staat, of moet ik me daar niet op verheugen?

  7. charlotte avatar
    charlotte

    Oh gelukkig, ik geloof er inderdaad niks van 🙂

  8. charlotte avatar
    charlotte

    Denk het niet, de Engelse titel is gewoon A Prayer for Owen Meany. Ik heb de titel nooit echt als een vraag beschouwd, maar meer als een mededeling. Maar wel een beetje twijfelachtige mededeling zo van: we bidden maar voor dat jochie, maar waarschijnlijk is het zinloos.

  9. Clara avatar

    Merel, jij klassiek geschoolde deerne moet de aanvoegende wijs toch wel herkennen!

  10. Merel avatar

    Ah ja, de aanvoegende wijs, moge hij vaker voorkomen in teksten. Maar bidden is hier toch niet aanvoegend?

  11. maar inmiddels toch gesigneerd dan, of niet? 😉

  12. Merel avatar

    Fienke, dat ik daar niet aan heb gedacht, wat suf. KOOP DIT BOEK! ofzo 🙂

  13. Antiquariaten. Ze spreken me enorm tot de verbeelding. Wat moet het leuk zijn om tussen ongesorteerde boeken op zoek te gaan naar juweeltjes. Of er per ongeluk eentje tegen te komen. Ik vrees alleen dat Zwolle zulke leuke winkeltjes niet kent. Helaas.

  14. Heerlijk dat soort winkels. En wat een feest om dat bekende boek daar te zien staan…;-)

  15. Renus avatar

    Mooiste boek ooit gelezen! Staat met stip op 1.

  16. Merel avatar

    Hee, en Zeitoun van Dave Eggers? Zal ik die ook kopen? Iemand?

  17. Mooi om je eigen boek tegen te komen. Beetje jammer van de prijs, maar misschien bevordert dat de doorlooptijd dan wel weer. 😉

  18. Ik ben een groot irving fan, maar owen meany kon mij niet bekoren. het boek dan. De film was nog wel mwaarhdig. Net als son of the circus. Hotel new hampshire en setting free the bears daarentegen…

  19. Bernd avatar

    De pastoor in de kerk gebruikte de aanvoegende wijs vroeger in elke mis zo (misschien nog wel, maar ik ben daar geen getuige meer van): “Bidden wij in deze viering voor…” en dan volgde een hele trits namen van ernstig zieken of overledenen die herdacht moesten worden. Ik ben er altijd vanuit gegaan dat de titel van dit boek daar van afgekeken was.

  20. Merel avatar

    Kijk Bernd daar heb ik wat aan! Dank.

  21. Ingrid avatar

    OWEN MEANY is ook mijn all time fav. Dave Eggers vind ik weer overrated…Maar wie ben ik om aan en af te raden. Ken je Jonathan Safran Foer al? allemaal kopen.

  22. Merijn avatar

    Niet geranschikt op alfabetische volgorde, maar wel in een andere (briljante) rangschikking die je het boek in een oogwenk liet vinden!

  23. Marije avatar

    Als je een boek van Dave Eggers wil lezen, zou ik A heartbreaking work of staggering genius lezen, of What is the what. Zeitoun begint veelbelovend, maar kabbelt ( no pun intended) dan voort en voort en is moralistischer dan een Disney film.
    Maar dat vind ik.
    Veel leesplezier!

  24. Ja geweldig Irving, veel van gelezen, maar ben nu helemaal in de ban van The Road van Cormac McCarthy – gruwelijk en prachtig – helemaal een aanrader, de film schijnt overigens ook mooi te zijn, maar lees allen het boek!

  25. Weduwe voor een jaar vond ik ook heel goed.
    Ik worstel me nu door Een zoon van het circus.
    Bidden wij voor Owen Meany heb ik ook nog niet gelezen, ga ik nu zeker doen.

  26. maria avatar

    Even hoog in waarde geschat als Irving, dat moet toch een compliment zijn

  27. Een vraag en een reactie (op je vraag op 20 mei):
    1) Waarom lees je dit niet allemaal in het Engels?!
    2) De aanvoegende wijs in het Nederlands is alleen uiterlijk te herkennen in het enkelvoud: “moge ik/jij/hij”, in het meervoud is hij hetzelfde als in de aantonende wijs!

  28. Ben Bidden wij voor owen meany aan het lezen, vind het prachtig. Ook De vierde hand van Irving gelezen, vond ik dan weer niets.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *