« terug naar blog

Verstand kwijt

Vanavond moest ik naar de tandarts, omdat ik twee weken geleden een deel van mijn kies had doorgeslikt. Hoe dat ook alweer ging, kunt u in alle rust hier nalezen.

Het meisje dat net de deur uitkwam van de tandartsenpraktijk toen ik eraan kwam, keek gans niet blij.
Ik slikte.
Hier had ik over gedroomd vannacht.

De tandarts bekeek het gat in mijn kies. De tandarts bekeek de rest van mijn kiezen. De tandarts pakte een ding met een haakje en friemelde even aan mijn gebit. De tandarts kwam tot de conclusie dat hij de kies even moest uitboren, invullen, bijplakken, dichtmaken, afschuren.
Oh, dacht ik, dat valt mee!
In mijn droom moest de kies worden getrokken en leed ik helse pijnen achteraf.

Ik voelde mijn verzenuwde lichaam langzaam ontspannen en kreeg nu pas in de gaten hoe erg ik er tegenop had gezien. Boren en vullen, dat ken ik wel. De tandarts stelde zelfs voor het onder verdoving te doen, ha, ja, doe maar – dus geen vuiltje aan de lucht.

‘Wacht eens even’, zei de tandarts toen hij met een ander dingetje in mijn mond had zitten poeren. ‘Je verstandkies zit dwars. Eigenlijk zou ik die meteen ook moeten trekken. Schikt dat nu?’

Er zijn dingen waarvan je je hele leven weet dat ze moeten gebeuren, dat ze ooit ook zullen gebeuren, maar waarvan je altijd hoopt dat ze pas gebeuren als je later groot bent. Blijkbaar ben ik nu later groot.
Terwijl ik mijn hals rood van spanning voelde worden, was ik even heel dapper, en zei ik dat hij nu dan maar meteen die kies moest trekken ook.

Maar hij zou eerst uitboren, invullen, bijplakken, dichtmaken, afschuren. Dit zei hij met een zeer geruststellende blik in zijn ogen, maar het kwam erop neer dat ik nog tien minuten de tijd had om mij heel erg zenuwachtig te maken voor het kiestrekgebeuren. Ik voelde de stoel onder mij warm worden. Ik keek in het felle licht van de lamp waarop de merknaam Kavolux stond. Kavolux. Xulovak. Vol. Vul. Lak. Vak. Luv. Vuk. Vuk, ja.

Alle schrikverhalen die ik ooit had gehoord, passeerden één voor één de revue. Ik had me het verstandskiestrekken altijd voorgesteld als een angstaanjagende scène uit een sciencefictionfilm. Felle lampen, grote boormachines met indrukwekkende zagende objecten, mannen met groene pakken en een masker voor hun mond, intens gesteriliseerde naalden, en bloed, heel veel bloed. En heel veel lawaai, vooral veel lawaai van scheurende kaken, van schgnerpende messen, van uit elkaar getrokken wortels. Ik vroeg me af of de tandarts die kies zomaar hier kon trekken, hoeveel uur dat zou duren, en of zijn assistente niet alvast die indrukwekkende apparaten ergens zou moeten ophalen (in het ziekenhuis, bijvoorbeeld).

Hel.

Ik had moeten eten van tevoren. Ik voelde mijn lichaam zwak worden onder de intense dreiging van groot gevaar. Mijn benen zwabberden, hoewel ze op de stoel lagen te rusten. Mijn maag vroeg om aandacht. Het werd licht in mijn hoofd. Ik wil dit niet ik wil dit niet ik wil dit niet. Even overwoog ik terug te krabbelen. Mijn ogen dicht. Nee, mijn ogen open. Wat is beter? Mijn ogen half open. Ergens anders aan denken. Mijn ogen dicht. Ik wil weg. Ver weg. En dan op vakantie. Warm. Zee…

‘Zo’, zei de tandarts. ‘Hier is hij dan’. Huh? In zijn hand aan een tang een kies. Met wortels. En een beetje bloed. Van mij. Hij stopte een prop gaas in mijn mond. Ik moest zachtjes dichtbijten. Ik stond op van de stoel. Langzaamaan, om mijn evenwicht niet te verliezen. Wiep, beetje duizelig.

‘Het was niet zo’n grote’, zei hij.
‘Echt wel’, zei ik.
‘Nee hoor’, zei hij, ‘ik heb ze veel groter gezien’.
Tsk.
Alsof ik een mietje ben zeker. Hij deed de kies met de wortels en het beetje bloed voor mij in een doosje. Ik vroeg wat ik dan met dat doosje moest doen.
‘Zorgvuldig bewaren’, sprak hij vaderlijk. Ik vroeg of hij ook nog van die plastic beestjes had die ik vroeger altijd kreeg. Die had hij niet meer. Balen.

Nu zeg ik dat het trekken van een verstandskies echt een peulenschil is. Dat het hetgene is waar je het minst tegen op hoeft te zien van alles waar je je hele leven tegen op ziet.
Maar. De verdoving is nog niet uitgewerkt. Als ik lach, dan gaat alleen de ene kant van mijn mond omhoog. De andere kant blijft koppig achter.

Dat is geen gezicht. Maar ik vrees dat ik nu meer lach dan ik lachen zal als die verdoving is uitgewerkt.


Reacties

213 reacties op “Verstand kwijt”

  1. mcj29 avatar

    grote meid!

  2. Martijn avatar
    Martijn

    Mijn kies moest vanmorgen behandeld worden. Om half negen, door de kaakchirurg. Hij had hem nog niet opengemaakt of het droge commentaar was: “Hier hebben we een hele slechte situatie, die moet er uit.” En zo geschiedde. Ruim twaalf uur later is de verdoving uitgewerkt en heb ik nog steeds geen pijn. Maar ik weet niet of je weet wat ze zeggen over ‘de day after’??

  3. Geertjan avatar
    Geertjan

    Lekker speedy verhaal, duidelijk dat je opgelucht bent. En na de verdoving blijf je gewoon blij, blij, blij.

  4. Ik had ook een verstandskies die niet helemaal volgens de ontwerpen in mijn mond was geplaatst. Zeg maar gerust dat het een beetje de Van der Valk in Tiel was, maar dan in mijn mond.
    Ook bij mij heeft de kaakchirurg zich er op los moeten laten, maar voor die verdoving hoef je niet bang te zijn. Ik kreeg een recept voor pijnstillers in een soort koffie-poeder-zakjes, die je dan moet aanlengen met water, en die werken perfect!

  5. Merel avatar

    Ik wil ook pijnstillers in een soort koffie-poeder-zakje!
    Ik heb PIJN!
    Ik heb niets in huis om de pijn tegen te gaan behalve standaard paracetamol.
    weeeeeh.

  6. zelfs geen drank Merel?

  7. Als je je helemaal klem zuipt aan de wodka, amaretto of whiskey, heb je ook nergens last van. Dan heb je meer hofdpijn…

  8. Het kan natuurlijk ook weleens minder makkelijk gaan. Zo werd ik laatst in de trein om 8 uur ’s ochtends ongewild getrakteerd op een gedetailleerd verhaal van iemand die twee verstandskiezen liet trekken. De eerste ging zonder problemen. De tweede brak echter af voor een gedeelte, waardoor het restant van de kies nu te klein was om te trekken, dus kwam hier wel het edele snij- en pulkwerk aan te pas. Na een aantal hechtingen in zijn mond en inmiddels 1,5 uur later mocht hij naar huis…

  9. Martijn avatar
    Martijn

    Ik kreeg ook al poeders in koffiepoederzakjes. Maar ik heb geen pijn. Merel, als je in Utrecht zou wonen (of ik in Amsterdam), dan zou ik ze komen brengen…

  10. Hoe is de day after?

  11. Sarah avatar

    Iedereen had mij bang gemaakt, ‘het gaat zo een pijn doen’. De dagen erna zouden een hel zijn. Maanden ziek ben ik ervan geweest, aan iedereen gevraagd wat zijn of haar ervaring was. Uiteindelijk tot de conclusie gekomen dat ik er toch zelf aan moest geloven. Flinke dosis pijnstillers gehaald en heen gegaan.
    Eerst met de tandarts een beetje ruzie lopen schoppen, uiteraard door de zenuwen. Ik vond en vind hem een ware sadist. Verdoving, en wat bleek, een hel, alsof al mijn tanden een voor een uit mijn mond geslagen werden. Ik voelde me echt in elkaar geslagen. Nooit meer, dan laat ik liever al mijn tanden uit mijn mond rotten dan nog ooit iets te laten trekken. Twee dagen op pijnstillers geleefd, bijna niet gegeten. Nergens last van, maar toen ik daar op die stoel zat, dacht ik alleen maar….ik ga dood.

  12. rowan avatar

    Bocasan, Merel,dat doet wonderen echt waar!(bij iedere drogist te verkrijgen) Het is een soort poeder in lauw water oplossen,zonder recept verkrijgbaar.
    Doen! Sterkte ermee !

  13. Smaakt dat bocasan een beetje naar sinasappel (althans een poging daar toe, maar dan chemisch?). Dan is het dat zelfde spul wat ik had. Ik had overigens wel een recept.

  14. rowan avatar

    Het smaakt naar cola light(gewone cola met een scheutje zout gemengd met tonic ,zoiets) Maar je mag het goedje niet doorslikken.(Spoelen 3 minuten )Maar het helpt wel uitstekend.

  15. Dit vraagt natuurlijk om een minder geslaagde operatie-verhaal. Die van mij (ca. 2 mnd. geleden) zat half onder het bot, dat moesten ze eerst even wegboren en zagen met idd indrukwekkend machines. Mag ik iedereen waarschuwen dat dat wel erg is? Ik ben er een week ziek en met dikke wang van geweest… Maargoed. Weet je welke pijnstillers ik trouwens echt veel beter vind dan paracetamol, Merel? Ibuprofen, sterk spul.

  16. hannes avatar

    Ooit wel eens ‘The Marathon man’ gezien ?
    Verklaart veel tandartsfobieen, denk ik.

  17. Merel avatar

    Hannes: ik heb nog nooit zoveel mensen over The Marathon Man gehoord als de afgelopen dagen toen ze mijn wang zagen. Ik denk dat je gelijk hebt!

  18. hannes avatar

    Om nog even door te gaan op films met gemene tandartsen, kan ik ‘The Rocky Horror Picture Show’ aanraden. Verzacht de pijn misschien iets. In het kort : vleesetende (en zingende) plant wil mensenvlees. Eigenaar Rick Moranis wil geen onschuldige mensen aan zijn plantje voeren, maar maakt een uitzondering voor zijn sadistische tandarts (Steve Martin). 🙂

  19. Ik ben drie van de vier verstandskiezen kwijt. Boven vond ik minder erg dan beneden (beneden zit er nog 1, maar die komt door tekort aan tegendruk steeds verder naar boven). De eerste keer (rechterkant) had ik wel wat napijn, de tweede keer (linksboven) niet.
    Maar dat geknerp!!!! Dat vond ik echt afschuwelijk :-((

  20. Mandy avatar

    misschien een wat late reactie maar schwah.. heb 2 weken geleden de 1e verstandkies laten trekken en moet zeggen dat het tegenviel. Het eten ging slecht (op zich niet zo’n probleem als je wil afvallen) maar het vreemde van alles is dat ik net een soort van buisje eruit heb weten te pulken met een tandenstoker.. ik ben nog steeds aan het flippen.. echt supervreemd, kaakchirurg gebeld en hij zei dat het misschien afgestoten kraakbeen was. Hmm heerlijk. Als het niet zo had gestonken naar rotte dingen, durfde ik nu misschien daadwerkelijk naar de 2e afspraak te gaan… 😉

  21. Heb vandaag een verstandkies(boven) laten trekken. Ik heb er niet zo heel veel last van,behalve die open wond dat is even wennen. Help dat bocasan spul echt of is het een gewoon middeltje…

  22. Linda avatar

    Heb gisteren m’n verstandskiezen links laten trekken. Ik had er maar liefst 3. Volgende maand moet de andere kant nog, ik twijfel nog of ik die afspraak niet beter af kan zeggen. Ik had nergens last van, en moet je nu eens kijken, zo kan ik me nergens vertonen..

  23. Moira avatar

    Ik heb dinsdag 4 juni mijn verstandkies laten trekken. De dag zelf voelde ik me prima maar de twee dagen ernu na zijn vreselijk ik heb vreselijke kiespijn. Mijn tandsteen ik ook een beetje ontstoken. Ik weet wel dat ik voorlopig niet meer ga naar de tandarts want die heeft hem getrokken omdat ie helemaal door was. Ik heb zelf nog de kies meegekregen is best wel een groot ding met een enorme wortel eronder bleh. Groetjes van Moira ( die een beetje ziekjes is nu)

  24. moira avatar

    het moest dus tandvlees zijn wat ontstoken is zie berichtje erboven. groetjes van moira

  25. yvette avatar

    Ik heb een wortelkanaalbehandeling gehad, voor de derde keer, dus ik was niet bang en wist dat ik van de pijn af moest zijn als ik eenmaal een tandarts gezien had. Dus ik ga vol goede moed voor de derde keer, notabene op mijn eigen verjaardag, maar goed, als je een leuke verjaardag wilt hebben, zul je toch eerst van de pijn af moeten. Inmiddels zijn we 3,5 week verder en ik barst nog van de pijn. Al die lieve zakjes helpen er niets meer aan, al eet ik de hele doos op. Mijn kies is al 4 keer open geweest en ik denk dat ik me klaar ga maken voor de 5e keer. Dus ik heb toch wel geleerd, dat de ene kies of tand niet de andere is. Ik heb ook al drie verstandskiezen laten trekken. Hetzelfde laken een pak. Dat ging ook twee kiezen goed en de derde keer heb ik zoveel napijn gehad, dat ik terug moest om alles opnieuw schoon te laten maken, want dat gat van die kies was aan het ontsteken. Nee, de afgelopen twee jaar kan ik eigenlijk geen tandarts meer zien, want het lijkt wel of ik er een verhouding mee heb, zo vaak moet ik er liggen. Gelukkig is zijn eigen vrouw assistente, anders zou het nog niet geloofd worden. Maar op zich heb ik aan hem geen hekel, maar al die behandelingen van de afgelopen twee jaar hebben me wel helemaal over mijn angst voor de tandarts geholpen. Dat heb ik er wel mee gewonnen, dus toch nog een pluspunt. Ik heb in ieder geval genoeg zakjes om het hele weekend meer door te komen.

  26. Fleur avatar

    Nou, ik ben afgelopen week bij de tandarts de deur uit gelopen met het telefoonnummmer van de kaakchirurg. Diagnose; vier verstandskiezen laten trekken! Het bezoek aan de kaakchirurg zat er al een tijdje aan te komen, maar ik gaf zelf steeds aan dat ik dat nog niet nodig vond. Nu zijn er twee kiezen ontstoken terwijl ze nog niet eens door zijn. Eentje is scheef gegroeid. De bovenkant zit tegen mn wang als het ware. En weer twee andere kiezen zijn bedolven onder bot (waarvan die ene dus ontstoken is) Dat bot moet weggebikt worden alvorens er getrokken of gesneden kan worden. Toevallig kwam ik hier terecht toen ik wat info aan het zoeken was. Ik ben dus behoorlijk nerveus. Heb het vanaf nu zelf in de hand, aangezien ik zelf naar het ziekenhuis moet bellen voor een afspraak. Liever bel ik helamaal niet. Ik wil er alleen op mijn vakantie geen last van hebben natuurlijk. Misschien kan ik een algehele verdoving vragen. Nog opbeurende verhalen/ opmerkingen?

  27. De schuldige avatar
    De schuldige

    “Dit zei hij met een zeer geruststellende blik in zijn ogen”.
    Ik voel mij vereerd. Jammer van de dag er na.
    Ik heb weer een la vol stuiterballen en plastic beestjes.

  28. straks avatar

    Handig al deze verhalen. was op zoek naar wat info omdat mn verstandkies nu toch ookm echt ontstoken is en ik niet meer ontkom aan trekken (je stelt het toch zo lang mogelijk uit alsof het dan overgaat) en weet nu dat het waarschijnlijk meevalt. Mits je maar voldoende Bocasondope heb ingeslagen.. thnx voor de info allen.

  29. manon avatar

    hoi,

    jeetje, ik was nog niet nerveus,hoor! Eerlijk gezegd durf ik nu helemaal niet meer, en blijf mezelf wijsmaken dat het niet hoeft! ik ga naar alleen 3,5 week naar thailand, en nu (ja NU…..klote ding) begint mjn tand ontzettend op te spelen, ik kreeg de afgelopen dagen mijn mond niet eens helemaal open! En een pijn! Van mijn oor tot boven het oog aan de andere kant! hoort dit? Moet de tand er nu uit? Ik vertrouw mijn tandarts namelijk niet helemaal (ze zei het veels te makkelijk dat die kiezen eruit moeten). Of kan je beter wachten tot de kies door is?
    Nou ja, beste lotgenoten, ik hoop dat jullie dapperder zijn dan ik! (en ik hoop dat ik niet straks in de tropen met een ontstoken kaakbeen zit, ofzo. Kan je je tandartsen en ontstekingen in thailand voorstellen….?

  30. suzanne avatar
    suzanne

    Ben 21 juni naar de kaakchirug geweest voor het trekken van 2 verstandskiezen. Direct werd mij medegedeeld dat mijn kiezen heel ongunstig zaten, 1 x scheef en 1 maal half onder het bot. Na de eerste werd mij gevraag of het wel ging, gelukkig kon ik nog een sortement van uitbrengen dat het niet goed ging. Met een natte doek werd mijn verhoofd gedept en m’n nek. Mijn ogen draaiden in mijn oogkassen. Daarna de 2e nog.
    Nu barst ik van de pijn en ben kotsmisselijk, dit werd nog erger na het lezen van deze verhalen. Ook zie ik er niet uit met mijn hamsterwang… Gelukkig waren mijn kiezen aan de andere kant er 6 jaar geleden er al uit gehaald (daarna durfde ik niet meer). Maar vergeleken met deze keer viel het toen wel mee.
    Sterkte allemaal, er zijn ergere dingen!!!?

  31. patricia avatar
    patricia

    hoi allemaal.
    ik kom net bij de tandarts vandaan, hij moest 2 kiezen vullen. Aangezien ik bang ben voor verdovingen had ik geen verdoving genomen. De tandarts begon lekker te boren, en het begon opeens wel heel zeer te doen ik zeg: doe mij toch maar een verdoving. Nu 3 uur later is het nog steeds verdoofd (balen). Nu heb ik een verwijs kaart om me verstandskiezen te laten trekken hier liggen, en ik durf dus echt niet te bellen. Dan moet ik weer van die verdovingen hebben. AAHJGGGGGGGGGGGGGGGG.

  32. karen avatar

    ik moet nu maandag 3 verstandskiezen laten trekken.Bij ons(in Belgie) doen ze dat meestal onder volledige narcose,waarom bij jullie niet?

  33. Maurice avatar
    Maurice

    Ik loop al een jaartje met een wat dikkere wang en een vieze smaak in mijn mond. Een verstandskies is redelijk slecht, wat mogelijk de oorzaak is van deze toestand.

    Verder geen last, hoewel regelmatig wat pijnlijke steekjes te voelen zijn. Gelukkig is er bocasan en paracetamol om het flink te stoppen.

    Eigenlijk zou ik er wat aan moeten doen (mijn tandarts zegt er al een jaar niets van, dus mogelijk valt het nog wel mee). Maar na deze verhalen gelezen te hebben, hou ik het nog wel even vol. Dan ga ik nog liever dood.

  34. karen avatar

    ok,mijn wijsheid is er maandag uitgehaald onder gehele verdoving,en ik moet zeggen:ik had het erger verwacht.niet echt pijn gehad,gelukkig.

  35. Gistermorgen zijn mijn bovenste verstandskiezen getrokken door de kaakchirurg. Ook deze zaten onder het bot, dus de verhalen hierboven over boren en kraken kan ik helemaal onderschrijven (“u heeft wel lastige kiezen, mevrouw”). Pijnstillers helpen gelukkig wel goed. Minder leuk is het feit dat ik ook deze week een beugel geplaatst kreeg (mijn verstandskiezen hebben mijn tanden scheef gedrukt) en dat ik nu dubbel last heb: kiespijn en tandpijn. Theedrinken is al een pijnlijke ervaring en een boterham eten kan alleen met véél Zen-bewustzijn.
    Maar goed, dit is natuurlijk allemaal tijdelijk en vergeleken met de leefomstandigheden in Centraal-Afrika (….etcetera….).

  36. Ik zit dus nu met een hand te typen in de andere hand een plastic zaak met ijs die op mijn wang ligt. Je raad het al twee verstandkiezen laten trekken bij de kaakchirurg . ( zeer onsympethieke man overgens ) Boven leek een eitje onder het betere hak en boor werk met verhalen over kiezen onderbot enzo. De eerste liet ik trekken bij de tandarts en toen ging het tandvlees ontsteken ( veel ibrofen paracetamol in het gaatje hielp goed en glazen wodka ) Tja ik wacht nu op de napijn die ongelwijfeld komen zal……

  37. Nu 6 dagen geleden zijn mijn 2 linker verstandskiezen getrokken. De bovenste was al een stuk door en de onderste nog helemaal niet. Door mijn tandarts ben ik doorverwezen naar de kaakchirurg. Ik hoorde van iedereen dat het meestal wel meeviel…. dagje of 2 last, maar ja bij mij dus weer is niet. Van de bovenste had ik geen last. De onderste moest in geboord worden en het tandvlees verwijderd worden. Die dag werd m’n wang onder gelijk helemaal dik en had Iboprufen om de pijn wat te verzachten. Alleen 3 dagen later ging de wond ontsteken en bleef het maar bloeden. Ik gelijk weer terug naar het ziekenhuis en daar moest opnieuw gehecht en schoongemaakt worden. Heb een antibioticum kuur gekregen, een spoelmiddel en weer nieuwe Iboprufen. Van die operatie heb ik 2 dagen bijna 40 graden koorts gehad en de pijnstillers hielpen niet meer. Gelukkig kan ik nu al weer 2 nachten gewoon slapen, maar dik is m’n hele wang nog steeds. Ik hoop echt dat deze week de zwelling wat afneemt….. De pijn is nu gelukkig al wel wat minder.
    Maar ja, je kan dus ook pech hebben zoals ik. Ik ga nu dus ook echt nog lang geen afspraak maken voor de rechterkant!

  38. Aaaaah, 10 oktober ben ik aan de beurt!!! Ik zit maar te twijfelen, welke kant zal ik eerst doen? Want verders is er geen keus, het zal moeten, anders durf ik nooit meer en gaat het veel en veel zeerder doen. Ik zie het ergst tegen de verdoving op en de napijn. Waar krijg je bij die verdoving de spuit? Wish me luck. Ik heb er nu al buikpijn van en kan niet slapen!

  39. Poeh! Wat een verhalen! Ik ben 24 en mijn verstandskiezen maken nog niet eens aanstalten om door te komen, dus daar heb ik geluk mee. Nu maar hopen dat het niet erger wordt met de leeftijd.

  40. Poeh! Wat een verhalen! Ik ben 24 en mijn verstandskiezen maken nog niet eens aanstalten om door te komen, dus daar heb ik geluk mee. Nu maar hopen dat het niet erger wordt met de leeftijd.

  41. Jeroen avatar

    hoi
    ik meot strax kwart voor 2 heen kaakcirurg als altijd iets met tande is ben ik bang voor de pijn voor de rest nix maar mijn 2 onderste zitte beetje scheef en bovenste meote der ok uti het gebeurd in 2 afspraken maar goed die onderst moete gesneden worden :(:( zucht
    ik heb piering late doen met naald en zonder verdoving dat gaf wel een kick(wengkbrouw) maa roged dat is dus in je mond niet:( ik vertel als ik er geweest ben meer over
    doei doei groetjes jeroen
    (p.s wens me geluk)

  42. lisset avatar

    hoi allemaal in velen herken ik de anst voor de tandarts zo wil ik op t moment als ik heen moet ff dood zo voel ik me dan ik heb afgelopen woensdag 4kiezen laten trekken omdat ik er dag en nacht kiespyn in had maar donderdag begon de ellende pas.ik heb nu maandag 14juni nog steeds pyn en me tandarts zei afgelopen woe dat ik er geen pyn van zal hebben dus wel,maar goed ik heb nog een tip voor allen,,,,,waterstofperexide puur mee spoelen niet doorslikken aub eerst word de pyn erger maar daarna word t beter geloof me maar.

  43. Merlijn avatar
    Merlijn

    Ik kom net van de tandarts vandaan, had al de hele week pijn aan mijn linker bovenste verstandskies… en ja hoor..?k denk dat ik hem er nu uit ga halen”..IIEEHHH
    De hele week al op zitten hopen, maar ook doodsbang. Het enige wat je hoort zijn horror verhalen..

    Nou 1) erdoving..geen pijn, ik voelde het niet eens..
    2) even duwen en trekken en kraken en HUP daar was de kies
    3) zit nu thuis, beetje bloed af en toe in ond, eet en drink gewoon en heb dus gewoon GEEN pijn..

    Helaas wel en doorverwijs brief gekregen voor de onderste rechter verstandskies.. Nu durf ik nog wel, maar als ik al die KAAKCHIRURG verhalen lees.. ik wacht nog heeeel even denk ik…

    Maar nu nog nergens last van. Hopelijk blijft het zo :S

  44. Ik ben heel bang, want alle 4 verstandskiezen komen door…Ik ga mijn tandarts dwingen tot algehele verdoving.Zo aardig en lief als dat ik ben, zo gemeen en gevaarlijk kan ik zijn als er pijn aan te pas komt.Voorlopig moet ik wachten tot mijn 6-maandelijkse controle.Als het zover is schrijf ik weer;))Hello-Kitty Groetjes van Tuba

  45. Ik mag morgenvroeg naar het ziekenhuis om er twee te laten trekken… pff.. ik zie het meeste tegen de verdoving op… hoeveel spuiten krijgen je eigenlijk ?

  46. Ik leef nog…en het viel allemaal wel mee. De spuiten die je krijgt vallen mee omdat ze het spuiten in het zachte weefsel in je wang dus die voel je bijna niet. Voor iedereen die bang is… gewoon er niet aan denken, en de afspraak maken op een maandag rond een uur of 08:00 🙂

  47. Ik mag me morgenochtend om half negen melden bij de kaakchirurg, om de verstandskiezen aan de rechterkant te laten trekken. Heb al de hele dag horror verhalen van mijn collega’s aan moeten horen, en kijk er dus niet echt naar uit. Ik las hierboven trouwens dat er bocasan werd gebruikt, maar dit helpt niet tegen de pijn. Dit is alleen maar om de wond schoon te houden en om infecties tegen te gaan. Zeg maar het duurdere alternatief van lauw water met keukenzout.

  48. ik heb 2wken geleden mn 2 onderste laten trekken de eerste week last gehad voor de rest eigenlijk geen last!nu beginnen mn kiezen ietwat gevoelig te worden !ik was ook erg bang om heen te gaan dus heeft de tandarts in de verwijsbrief patient is extreem angstig!en dat heeft wel geholpen !mijn kaakchirug was heel kalm en stelde mij op het gemak!heerlijk als je zoiets treft!mijn 2 bovenste waren al getrokken en dat heeft 2 dagen geduurt en had ik helemaal geen pijn meer!

  49. deepestblue avatar
    deepestblue

    mmm ok…. de een zegt dat ut wel pijn doet en de ander zegt van niet. lekker dan… ik moet ook binnenkort en zie er echt onwijs erg tegenop!!!!! en nie eens om de pijn daarna maar meer om de behandeling zelf…heb ut nie zo op tandartsen :s

  50. heel leuk alle verhalen over verstandskiezen…zit nu heel sjaggerijnig te typen, laatste twee zijn maandag getrokken. Viel tegen. Viel heel erg tegen. Moest naar de kaakchirurg want ze waren nog niet door. Uithalen ging makkelijk, was in vijf minuten gedaan, dat was het probleem niet. De dagen daarna, dat was het probleem. Eerste keer zat de zwelling zowel in als buiten m’n mond en kreeg ik m’n kiezen niet op elkaar. Nu gaat dat beter, maar ontdekte vanmorgen dat er pus uit de wonden komt. En dat ontdanks voortdurend spoelen met zo’n irritant gehaakt spuitje waarmee je voortdurend blijft haken. balen! Overigens heb ik best een leuke tandarts…maar ik blijf erbij dat je een sadistisch trekje in je karakter moet hebben om dat beroep te kiezen…

  51. Ik heb een wortelkanaalbehandeling gehad. Geen vuiltje aan de lucht toen ik bij de tandarts vertrok, totaal geen pijn meer! Dat duurde een dagje, nu (5 dagen later) nog altijd pijn! Leuke zakjes brufen 600, ik mag er drie per dag, het maakt echter geen verschil of ik ze in neem of niet. Ben nu maar over gestapt op gewone finimal pillen… werkt ook niet echt. Vermoedt een vette nieuwe ontsteking, maar de tandarts zegt dat het er gewoon bijhoort…..

  52. laurens avatar

    gisteren naar de kaakchirurg , aardig zenuwachtig door een hoop lulverhalen van kennisen en vrienden.
    Allemaal onzin , mijn verstandkiezen lagen overdwars dus Boren,trekken , snijden ik dacht dat het echt een hel zou zijn !!!
    niet dus, kwam daar gespannen als een beer!
    ging liggen verdoving erin, ogen dicht, kwartiertje later stond ik op de stoep met een zak ijs en een recept voor de apotheker.
    Als ik dit had gewten had ik niet iemand laten rijden en had ik dit zelf gedaan!!
    gisteren 1pijnstiller genomen en vandaag nog niks want het doet simpelweg geen pijn!!!!!
    Je voelt het wel maar het is geen helse pijn die iedereen in je omgeving altijd weet te beschrijven.
    Ik moet nog een keer, voor de ander 1december waar ik tevens niet meer tegen op zie na deze keer! dus eind goed al goed!
    behalve dan dat ik nu eigenlijk niet mag roken!!

  53. Vandaag rechtsonder het kloteding laten trekken bij de tandarts.Ik heb het 2 jaar lang uitgesteld en nu weet ik waarom.IK VERGA VAN DE PIJN!!!Toch heb ik het hele EHBO pakket: bocasan, paracetamol,ibuprofen en ……diazepam.Vraag me niet hoe ik eraan kom…..ik heb 2 weken geleden een kopstaartbotsing gehad,vandaar deze medicijnenkast.

    Ik voel me niet lekker,gelijk gekotst bij thuiskomst.En huilen.Heeeeel lang huilen.Lucht op,maar de pijn gaat er niet van weg.Ook niet van bovenstaande medicijnen.Terwijl ik altijd bocasan gebruikte en ibuprofen als ik last had van mijn verstandskies en toen hielp het wel.Ik had dat kloteding gewoon moeten laten zitten en ga noooooit meer wat laten trekken.

  54. Ik moet strax naar de kaakchirurg en zocht wat info over het trekken van verstandskiezen. Het zweet breekt me uit bij het lezen van de verhalen. Het is wel een geruststellende gedachte dat heel veel mensen deze beproeving moeten ondergaan. Ik wil niet, ik wil niet, IK WIL ECHT NIET!!!! Maar ik ga toch maar……..
    Groetjes Linda

  55. komt erg bekend voor dit verhaal. ik heb er nu 2 uit laten halen, de eerste ging precies gelijk aan jou verhaal. nou gister heb ik een kies in de onder kaak die dwars lag laten trekken, naja trekken, meer boren sneijden hakken trekken zeg maar… maar ja als hij eruit is is de overwining des te groter 🙂

  56. is dit een forum voor tandartsfobieen geworden? allememaggies wat een verhalen zeg!!!!

  57. Na 7 week de verwijs kaart van de kaakchirurg in huis te hebben heb ik vandaag de stoute schoenen maar aangetrokken om een afspraak te maken, heb nu alweer spijkt kiezen laten wegsnijden terwijl je er geen last van hebt zitten rare tandartsen tussen. nou 21 maart gaat het gebeuren auw

  58. Ik was een zenuwklomp 2 onverstand kiezen er uit
    De ass. was een lieve meid Ga maar liggen schortje voor zij hield mijn mond wijd open de dokter was ondanks haar groene outfit oogverblindende aziatische een stel prikken ,en een tweede ass. hield stevig mijn handen vast ik rilde evengoed nog de eerste ass. praatte zachtjes tegen mij ,vraag me niet wat, maar het was rustgevend.En dan het trekken,en steken ,ik voelde niks, nada, noppes en ook achteraf niets . ben een schijthuis geweest voor niets.

  59. brennie avatar

    Nou ik heb afgelopen vrijdag m’n linksonder verstandkies laten trekken/snijden. K wist nie dat het zoveel pijn kan doen, erna dan! Dikke wang, nie eten en maar ibuprofen slikken. Moet gewoon spoelen met zoutwateroplossing, bah! Maar komt wel weer goed…….hoop ik 🙁

  60. zo afgelopen maandag verstandkies laten wegsnijden, opzich niets ernstigs, 2 dagen erna dacht ik gaat lekker weinig pijn maar nu is het een ware hel, heb 3x per dag ibrufen, maar als ik ze nu inneem of niet, het is weinig verschil.
    kan me mond haast niet opendoen, zitten aantal hechtingen in, vieze smaak wie weet wat ik daar kan tegen doen, auw auw

  61. cindy avatar

    Hallo… verstandskiezen maandag weg laten snijden bij de kaakchirurg. ze groeide namelijk over dwars.. t is inmiddels vrijdag en keb nog steeds een wang met een tennisbal erin en er loopt nog steeds surrie uit die kutwont en t stinkt :(.. echt smeriggg… ben terug bij t ziekenhuis geweest heb heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel ranzig drankje wat ik dus niet in ga nemen en moe maandag wee terug.. mensen die nog moeten… SUCCESSS TIS GEEN PRETJE..

  62. Hallo , Ik ben ook naar de kaakchirurg geweest en had een dag later een enorme zwelling en pijn, gelukkig had ik pijnstillers, nu een week later zijn de pijnstillers op en ik heb enorme pijn, het trekt door naar mijn oor en hoofd, echt verschrikkelijk en ik heb een hele vieze smaak in mijn mond, vandaag moet ik weer naar de kaakchirurg, echt heel vervelend dit, in mei moet ik een andere verstandkies laten verwijderen, maar ik ga de afspraak afzeggen, als de verstandskies uitkomt, dan maak ik wel weer een afspraak, alleen als het echt nodig is.

  63. Graham avatar

    Hey!! Ik moet nog steeds.. Hij komt wel door maar ik voel nog niks dus laat maar lekker zitten. ( voorlopig )

  64. Leanne avatar

    Lekkere verhalen hier. Vooral als je morgenochtend zelf moet. Ben alleen een beetje bang voor die ibuprofentroep ja en de napijn natuurlijk. Niet echt slim om op deze site te gaan kijken. Niet echt opbeurend

  65. het is net of ik moet bevallen mijn huis is al schoon heb vanmotgen gewerkt ben ook bekaf zal de zenuen wel zijn morgen ben ik ook aan de beurd moet naar de tandarts om 2 verstandkiezen te laten trekken het ergste vindt ik de spuiten oooooooooooooooooooobah die naald in je mond het zweet slaat nu al onder mijn oksel ieieieieiben ook bang dat ik flauw ga vallen ??:(deden de spuiten bij jullie geen pijn :(:(mischien rij ik morgen wel gewoon voorbij toeter ik nog ff en ga weer naar huis:)

  66. hey hallo ben ik weer ben vanochtend bij de tandarts geweest en heb mijn verstandskiezen laten trekken wat was ik zenuachtig zeg het heeft in totaal 5 min geduurd toen stond ik al weer buiten ik schrok er zelf van zelfs de spuiten heb ik nouwlijks gevoeld en de verdooving was binnen een half uur uit gewerkt wel heb ik gelijk een ubroproven genomen maar tot nu toe nog steeds geen pijn wel erg moe maar dat komt de nk ik meer van de zenuen nou mensen voor wie nog moetten succes groet alena

  67. Sanne avatar

    Nou ik heb te horen gekregen dat ze getrokken moeten worden. Links en rechts onder. Ik las net bovenstaande stukjes en ik weet zeker dat ik ook onder narcose wil. Waarom doen ze dat in belgie wel en in Nederland niet?Of misschien….? Nou dan hoop ik op een mogelijkheid om naar Belgie te gaan. Ik heb er alles voor over. Dat getrek en gesjor in mn mond en dan die pijn. Ik moet zelf een afspraak maken, maar ik wil eerst kijken waar ik onder narcose/roesje kan!Wie weet iets?

  68. ik moet donderdag 2 verstandkiezen laten trekken in mijn onder kaak. bij de kaakchirurg. ik ben ontzettend bang en ik weet niet wat ik kan verwachten. ben 16 jaar. en ze moeten eruit omdat ze niet recht groeien. wie kan mij informatie geven?

  69. Karin avatar

    Meid maak je er niet druk om..geef even aan dat je heel erg nerveus bent dan houd men daar echt rekening mee. Ik ben NET geweest, en was verbaasd over hoe het meeviel. Ze hebben lekker rustig aangedaan met de spuiten dus die voelde ik haast niet. En dan even wachten totdat de verdoving gaat werken. Nou en dan gaan ze eruit en daar voel je niets van. Je voelt alleen wat druk maar geen pijn. Ik zou alleen even voordat je gaat Brufen innemen, dat kan helpen heb ik nl ook gedaan!! Dit was mijn 2de keer en het ziekenhuis raadde me dat de vorige keer aan..was echt een goeie tip!! Dus nie zo stressen hoor..ik heb dat nl weg gedaan en dat was nie nodig.en bij die vorige keer helemaal maar dan ook helemaal geen napijn gehad..ik zit nu alleen te wachten totdat de verdoving eruit gaat haha…succes!!!

  70. ik ga donderdag gewoon naar de kaakchirurg! het zal toch moeten.. en het zal heus wel mee vallen.. niks aan te doen.. je moet er toch het beste van maken..

  71. P.s nog bedankt voor de informatie!!

  72. Ps. waar kan ik die Brufen dan halen? En wat is dat dan precies?

  73. alena avatar

    halloooooooo allemaal heb nu ik dit schrijf al mijn verstandskiezen er uit en het viel reuze mee geen pijn gehad ,geen ondsteking ,enz tip neem voor je gaat een paracetamol in of ubroproven verkrijgbaar bij drogist apotheek ,of supermarkt ,iedeaal als de verdooving is uitgewerkt voel je ook geeen pijn niks .sterkte allen groetjes alena.

  74. Die pijnstillers die je krijgt? zijn dat pilletjes? of gewoon poeder ofzo? en wat is brufen en ubroproven? is dat hetzelfde??

  75. Hoi hoi.. ik ben inmiddels thuis.. bij mij is het eigenlijk ontzettend tegen gevallen.. ik heb eerst 1 uur moeten wachten.. toen werden er fotos gemaakt.. toen kreeg ik te horen dat ik boven ook moest.. dat me verstandkiezen daar ook uit moesten.. ik raakte overstuur want dat had ik niet verwacht.. toen moest ik naar de operatie kamer en ik kreeg een soort deken om met een gat in het midden waar me mond uitkwam.. toen gingen ze me tandvlees open snijden, tandvlees weg duwen, boren/snijden.. me tand werd in 3 stukjes geboord ( dat was wel een eng idee maar ik voelde er niets van ) alleen me hoofd trilde.. en ik was zenuwachtig.. toen de boven kant.. die was snel gebeurd.. en nu werkt de verdoving nog.. en is het dus afwachten.. Groetjes en veel sterkte voor de andere die nog moeten!!

  76. dianne avatar

    tadaaaaaaaaa, ik voeg me ff toe bij de meerderheid van deze verhalen: tis nu 2 dagen geleden dat ik mijn linkerverstandskies moest laten verwijderen bij de kaakchirurg en ik moet zeggen dat ik een kop heb als een voetbal (aan 1 kant dan he)
    De behandeling valt inderdaad opzichzelf erg mee: 3 spuiten erin,doek met rond gat over je angstige oogjes en drillennnnnn maar.(het leuke is dat ze je ook nog vraagjes tussendoor gaan stellen, kan je het je voorstellen?je leert spontaan gebarentaal daar)
    Maar goed,alles met alles moet je het maar over je heen laten komen en zeg nou zelf, je kan toch beter met dit weer in de ziektewet zitten , dan met regen….

  77. peter avatar

    ik heb een kies latetn trekken geen verstandskies was een grote kies tandarts zei beter erruit halen nu heb ik ontstoken tandvlees onsteking heb pijnstillers hoop dat het weg gaat maar heb it al 1 week

  78. Sylvia avatar

    Hoi,
    heb een week geleden mijn 2 verstandskiezen links laten trekken bij de tandarts. Heb nu vreselijke napijn vooral onder, heb ook een vieze smaak in mijn mond. Ben bang dat ik van de week weer terug moet. Ben ongeveer al een maand aan het klooien wordt er letterlijk en figuurlijk niet goed van

  79. even een reactie voor sylvia ik denk dat er voedsel is blijven zitten en dat is nu lekker aan het rotten. ik heb vorige week woensdag mijn verstandkies laten trekken het was een drama heb de hele tent bij elkaar gegild heb 5 verdovingen gekregen maar voelde het nog de chirurg is heel kwaad op me geworden ik heb nog steeds erge napijn en spoel met waterstofperoxide overdag ibuprofen en s’avonds paracetemol met cod?ine maar als het uitwerkt begint de pijn weer hoelang gaat dit nog duren

  80. dianne avatar

    Nog ff een naberichtje op mijn eerdere ervaring van het weghalen van de verstandskies: pijn heeft 5 dagen geduurd en daar was ook de grens voor mij.
    Ik wilde het weekend niet met die pijn ingaan en maar goed ook, want ik had de domme pech dat er een ontsteking bij kwam, dus moest weer terug: ze hebben het weggeprikt en uitgespoten en nu 2 weken later kan ik eindelijk zeggen dat ik er geen last meer van heb.
    Hopenlijk is het ergste nu voorbij kwa pijn want er komt eind augustus een kaakoperatie en donderdag krijg ik de beugel, dus maar hopen dat er geen”domme pech”meer aan te pas komt:-) (p.s. ervaringen met deze total make-over zijn van harte welkom)

  81. Shyra avatar

    Mensen, ik heb 2 juni aan mijn linkse kant allebei me verstand kiezen laten verwijderen ( boven en onderkant ) en afgelopen dinsdag 5 juli de andere rechterkant ( Boven en onder kant) Ik moet zeggen dat de 1e keer beter was verlopen dan afgelopen dinsdag, ik heb er de 1e keer 10 minuten gelegen, en de 2e keer heb ik er 3 kwartier gelegen. dit komt omdat ze me verstand kiezen er niet uit kregen aan de rechterkant. daardoor moesten ze meer boren. ik kreeg een verdoving bij omdat ik iets van pijn voelde! Maar ben ik nou echt de enige die geen napijn heeft? Ik heb ook Brufen mee gekregen. en de 1e keer heb ik wel napijn gehad omdat ik er een ontsteking aan had. maar nu ( de 2e keer) heb ik geen ontsteking, en kan ik handig zonder pijnstillers! Het valt dus allemaal reuze mee! Als je ervoor zorgt dat je geen ontsteking krijgt is er niets aan de hand! Behalve dan dat je 2 dagen niet fatsoenlijk kunt eten.. hihi maar dat is niet zo erg! De verhalen en de zenuwen zijn erger dan alles wat erna komt!! Maar toch moet ik zeggen; de 2e keer ( de rechterkant dus) moest ik er dus 3 kwartier liggen, dat is geen pretje!! En dat boren ook niet. want als er een stuk kaakbot moet weg worden gezaagd is dat vreselijk eng! Maar daarna ben je blij dat je ervanaf bent! Ik wens de mensen die nog moeten veel sterkte! En jezelf niet druk maken! Het valt achteraf reuze mee! En daarna kun je trots zijn op jezelf want het is wel een overwinning!! Er zijn veel mensen die het niet durven! Groetjes Shyra

  82. dianne avatar

    “zorgen dat je geen ontsteking krijgt”….volgens mij kan je dat soms niet voorkomen. Ik zat er althans echt niet op te wachten, maar soms heeft een mens domme pech…

  83. mariska avatar
    mariska

    Hallo,

    Ik heb gisterochtend de verstandskiezen aan mijn rechterkant laten trekken. Ik moest zelfs worden afgevoerd op een brancard omdat ik bijna flauwviel. Maar de rest is me meegevallen. Heb op dit moment geen pijn in mijn mond, alleen mijn kaakbot doet pijn omdat ze daar aan hebben lopen trekken. Het valt mij dus 100% mee! Ben niet eens aan de pijnstillers! Heb helaas wel een beetje een dikke wang maar dat treks al bij omdat ik net wakker ben…

    Groetjes Mariska

  84. melanie avatar
    melanie

    Hallo,
    Ik ben Dinsdag naar de kaakchirich geweest Ze hebben eerst aan de linkerkant zowel boven als onder getrokken. De wordten zaten erg diep en vast. Er is dan ook flink aan getrokken. Dezelfde avond had ik al een dikke wang en veel pijn. Nu is het Donderdag en ik heb er nog steeds veel last van, kan niet kouwen en heb een hele dikke wang. Ik slik vier maal daags 600 mg iboprofen en dit help maar een uur of 4. Daarna begint de pijn alweer. en het ergste is ik moet september terug komen voor de andere twee. Maar als het goed is zitten deze de wordtels niet zo diep.
    Groetjes melanie

  85. Hooooooi,

    Zondagavond lag ik bibberend in de tandartsstoel.. . H?le dag gewerkt met een behoorlijke kiespijn. . . pijnscheuten bij koud en warm. . ik werd er niet goed van. .

    Aaaaaaaah die kan wel gered worden zegt ie. . . Ik zei “Trek hem er maar uit hoor” Ik heb geen geld voor een kroon en een zenuwbehandeling. . .
    Nou zegt meneer The (een supertandarts hoor!! Ik zou geen andere willen. . Want hij gaat h??l perfect met angstpatienten om) “ik WIL hem wel eruit trekken, m??r”zegt hij en er volgt een h??l ethisch verhaal over de raakvlakken van de overbuurman van mijn kies. . etc
    DUS ikke besloten een HLVE wortelkanaalbehandeling te starten. . .
    Hij een HALVE wortelkanaalbehandeling gegeven. .
    Nou prima gelukt. . .
    Er was gedaan wat er beloofd was. .
    Pijn weg dus!!. .
    Beetje kauwdruk, m??r. . ik w?s naar de tandarts geweest. . Joepie.. .
    Volgende keer zou een volledige wortelkanaal volgen. . .

    Twee dagen laters:
    Vanmorgen poets ik gretig mijn tanden. . h??rlijk om te poetsen zonder pijnscheuten van het koude water h???
    *krak* breekt een stuk tand af. .
    *pijnscheut*
    *zeurende pijn*
    *pijnscheuten achter elkaar*
    *erger dan zeurende pijn*

    Uur later hing ik aan de telefoon met de lieve assistente die altijd zo graag een praatje maakt. . .
    Tja, zei ze. . je weet de gevolgen van het trekken van een kies?
    *bibber*
    Jaaaaaaaa Tuuk weet ik dat. . .
    Over een uur kon ik al terecht. .
    Mijn collega’s gevraagd of ze alleen de rest van de dienst konden draaien. .
    Dit kon. . joepie!!
    Over een uur ben ik van de pijn af!!!

    Ik lig. .
    Hij kijkt. . .
    hij zegt “hmmm. . hm hm ”
    Hij zegt. . “Hm. . Ja, Hm. . hm hm ”
    Mijn hart klopt mijn ribbenkast uit. . .
    Hij zegt”Ik geef je even twee verdovinkjes, dan pak ik hem er “even” uit”

    Ik begin te huilen . .
    Kiezen uit twee slechte. .
    G??n geld voor een volledige wortelkanaal en een kroon. .
    OF mijn tand trekken. . .
    Over persoonlijke ethiek gesproken. . .
    Maarja. . die tand geeft al j??ren klachten. . en nooit kon er ECHt iets aan gedaan worden. .

    De verdoving werkt. .
    Want ik kokhals een keer. .
    kokhals nog een keer . . .
    Dikke dikke tranen. . .
    Oh wat rot. . want ik weet dat ik weerhaken heb die niet op de foto te zien zijn . . en de Nieuwe tandarts nog niet. . .

    Okee.. . zegt de tandarts. . .
    ga maar liggen. ..
    Hij concentreert zich op mijn kies. . .
    Wrikt. . .
    Wrikt nogmaals. .
    Gaat staan en dan wrikken. . .
    Wrikt nog een tien minuten door. . .

    *zucht* zegt hij. . .
    “hij zit vast”
    “je hebt weerhaken aan je tanden geloof ik”
    “ik snij hem even open en dan boor ik hem door”
    “Dan ga ik.. . ”

    Ik hef mijn hand op. . .
    Hij stopt. . en vraagt wat er is. .
    Ik maak een gebaar van “zwijg asjeblieft, ik wil het niet weten ”

    Hij zwijgt .
    “hm hm. . ” zegt ie. . .
    Hij gaat Nogmaals proberen meer ruimte te maken. . .
    Ging niet. . v??l te vast . . .

    Hij stopt met wrikken..
    Pakt een boor. . .
    Boort . . .
    Boort. . .
    Wriemelt met pincetten
    Ik voel vanalles..

    Mijn hart klopt in mijn keel. .
    Ik lag al een half uur in de stoel inmiddels..
    “Even eruit halen???????????”
    Dadelijk kan ik alsnog naar de chirurg dacht ik. .

    Assistente loopt weg. .
    Gaat iets halen. . .
    Ik voel draad over mijn lippen glijden.. .
    Een zweetdruppel van de tandarts valt op mijn neus. .
    Hij biedt zijn excuus aan. . . en wrijft het schoon. .
    “gmh Gmh. . ghgh ” komt er vanuit mijn keel. . als bewijs dat ik lach. .

    Ik mag gaan zitten. .
    het is gebeurd. . .
    Klaar. .

  86. Hallo,

    Bij mij is gisteren mijn verstandkies links onder eruit gehaald door de tandarts. Ik zag er ook echt wel tegen op. Ruim 10 jaar geleden zijn de overige verstandskiezen er al uit getrokken dus ik dacht wel, dit overleef ik ook wel. De tandarts gaf eerst een verdoving, volgens mij prikte hij op 3 plaatsen. Daarna begon hij te wroeten en te trekken en te duwen. Ik had wel het gevoel dat het niet lekker ging. Toen zij jij, we krijgen hem er zo niet uit, we moeten hem door de midden snijden. Dus hij kwam met een soort slijptol en heeft hem in tweeen gesneden. De eerste helft ging er toen vrij goed uit maar bij de andere helft had hij nog heel wat moeite. Uiteindelijk, na 20 minuten, was de andere helft er ook uit. Ik mocht niet spoelen want volgens hem spoel je de wond dan open. S?middags begon de verdoving uit te werken en ik ben begonnen met paracetomol te slikken. Ik heb ook keelpijn en mijn klieren zijn links helemaal opgezet, van het wrikken denk. Gisteravond vroeg naar bed met 2 paracetamol. Vandaag ook weer 2 paracetamol geslikt. Ik kan nu iets beter mijn mond open doen dan gisteren. Gisteren kon ik net een lepel tussen met lippen krijgen zodat ik in ieder geval een bord pap kon eten. Vandaag zelf alweer een broodje gegeten. Mijn hele kaak voelt wel stijf. Nou, dat was mijn verhaal. Ik ben blij dat ik nu geen verstandskiezen meer hoef te laten trekken. Ik heb het in ieder geval lekker van me afgeschreven!

    Gr. Margreet

  87. Jeee ik heb ze allemaal gelezen,de super angsthaas der hazennn.. Ik heb 6 dagen geleden mn verstandkies laten trekken rechtsonder en nu verga ik nog steeds van de napijn.. zat namelijk ook een abces bij en die is ook weggesneden.. Ik stuiter dus echt op 3 x 600 mg brufen en eet nog steeds nauwelijks en die gore smaak daar helpt 10 x tanden poetsen nog niet mee.. Ben verdrietig ervan en dan moet ik over 4 weken nog eentje eruit… wil echt niet meer…

  88. Hans Peters avatar
    Hans Peters

    lieve mensen, ik voel met jullie allen mee. Vandaag 1 week geleden de laatste 2 verstandskiezen laten trekken en jawel…. bij 1 ging het helemaal niet goed. Veel geboor erbij nodig en een hele nacht nabloeden. De rede om ze te laten trekken bij mij (48 jaar) is interessant. Mijn verstandskiezen waren niet 30 jaar geleden blijkbaar niet 100% doorgekomen en drukten in mijn kaak op zenuwen. Zo kreeg ik last van nekkrampen en schouderpijn, ja zelfs gehoorverlies en oorsuizen. Na het trekken bleek mijn gehoor aan 1 kant al verbeterd en moet ik nog afwachten of mijn zenuwen gaan herstellen. Veel napijn heb ik al 1 week lang en nog is het niet goed, volgens de tandarts hoort het erbij en moet ik wachten maar hoelang????????? Hoop op beters en allen sterkte toegewenst.

  89. Omdat ik zo ontzettend bang ben voor de tandarts ben ik naar een speciale tandarts geweest in Alphen a/d Rijn geweest. Daarbij val je even in slaap (lichte narcose) en als je wakker wordt is alles voorbij. Natuurlijk heb je wel even napijn, maar de vervelende behandeling maak je tenminste niet mee

  90. Ik heb 8 dagen geleden mijn verstandskiezen laten trekken (2 aan 1 kant). Het is me best wel tegengevallen. Ik heb nu nog steeds veel pijn..
    Ik raad iedereen aan Iboprufen te slikken. Anders dan hierboven vermeld staat, dit kun je NIET zonder recept verkrijgen. Ik kreeg het recept bij het ziekenhuis.

    Over een half jaartje begint de ellende opnieuw!

  91. Jurriaan avatar

    Lekkere verhalen hier. Was vanochtend ook aan de beurt om 2 verstandkiesjes te laten trekken, om 8.00 (8.00 is de beste tijd: weinig tijd om te stressen, direct vanuit je bedje de stoel in!).

    Bij binnenkomst kreeg ik direct 4 spuiten in mijn wang/tandvlees. Dit deed overigens helemaal geen pijn, ik voelde nauwelijks iets.

    Terwijl de verdoving kon inwerken, werden 2 gaatjes die ik aan de andere kant van mijn mond had uitgeboord en gevuld, ook dit verliep pijnloos. Daarna ging de assistente even aan de slag met mijn tandsteen. Dit was erg onplezierig en bloederig, maar het werd wel weer eens tijd.

    Toen was het grote moment daar: het trekken der kiezen. Na een controle of de verdoving werkte, wrikte de tandarts met een soort minikoevoetje mijn onderste verstandskies los en die was er zo uit. Het gekraak en bloeden viel reuze mee, diverse horrorverhalen hadden me voorbereid op een complete slachting.

    De bovenkant viel echter flink tegen. Het blijkt dat mijn verstandkies aan het bot vergroeid zit, en hij heeft bij het proberen te trekken dan ook een klein stukje van mijn kaak (’tube’) gebroken. Toen hij zag wat er aan de hand was zag hij af van verdere extractie en wilde me naar de kaakchirurg laten gaan om het uit te bikken/slijpen/zagen. Helaas heeft de kaakchirurg pas in februari weer tijd, dus nu zit de kies met een hechting weer op zijn plek. Balen dat het zo moest lopen, want de onderkant was echt een eitje.

    Inmiddels is het bijna 14.00, en ik kan er denk ik wel vanuit gaan dat de verdoving is uitgewerkt na 6 uur. Heb helemaal geen pijn (een beetje gezeur, maar geen ECHTE pijn), al heb ik sinds vanochtend wel 2 ibuprofen en 1 paracetemol genomen voor de zekerheid. Ook is mijn wang (nog?) helemaal niet opgezwollen. Al met al valt het me tot nu toe reuze mee, al baal ik er wel van dat ik nu alsnog terug moet voor een hak-actie.

    Dus als tegenwicht voor alle spookverhalen hier: het kan best meevallen. Er kan nog van alles misgaan (verdoving misschien toch nog niet helemaal uitgewerkt, het zou kunnen gaan ontsteken, etc.), maar tot nu toe vind ik de ingreep minder pijnlijk dan een flinke tandsteen-verwijderactie of je vinger opensnijden aan een vel papier.

  92. Hallo, ben ook net gisteren aan de beurt geweest, wat een drama. Ik zal de details besparen want dit lijkt op veel van bovenstaande verhalen. Ik weet wel dat ik een narcose ook niet zo’n gek idee meer vind. Van te voren leek mij dit overdreven, maar dit was mijn eerste keer en dit ga ik echt niet nog 3 keer doorstaan. Lijkt de middeleeuwen wel. Maar even een tipje, ik ben geholpen in het Amstelland ziekenhuis in Amstelveen en op hun site kun je zien dat zij ook verstandkiezen onder narcose verwijderen voor angstige mensen. Voor mij heeft dit nu niets meer te maken met angstig, maar meer met een gigantisch trauma wat ik aan de eerste keer heb overgehouden. Hij moest tijdens het boren en trekken van de stukken bijverdoven, want een stuk bleef gewoon gevoelig!
    Maar je hoeft dus niet pers? naar Belgie om niet uitgelachen te worden. Gewoon even zoeken op Amstelland ziekenhuis Amstelveen. En misschien zijn er nog wel meer in Nederland die het doen. Succes!

  93. ik heb ook een dwarse, maar wil hem echt niet kwijt als ik dit allemaal lees!!!!

  94. Ik heb gelukkig geen last gehad.Heb rechtsonder al jaren geleden laten trekken, en gisteren links boven.Geen centje pijn. Volgens bovenstaande verhalen ben ik een mazzelaar.
    Vind het alleen lastig dat ik niet kan roken.

  95. annemiek avatar

    hoi allemaal.

    Ik moest net 3 uur geleden geholpen worden in het ziekenhuis bij een kaakchirurg.
    Zag er niet zo erg tegen op, en had gelukkig dit allemaal nog niet gelezen. Het was de bedoeling dat links onder eruit gesneden moest worden omdat ie zo scheef was gegroeid als de toren van Piza. Maar toen die lieve man foto’s ging maken bleek dat links boven ook eigenlijk toch wel eruit moest.. (wie heeft die dingen uberhaupt bedacht?!) Nou ok, die verdovingsprikken vallen echt mee, net als bij de tandarts het lijkt net of je heel hard geknepen wordt.. Toen inderdaad dat blauwe laken over je heen waar alleen je mond uitkomt en snijden maar, boven was zo gedaan, beneden duurde iets langer maar je voelt echt geen pijn en hij vertelde er precies bij wat hij deed, al wou ik dat af en toe niet eens horen ;-)Maar nu ben ik dus nog enig sinds verdoofd en op recept van het ziekenhuis aan de bruven 600(van de apotheek) echt een paardemiddel.. Maar ik voel eerlijk gezegd nog niks, proef alleen bloed. Maar ik schreeuw nog niet te hard.. Succes voor iedereen die nog moet.. Groetjes Annemiek

  96. annemieke avatar
    annemieke

    oeps daar ben ik weer, ik heb toch te hard gejuicht.. Ik gun dit niemand, als je verdoving is uitgewerkt begint de nachtmerrie; koorts en een heel zeurend gevoel tot aan mijn voorste tanden. En ik heb honger maar kan alleen maar soep en vla eten. Nou ik zeg niks meer succes voor iedereen die nog moet.Groetjes…

  97. Wat een enge verhalen allemaal. Ik heb gisteren mijn verstandskies linksonder eruit laten snijden en het is mij 300% meegevallen! Ik was op van de zenuwen toen ik eenmaal op die stoel lag, maar ik had een superaardige kaakchirurg en assistente. Van de 3 verdovingsprikjes voel je echt nauwelijks wat, ik had niet eens door dat het al klaar was. Dan krijg je een pijnstiller en daarna moet de verdoving nog even inwerken. Daarna krijg je een klein laken over je gezicht heen, wat ook totaal niet erg was, je kunt er nog onderdoor kijken als je wilt. Dit is alleen maar voor de hygiene. En dan maakt de kaakchirurg een klein sneetje, hij zet wat druk op je kaak en floep, mijn kies was er al uit. Het is nu een dag later en mijn verdoving is allang uitgewerkt. Vanacht wel wat pijn gehad, maar gewoon genoeg pijnstillers nemen en dan komt alles goed!
    Alleen eten blijft even lastig, gewoon zachte dingen nemen en zoveel mogelijk zo afslikken. Een paar dagen rustig aan doen en je bent weer de oude.
    Ik heb me echt voor niks helemaal gek van de zenuwen gemaakt en zou tegen mensen die nog moeten willen zeggen: maak je echt niet te druk, het valt reuze mee!! Ik moet eind maart voor de andere kant en ik zal er nu veel rustiger naar toe gaan. De napijn is een beetje hetzelfde als een fikse kiespijn, maar als dit weg is, zul je er nooit meer last van hebben. Er zijn echt veel ergere dingen hoor!

  98. ik ben vorige week donderdag geweest en alles viel heel erg mee tot ik afgelopen weekend pijn kreeg. Na een paar nachten wakker te hebben gelegen toch maar ff gebeld dat t niet zo lekker zat. Ik gisteren terug vol goede moed omdat ik dacht ooh ze kijken alleen maar even. NIET DUS! met waterstofperoxide is het uitgespoeld dat was echt heeeeel naar! t doet nu nog steeds zeer maar ik wil echt niet nog een keer. en dit was de eerste pas er zitten er nog 3 te wachten om eruit te mogen ik ga echt niet meer! maarja de ingreep viel dus heel erg mee voor degenen die nog moeten;)!

  99. ik had de vorige keer een gaatje

  100. Ik ben gezegend met 5 verstandkiezen. De linkerkant van mijn kiezen heb ik eruit laten snijden bij het Rode Kruis in Den Haag. Dat was een pijnloze ervaring. De napijn was wel behoorlijk, ik kon een week lang amper mijn mond openkrijgen en had vreselijke keelpijn en daarbij ook nog eens koorts.
    Na het maken van de foto vertelde de kaakchirurg dat hij een verrassing voor mij had, er kwam n.l. een 5e verstandkies op de plaats waar er zojuist 1 uitgesneden was.
    De derde kies was een peuleschil, die kon getrokken worden, dat was een bovenkies. De vierde is een disaster. Daarvoor ben ik bij Bronovo geweest. De kies moest losgeboord van het kaakbot worden, bij het trekken vlogen de stukken van de kies om mijn oren. Nu anderhalve week verder heb ik nog steeds erg veel pijn aan die behandeling. Na het weghalen van de kies werd het tandvlees gehecht en werd er een tampon in het wondgat gedaan, die een halve week later verwijderd moest worden, nou dat heb ik gevoeld. Dat was echt pijnlijk, veel pijnlijker dan die hele chirurgische behandeling. Nu moet ik nog mijn vijfde kies later verwijderen. Ik heb er weinig zin in moet ik zeggen, maar zolang er profen bestaat kunnen wij ertegen.

  101. Hope you come back soon!!

  102. I like this site!

  103. ewoud avatar

    Net ook geweest, eentje getrokken, viel mee,na 10 minuten weer weg. Kan alleen niet goed slikken en da’s irritant… Meisje bij de drogist begon te giechelen toen ze me net zag toen ik ibuprofen bestelde. Vond ik wel lullig…

  104. Patricia avatar
    Patricia

    Nou, ik ben dinsdag geweest voor de verstandskies onder (rechts). Ik zag er vreselijk tegenop en tegelijkertijd kon ik niet wachten, want had zoveel pijn! Het bleek dus dat hij half onder mijn bot zat en dat moesten ze eerst openboren. Lekker geluid allemaal! Bah. Ongeveer een halve dag later was de verdoving uitgewerkt en de pijn viel me erg mee. Maar… de volgende dag werd ik wakker met pijn en een hele dikke wang. Pijnstillers gebruiken dus. Ook Bocasan gebruiken, maa rdat doet zoveel pijn, dat durf ik niet eens meer te gebruiken. Nu: 4 dagen later lijkt de pijn alleen maar erger te worden. Alles doet zeer, mijn kaak, oor en hoofd. Ook slikken lukt nauwelijks. Maar ja, zal er allemaal wel bij joren, toch??
    Ik wacht maar af (zal wel moeten, het is weekend en geen arts die me wil helpen: Nee, mevrouw dit is geen noodgeval, niet levensbedreigend)

  105. mcj29 avatar

    grote meid!

  106. Martijn avatar
    Martijn

    Mijn kies moest vanmorgen behandeld worden. Om half negen, door de kaakchirurg. Hij had hem nog niet opengemaakt of het droge commentaar was: “Hier hebben we een hele slechte situatie, die moet er uit.” En zo geschiedde. Ruim twaalf uur later is de verdoving uitgewerkt en heb ik nog steeds geen pijn. Maar ik weet niet of je weet wat ze zeggen over ‘de day after’??

  107. Geertjan avatar
    Geertjan

    Lekker speedy verhaal, duidelijk dat je opgelucht bent. En na de verdoving blijf je gewoon blij, blij, blij.

  108. Ik had ook een verstandskies die niet helemaal volgens de ontwerpen in mijn mond was geplaatst. Zeg maar gerust dat het een beetje de Van der Valk in Tiel was, maar dan in mijn mond.
    Ook bij mij heeft de kaakchirurg zich er op los moeten laten, maar voor die verdoving hoef je niet bang te zijn. Ik kreeg een recept voor pijnstillers in een soort koffie-poeder-zakjes, die je dan moet aanlengen met water, en die werken perfect!

  109. Merel avatar

    Ik wil ook pijnstillers in een soort koffie-poeder-zakje!
    Ik heb PIJN!
    Ik heb niets in huis om de pijn tegen te gaan behalve standaard paracetamol.
    weeeeeh.

  110. zelfs geen drank Merel?

  111. Als je je helemaal klem zuipt aan de wodka, amaretto of whiskey, heb je ook nergens last van. Dan heb je meer hofdpijn…

  112. Het kan natuurlijk ook weleens minder makkelijk gaan. Zo werd ik laatst in de trein om 8 uur ’s ochtends ongewild getrakteerd op een gedetailleerd verhaal van iemand die twee verstandskiezen liet trekken. De eerste ging zonder problemen. De tweede brak echter af voor een gedeelte, waardoor het restant van de kies nu te klein was om te trekken, dus kwam hier wel het edele snij- en pulkwerk aan te pas. Na een aantal hechtingen in zijn mond en inmiddels 1,5 uur later mocht hij naar huis…

  113. Martijn avatar
    Martijn

    Ik kreeg ook al poeders in koffiepoederzakjes. Maar ik heb geen pijn. Merel, als je in Utrecht zou wonen (of ik in Amsterdam), dan zou ik ze komen brengen…

  114. Hoe is de day after?

  115. Sarah avatar

    Iedereen had mij bang gemaakt, ‘het gaat zo een pijn doen’. De dagen erna zouden een hel zijn. Maanden ziek ben ik ervan geweest, aan iedereen gevraagd wat zijn of haar ervaring was. Uiteindelijk tot de conclusie gekomen dat ik er toch zelf aan moest geloven. Flinke dosis pijnstillers gehaald en heen gegaan.
    Eerst met de tandarts een beetje ruzie lopen schoppen, uiteraard door de zenuwen. Ik vond en vind hem een ware sadist. Verdoving, en wat bleek, een hel, alsof al mijn tanden een voor een uit mijn mond geslagen werden. Ik voelde me echt in elkaar geslagen. Nooit meer, dan laat ik liever al mijn tanden uit mijn mond rotten dan nog ooit iets te laten trekken. Twee dagen op pijnstillers geleefd, bijna niet gegeten. Nergens last van, maar toen ik daar op die stoel zat, dacht ik alleen maar….ik ga dood.

  116. rowan avatar

    Bocasan, Merel,dat doet wonderen echt waar!(bij iedere drogist te verkrijgen) Het is een soort poeder in lauw water oplossen,zonder recept verkrijgbaar.
    Doen! Sterkte ermee !

  117. Smaakt dat bocasan een beetje naar sinasappel (althans een poging daar toe, maar dan chemisch?). Dan is het dat zelfde spul wat ik had. Ik had overigens wel een recept.

  118. rowan avatar

    Het smaakt naar cola light(gewone cola met een scheutje zout gemengd met tonic ,zoiets) Maar je mag het goedje niet doorslikken.(Spoelen 3 minuten )Maar het helpt wel uitstekend.

  119. Dit vraagt natuurlijk om een minder geslaagde operatie-verhaal. Die van mij (ca. 2 mnd. geleden) zat half onder het bot, dat moesten ze eerst even wegboren en zagen met idd indrukwekkend machines. Mag ik iedereen waarschuwen dat dat wel erg is? Ik ben er een week ziek en met dikke wang van geweest… Maargoed. Weet je welke pijnstillers ik trouwens echt veel beter vind dan paracetamol, Merel? Ibuprofen, sterk spul.

  120. hannes avatar

    Ooit wel eens ‘The Marathon man’ gezien ?
    Verklaart veel tandartsfobieen, denk ik.

  121. Merel avatar

    Hannes: ik heb nog nooit zoveel mensen over The Marathon Man gehoord als de afgelopen dagen toen ze mijn wang zagen. Ik denk dat je gelijk hebt!

  122. hannes avatar

    Om nog even door te gaan op films met gemene tandartsen, kan ik ‘The Rocky Horror Picture Show’ aanraden. Verzacht de pijn misschien iets. In het kort : vleesetende (en zingende) plant wil mensenvlees. Eigenaar Rick Moranis wil geen onschuldige mensen aan zijn plantje voeren, maar maakt een uitzondering voor zijn sadistische tandarts (Steve Martin). 🙂

  123. Ik ben drie van de vier verstandskiezen kwijt. Boven vond ik minder erg dan beneden (beneden zit er nog 1, maar die komt door tekort aan tegendruk steeds verder naar boven). De eerste keer (rechterkant) had ik wel wat napijn, de tweede keer (linksboven) niet.
    Maar dat geknerp!!!! Dat vond ik echt afschuwelijk :-((

  124. Mandy avatar

    misschien een wat late reactie maar schwah.. heb 2 weken geleden de 1e verstandkies laten trekken en moet zeggen dat het tegenviel. Het eten ging slecht (op zich niet zo’n probleem als je wil afvallen) maar het vreemde van alles is dat ik net een soort van buisje eruit heb weten te pulken met een tandenstoker.. ik ben nog steeds aan het flippen.. echt supervreemd, kaakchirurg gebeld en hij zei dat het misschien afgestoten kraakbeen was. Hmm heerlijk. Als het niet zo had gestonken naar rotte dingen, durfde ik nu misschien daadwerkelijk naar de 2e afspraak te gaan… 😉

  125. Heb vandaag een verstandkies(boven) laten trekken. Ik heb er niet zo heel veel last van,behalve die open wond dat is even wennen. Help dat bocasan spul echt of is het een gewoon middeltje…

  126. Linda avatar

    Heb gisteren m’n verstandskiezen links laten trekken. Ik had er maar liefst 3. Volgende maand moet de andere kant nog, ik twijfel nog of ik die afspraak niet beter af kan zeggen. Ik had nergens last van, en moet je nu eens kijken, zo kan ik me nergens vertonen..

  127. Moira avatar

    Ik heb dinsdag 4 juni mijn verstandkies laten trekken. De dag zelf voelde ik me prima maar de twee dagen ernu na zijn vreselijk ik heb vreselijke kiespijn. Mijn tandsteen ik ook een beetje ontstoken. Ik weet wel dat ik voorlopig niet meer ga naar de tandarts want die heeft hem getrokken omdat ie helemaal door was. Ik heb zelf nog de kies meegekregen is best wel een groot ding met een enorme wortel eronder bleh. Groetjes van Moira ( die een beetje ziekjes is nu)

  128. moira avatar

    het moest dus tandvlees zijn wat ontstoken is zie berichtje erboven. groetjes van moira

  129. yvette avatar

    Ik heb een wortelkanaalbehandeling gehad, voor de derde keer, dus ik was niet bang en wist dat ik van de pijn af moest zijn als ik eenmaal een tandarts gezien had. Dus ik ga vol goede moed voor de derde keer, notabene op mijn eigen verjaardag, maar goed, als je een leuke verjaardag wilt hebben, zul je toch eerst van de pijn af moeten. Inmiddels zijn we 3,5 week verder en ik barst nog van de pijn. Al die lieve zakjes helpen er niets meer aan, al eet ik de hele doos op. Mijn kies is al 4 keer open geweest en ik denk dat ik me klaar ga maken voor de 5e keer. Dus ik heb toch wel geleerd, dat de ene kies of tand niet de andere is. Ik heb ook al drie verstandskiezen laten trekken. Hetzelfde laken een pak. Dat ging ook twee kiezen goed en de derde keer heb ik zoveel napijn gehad, dat ik terug moest om alles opnieuw schoon te laten maken, want dat gat van die kies was aan het ontsteken. Nee, de afgelopen twee jaar kan ik eigenlijk geen tandarts meer zien, want het lijkt wel of ik er een verhouding mee heb, zo vaak moet ik er liggen. Gelukkig is zijn eigen vrouw assistente, anders zou het nog niet geloofd worden. Maar op zich heb ik aan hem geen hekel, maar al die behandelingen van de afgelopen twee jaar hebben me wel helemaal over mijn angst voor de tandarts geholpen. Dat heb ik er wel mee gewonnen, dus toch nog een pluspunt. Ik heb in ieder geval genoeg zakjes om het hele weekend meer door te komen.

  130. Fleur avatar

    Nou, ik ben afgelopen week bij de tandarts de deur uit gelopen met het telefoonnummmer van de kaakchirurg. Diagnose; vier verstandskiezen laten trekken! Het bezoek aan de kaakchirurg zat er al een tijdje aan te komen, maar ik gaf zelf steeds aan dat ik dat nog niet nodig vond. Nu zijn er twee kiezen ontstoken terwijl ze nog niet eens door zijn. Eentje is scheef gegroeid. De bovenkant zit tegen mn wang als het ware. En weer twee andere kiezen zijn bedolven onder bot (waarvan die ene dus ontstoken is) Dat bot moet weggebikt worden alvorens er getrokken of gesneden kan worden. Toevallig kwam ik hier terecht toen ik wat info aan het zoeken was. Ik ben dus behoorlijk nerveus. Heb het vanaf nu zelf in de hand, aangezien ik zelf naar het ziekenhuis moet bellen voor een afspraak. Liever bel ik helamaal niet. Ik wil er alleen op mijn vakantie geen last van hebben natuurlijk. Misschien kan ik een algehele verdoving vragen. Nog opbeurende verhalen/ opmerkingen?

  131. De schuldige avatar
    De schuldige

    “Dit zei hij met een zeer geruststellende blik in zijn ogen”.
    Ik voel mij vereerd. Jammer van de dag er na.
    Ik heb weer een la vol stuiterballen en plastic beestjes.

  132. straks avatar

    Handig al deze verhalen. was op zoek naar wat info omdat mn verstandkies nu toch ookm echt ontstoken is en ik niet meer ontkom aan trekken (je stelt het toch zo lang mogelijk uit alsof het dan overgaat) en weet nu dat het waarschijnlijk meevalt. Mits je maar voldoende Bocasondope heb ingeslagen.. thnx voor de info allen.

  133. manon avatar

    hoi,

    jeetje, ik was nog niet nerveus,hoor! Eerlijk gezegd durf ik nu helemaal niet meer, en blijf mezelf wijsmaken dat het niet hoeft! ik ga naar alleen 3,5 week naar thailand, en nu (ja NU…..klote ding) begint mjn tand ontzettend op te spelen, ik kreeg de afgelopen dagen mijn mond niet eens helemaal open! En een pijn! Van mijn oor tot boven het oog aan de andere kant! hoort dit? Moet de tand er nu uit? Ik vertrouw mijn tandarts namelijk niet helemaal (ze zei het veels te makkelijk dat die kiezen eruit moeten). Of kan je beter wachten tot de kies door is?
    Nou ja, beste lotgenoten, ik hoop dat jullie dapperder zijn dan ik! (en ik hoop dat ik niet straks in de tropen met een ontstoken kaakbeen zit, ofzo. Kan je je tandartsen en ontstekingen in thailand voorstellen….?

  134. suzanne avatar
    suzanne

    Ben 21 juni naar de kaakchirug geweest voor het trekken van 2 verstandskiezen. Direct werd mij medegedeeld dat mijn kiezen heel ongunstig zaten, 1 x scheef en 1 maal half onder het bot. Na de eerste werd mij gevraag of het wel ging, gelukkig kon ik nog een sortement van uitbrengen dat het niet goed ging. Met een natte doek werd mijn verhoofd gedept en m’n nek. Mijn ogen draaiden in mijn oogkassen. Daarna de 2e nog.
    Nu barst ik van de pijn en ben kotsmisselijk, dit werd nog erger na het lezen van deze verhalen. Ook zie ik er niet uit met mijn hamsterwang… Gelukkig waren mijn kiezen aan de andere kant er 6 jaar geleden er al uit gehaald (daarna durfde ik niet meer). Maar vergeleken met deze keer viel het toen wel mee.
    Sterkte allemaal, er zijn ergere dingen!!!?

  135. patricia avatar
    patricia

    hoi allemaal.
    ik kom net bij de tandarts vandaan, hij moest 2 kiezen vullen. Aangezien ik bang ben voor verdovingen had ik geen verdoving genomen. De tandarts begon lekker te boren, en het begon opeens wel heel zeer te doen ik zeg: doe mij toch maar een verdoving. Nu 3 uur later is het nog steeds verdoofd (balen). Nu heb ik een verwijs kaart om me verstandskiezen te laten trekken hier liggen, en ik durf dus echt niet te bellen. Dan moet ik weer van die verdovingen hebben. AAHJGGGGGGGGGGGGGGGG.

  136. karen avatar

    ik moet nu maandag 3 verstandskiezen laten trekken.Bij ons(in Belgie) doen ze dat meestal onder volledige narcose,waarom bij jullie niet?

  137. Maurice avatar
    Maurice

    Ik loop al een jaartje met een wat dikkere wang en een vieze smaak in mijn mond. Een verstandskies is redelijk slecht, wat mogelijk de oorzaak is van deze toestand.

    Verder geen last, hoewel regelmatig wat pijnlijke steekjes te voelen zijn. Gelukkig is er bocasan en paracetamol om het flink te stoppen.

    Eigenlijk zou ik er wat aan moeten doen (mijn tandarts zegt er al een jaar niets van, dus mogelijk valt het nog wel mee). Maar na deze verhalen gelezen te hebben, hou ik het nog wel even vol. Dan ga ik nog liever dood.

  138. karen avatar

    ok,mijn wijsheid is er maandag uitgehaald onder gehele verdoving,en ik moet zeggen:ik had het erger verwacht.niet echt pijn gehad,gelukkig.

  139. Gistermorgen zijn mijn bovenste verstandskiezen getrokken door de kaakchirurg. Ook deze zaten onder het bot, dus de verhalen hierboven over boren en kraken kan ik helemaal onderschrijven (“u heeft wel lastige kiezen, mevrouw”). Pijnstillers helpen gelukkig wel goed. Minder leuk is het feit dat ik ook deze week een beugel geplaatst kreeg (mijn verstandskiezen hebben mijn tanden scheef gedrukt) en dat ik nu dubbel last heb: kiespijn en tandpijn. Theedrinken is al een pijnlijke ervaring en een boterham eten kan alleen met véél Zen-bewustzijn.
    Maar goed, dit is natuurlijk allemaal tijdelijk en vergeleken met de leefomstandigheden in Centraal-Afrika (….etcetera….).

  140. Ik zit dus nu met een hand te typen in de andere hand een plastic zaak met ijs die op mijn wang ligt. Je raad het al twee verstandkiezen laten trekken bij de kaakchirurg . ( zeer onsympethieke man overgens ) Boven leek een eitje onder het betere hak en boor werk met verhalen over kiezen onderbot enzo. De eerste liet ik trekken bij de tandarts en toen ging het tandvlees ontsteken ( veel ibrofen paracetamol in het gaatje hielp goed en glazen wodka ) Tja ik wacht nu op de napijn die ongelwijfeld komen zal……

  141. Nu 6 dagen geleden zijn mijn 2 linker verstandskiezen getrokken. De bovenste was al een stuk door en de onderste nog helemaal niet. Door mijn tandarts ben ik doorverwezen naar de kaakchirurg. Ik hoorde van iedereen dat het meestal wel meeviel…. dagje of 2 last, maar ja bij mij dus weer is niet. Van de bovenste had ik geen last. De onderste moest in geboord worden en het tandvlees verwijderd worden. Die dag werd m’n wang onder gelijk helemaal dik en had Iboprufen om de pijn wat te verzachten. Alleen 3 dagen later ging de wond ontsteken en bleef het maar bloeden. Ik gelijk weer terug naar het ziekenhuis en daar moest opnieuw gehecht en schoongemaakt worden. Heb een antibioticum kuur gekregen, een spoelmiddel en weer nieuwe Iboprufen. Van die operatie heb ik 2 dagen bijna 40 graden koorts gehad en de pijnstillers hielpen niet meer. Gelukkig kan ik nu al weer 2 nachten gewoon slapen, maar dik is m’n hele wang nog steeds. Ik hoop echt dat deze week de zwelling wat afneemt….. De pijn is nu gelukkig al wel wat minder.
    Maar ja, je kan dus ook pech hebben zoals ik. Ik ga nu dus ook echt nog lang geen afspraak maken voor de rechterkant!

  142. Aaaaah, 10 oktober ben ik aan de beurt!!! Ik zit maar te twijfelen, welke kant zal ik eerst doen? Want verders is er geen keus, het zal moeten, anders durf ik nooit meer en gaat het veel en veel zeerder doen. Ik zie het ergst tegen de verdoving op en de napijn. Waar krijg je bij die verdoving de spuit? Wish me luck. Ik heb er nu al buikpijn van en kan niet slapen!

  143. Poeh! Wat een verhalen! Ik ben 24 en mijn verstandskiezen maken nog niet eens aanstalten om door te komen, dus daar heb ik geluk mee. Nu maar hopen dat het niet erger wordt met de leeftijd.

  144. Poeh! Wat een verhalen! Ik ben 24 en mijn verstandskiezen maken nog niet eens aanstalten om door te komen, dus daar heb ik geluk mee. Nu maar hopen dat het niet erger wordt met de leeftijd.

  145. Jeroen avatar

    hoi
    ik meot strax kwart voor 2 heen kaakcirurg als altijd iets met tande is ben ik bang voor de pijn voor de rest nix maar mijn 2 onderste zitte beetje scheef en bovenste meote der ok uti het gebeurd in 2 afspraken maar goed die onderst moete gesneden worden :(:( zucht
    ik heb piering late doen met naald en zonder verdoving dat gaf wel een kick(wengkbrouw) maa roged dat is dus in je mond niet:( ik vertel als ik er geweest ben meer over
    doei doei groetjes jeroen
    (p.s wens me geluk)

  146. lisset avatar

    hoi allemaal in velen herken ik de anst voor de tandarts zo wil ik op t moment als ik heen moet ff dood zo voel ik me dan ik heb afgelopen woensdag 4kiezen laten trekken omdat ik er dag en nacht kiespyn in had maar donderdag begon de ellende pas.ik heb nu maandag 14juni nog steeds pyn en me tandarts zei afgelopen woe dat ik er geen pyn van zal hebben dus wel,maar goed ik heb nog een tip voor allen,,,,,waterstofperexide puur mee spoelen niet doorslikken aub eerst word de pyn erger maar daarna word t beter geloof me maar.

  147. Merlijn avatar
    Merlijn

    Ik kom net van de tandarts vandaan, had al de hele week pijn aan mijn linker bovenste verstandskies… en ja hoor..?k denk dat ik hem er nu uit ga halen”..IIEEHHH
    De hele week al op zitten hopen, maar ook doodsbang. Het enige wat je hoort zijn horror verhalen..

    Nou 1) erdoving..geen pijn, ik voelde het niet eens..
    2) even duwen en trekken en kraken en HUP daar was de kies
    3) zit nu thuis, beetje bloed af en toe in ond, eet en drink gewoon en heb dus gewoon GEEN pijn..

    Helaas wel en doorverwijs brief gekregen voor de onderste rechter verstandskies.. Nu durf ik nog wel, maar als ik al die KAAKCHIRURG verhalen lees.. ik wacht nog heeeel even denk ik…

    Maar nu nog nergens last van. Hopelijk blijft het zo :S

  148. Ik ben heel bang, want alle 4 verstandskiezen komen door…Ik ga mijn tandarts dwingen tot algehele verdoving.Zo aardig en lief als dat ik ben, zo gemeen en gevaarlijk kan ik zijn als er pijn aan te pas komt.Voorlopig moet ik wachten tot mijn 6-maandelijkse controle.Als het zover is schrijf ik weer;))Hello-Kitty Groetjes van Tuba

  149. Ik mag morgenvroeg naar het ziekenhuis om er twee te laten trekken… pff.. ik zie het meeste tegen de verdoving op… hoeveel spuiten krijgen je eigenlijk ?

  150. Ik leef nog…en het viel allemaal wel mee. De spuiten die je krijgt vallen mee omdat ze het spuiten in het zachte weefsel in je wang dus die voel je bijna niet. Voor iedereen die bang is… gewoon er niet aan denken, en de afspraak maken op een maandag rond een uur of 08:00 🙂

  151. Ik mag me morgenochtend om half negen melden bij de kaakchirurg, om de verstandskiezen aan de rechterkant te laten trekken. Heb al de hele dag horror verhalen van mijn collega’s aan moeten horen, en kijk er dus niet echt naar uit. Ik las hierboven trouwens dat er bocasan werd gebruikt, maar dit helpt niet tegen de pijn. Dit is alleen maar om de wond schoon te houden en om infecties tegen te gaan. Zeg maar het duurdere alternatief van lauw water met keukenzout.

  152. ik heb 2wken geleden mn 2 onderste laten trekken de eerste week last gehad voor de rest eigenlijk geen last!nu beginnen mn kiezen ietwat gevoelig te worden !ik was ook erg bang om heen te gaan dus heeft de tandarts in de verwijsbrief patient is extreem angstig!en dat heeft wel geholpen !mijn kaakchirug was heel kalm en stelde mij op het gemak!heerlijk als je zoiets treft!mijn 2 bovenste waren al getrokken en dat heeft 2 dagen geduurt en had ik helemaal geen pijn meer!

  153. deepestblue avatar
    deepestblue

    mmm ok…. de een zegt dat ut wel pijn doet en de ander zegt van niet. lekker dan… ik moet ook binnenkort en zie er echt onwijs erg tegenop!!!!! en nie eens om de pijn daarna maar meer om de behandeling zelf…heb ut nie zo op tandartsen :s

  154. heel leuk alle verhalen over verstandskiezen…zit nu heel sjaggerijnig te typen, laatste twee zijn maandag getrokken. Viel tegen. Viel heel erg tegen. Moest naar de kaakchirurg want ze waren nog niet door. Uithalen ging makkelijk, was in vijf minuten gedaan, dat was het probleem niet. De dagen daarna, dat was het probleem. Eerste keer zat de zwelling zowel in als buiten m’n mond en kreeg ik m’n kiezen niet op elkaar. Nu gaat dat beter, maar ontdekte vanmorgen dat er pus uit de wonden komt. En dat ontdanks voortdurend spoelen met zo’n irritant gehaakt spuitje waarmee je voortdurend blijft haken. balen! Overigens heb ik best een leuke tandarts…maar ik blijf erbij dat je een sadistisch trekje in je karakter moet hebben om dat beroep te kiezen…

  155. Ik heb een wortelkanaalbehandeling gehad. Geen vuiltje aan de lucht toen ik bij de tandarts vertrok, totaal geen pijn meer! Dat duurde een dagje, nu (5 dagen later) nog altijd pijn! Leuke zakjes brufen 600, ik mag er drie per dag, het maakt echter geen verschil of ik ze in neem of niet. Ben nu maar over gestapt op gewone finimal pillen… werkt ook niet echt. Vermoedt een vette nieuwe ontsteking, maar de tandarts zegt dat het er gewoon bijhoort…..

  156. laurens avatar

    gisteren naar de kaakchirurg , aardig zenuwachtig door een hoop lulverhalen van kennisen en vrienden.
    Allemaal onzin , mijn verstandkiezen lagen overdwars dus Boren,trekken , snijden ik dacht dat het echt een hel zou zijn !!!
    niet dus, kwam daar gespannen als een beer!
    ging liggen verdoving erin, ogen dicht, kwartiertje later stond ik op de stoep met een zak ijs en een recept voor de apotheker.
    Als ik dit had gewten had ik niet iemand laten rijden en had ik dit zelf gedaan!!
    gisteren 1pijnstiller genomen en vandaag nog niks want het doet simpelweg geen pijn!!!!!
    Je voelt het wel maar het is geen helse pijn die iedereen in je omgeving altijd weet te beschrijven.
    Ik moet nog een keer, voor de ander 1december waar ik tevens niet meer tegen op zie na deze keer! dus eind goed al goed!
    behalve dan dat ik nu eigenlijk niet mag roken!!

  157. Vandaag rechtsonder het kloteding laten trekken bij de tandarts.Ik heb het 2 jaar lang uitgesteld en nu weet ik waarom.IK VERGA VAN DE PIJN!!!Toch heb ik het hele EHBO pakket: bocasan, paracetamol,ibuprofen en ……diazepam.Vraag me niet hoe ik eraan kom…..ik heb 2 weken geleden een kopstaartbotsing gehad,vandaar deze medicijnenkast.

    Ik voel me niet lekker,gelijk gekotst bij thuiskomst.En huilen.Heeeeel lang huilen.Lucht op,maar de pijn gaat er niet van weg.Ook niet van bovenstaande medicijnen.Terwijl ik altijd bocasan gebruikte en ibuprofen als ik last had van mijn verstandskies en toen hielp het wel.Ik had dat kloteding gewoon moeten laten zitten en ga noooooit meer wat laten trekken.

  158. Ik moet strax naar de kaakchirurg en zocht wat info over het trekken van verstandskiezen. Het zweet breekt me uit bij het lezen van de verhalen. Het is wel een geruststellende gedachte dat heel veel mensen deze beproeving moeten ondergaan. Ik wil niet, ik wil niet, IK WIL ECHT NIET!!!! Maar ik ga toch maar……..
    Groetjes Linda

  159. komt erg bekend voor dit verhaal. ik heb er nu 2 uit laten halen, de eerste ging precies gelijk aan jou verhaal. nou gister heb ik een kies in de onder kaak die dwars lag laten trekken, naja trekken, meer boren sneijden hakken trekken zeg maar… maar ja als hij eruit is is de overwining des te groter 🙂

  160. is dit een forum voor tandartsfobieen geworden? allememaggies wat een verhalen zeg!!!!

  161. Na 7 week de verwijs kaart van de kaakchirurg in huis te hebben heb ik vandaag de stoute schoenen maar aangetrokken om een afspraak te maken, heb nu alweer spijkt kiezen laten wegsnijden terwijl je er geen last van hebt zitten rare tandartsen tussen. nou 21 maart gaat het gebeuren auw

  162. Ik was een zenuwklomp 2 onverstand kiezen er uit
    De ass. was een lieve meid Ga maar liggen schortje voor zij hield mijn mond wijd open de dokter was ondanks haar groene outfit oogverblindende aziatische een stel prikken ,en een tweede ass. hield stevig mijn handen vast ik rilde evengoed nog de eerste ass. praatte zachtjes tegen mij ,vraag me niet wat, maar het was rustgevend.En dan het trekken,en steken ,ik voelde niks, nada, noppes en ook achteraf niets . ben een schijthuis geweest voor niets.

  163. brennie avatar

    Nou ik heb afgelopen vrijdag m’n linksonder verstandkies laten trekken/snijden. K wist nie dat het zoveel pijn kan doen, erna dan! Dikke wang, nie eten en maar ibuprofen slikken. Moet gewoon spoelen met zoutwateroplossing, bah! Maar komt wel weer goed…….hoop ik 🙁

  164. zo afgelopen maandag verstandkies laten wegsnijden, opzich niets ernstigs, 2 dagen erna dacht ik gaat lekker weinig pijn maar nu is het een ware hel, heb 3x per dag ibrufen, maar als ik ze nu inneem of niet, het is weinig verschil.
    kan me mond haast niet opendoen, zitten aantal hechtingen in, vieze smaak wie weet wat ik daar kan tegen doen, auw auw

  165. cindy avatar

    Hallo… verstandskiezen maandag weg laten snijden bij de kaakchirurg. ze groeide namelijk over dwars.. t is inmiddels vrijdag en keb nog steeds een wang met een tennisbal erin en er loopt nog steeds surrie uit die kutwont en t stinkt :(.. echt smeriggg… ben terug bij t ziekenhuis geweest heb heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel ranzig drankje wat ik dus niet in ga nemen en moe maandag wee terug.. mensen die nog moeten… SUCCESSS TIS GEEN PRETJE..

  166. Hallo , Ik ben ook naar de kaakchirurg geweest en had een dag later een enorme zwelling en pijn, gelukkig had ik pijnstillers, nu een week later zijn de pijnstillers op en ik heb enorme pijn, het trekt door naar mijn oor en hoofd, echt verschrikkelijk en ik heb een hele vieze smaak in mijn mond, vandaag moet ik weer naar de kaakchirurg, echt heel vervelend dit, in mei moet ik een andere verstandkies laten verwijderen, maar ik ga de afspraak afzeggen, als de verstandskies uitkomt, dan maak ik wel weer een afspraak, alleen als het echt nodig is.

  167. Graham avatar

    Hey!! Ik moet nog steeds.. Hij komt wel door maar ik voel nog niks dus laat maar lekker zitten. ( voorlopig )

  168. Leanne avatar

    Lekkere verhalen hier. Vooral als je morgenochtend zelf moet. Ben alleen een beetje bang voor die ibuprofentroep ja en de napijn natuurlijk. Niet echt slim om op deze site te gaan kijken. Niet echt opbeurend

  169. het is net of ik moet bevallen mijn huis is al schoon heb vanmotgen gewerkt ben ook bekaf zal de zenuen wel zijn morgen ben ik ook aan de beurd moet naar de tandarts om 2 verstandkiezen te laten trekken het ergste vindt ik de spuiten oooooooooooooooooooobah die naald in je mond het zweet slaat nu al onder mijn oksel ieieieieiben ook bang dat ik flauw ga vallen ??:(deden de spuiten bij jullie geen pijn :(:(mischien rij ik morgen wel gewoon voorbij toeter ik nog ff en ga weer naar huis:)

  170. hey hallo ben ik weer ben vanochtend bij de tandarts geweest en heb mijn verstandskiezen laten trekken wat was ik zenuachtig zeg het heeft in totaal 5 min geduurd toen stond ik al weer buiten ik schrok er zelf van zelfs de spuiten heb ik nouwlijks gevoeld en de verdooving was binnen een half uur uit gewerkt wel heb ik gelijk een ubroproven genomen maar tot nu toe nog steeds geen pijn wel erg moe maar dat komt de nk ik meer van de zenuen nou mensen voor wie nog moetten succes groet alena

  171. Sanne avatar

    Nou ik heb te horen gekregen dat ze getrokken moeten worden. Links en rechts onder. Ik las net bovenstaande stukjes en ik weet zeker dat ik ook onder narcose wil. Waarom doen ze dat in belgie wel en in Nederland niet?Of misschien….? Nou dan hoop ik op een mogelijkheid om naar Belgie te gaan. Ik heb er alles voor over. Dat getrek en gesjor in mn mond en dan die pijn. Ik moet zelf een afspraak maken, maar ik wil eerst kijken waar ik onder narcose/roesje kan!Wie weet iets?

  172. ik moet donderdag 2 verstandkiezen laten trekken in mijn onder kaak. bij de kaakchirurg. ik ben ontzettend bang en ik weet niet wat ik kan verwachten. ben 16 jaar. en ze moeten eruit omdat ze niet recht groeien. wie kan mij informatie geven?

  173. Karin avatar

    Meid maak je er niet druk om..geef even aan dat je heel erg nerveus bent dan houd men daar echt rekening mee. Ik ben NET geweest, en was verbaasd over hoe het meeviel. Ze hebben lekker rustig aangedaan met de spuiten dus die voelde ik haast niet. En dan even wachten totdat de verdoving gaat werken. Nou en dan gaan ze eruit en daar voel je niets van. Je voelt alleen wat druk maar geen pijn. Ik zou alleen even voordat je gaat Brufen innemen, dat kan helpen heb ik nl ook gedaan!! Dit was mijn 2de keer en het ziekenhuis raadde me dat de vorige keer aan..was echt een goeie tip!! Dus nie zo stressen hoor..ik heb dat nl weg gedaan en dat was nie nodig.en bij die vorige keer helemaal maar dan ook helemaal geen napijn gehad..ik zit nu alleen te wachten totdat de verdoving eruit gaat haha…succes!!!

  174. ik ga donderdag gewoon naar de kaakchirurg! het zal toch moeten.. en het zal heus wel mee vallen.. niks aan te doen.. je moet er toch het beste van maken..

  175. P.s nog bedankt voor de informatie!!

  176. Ps. waar kan ik die Brufen dan halen? En wat is dat dan precies?

  177. alena avatar

    halloooooooo allemaal heb nu ik dit schrijf al mijn verstandskiezen er uit en het viel reuze mee geen pijn gehad ,geen ondsteking ,enz tip neem voor je gaat een paracetamol in of ubroproven verkrijgbaar bij drogist apotheek ,of supermarkt ,iedeaal als de verdooving is uitgewerkt voel je ook geeen pijn niks .sterkte allen groetjes alena.

  178. Die pijnstillers die je krijgt? zijn dat pilletjes? of gewoon poeder ofzo? en wat is brufen en ubroproven? is dat hetzelfde??

  179. Hoi hoi.. ik ben inmiddels thuis.. bij mij is het eigenlijk ontzettend tegen gevallen.. ik heb eerst 1 uur moeten wachten.. toen werden er fotos gemaakt.. toen kreeg ik te horen dat ik boven ook moest.. dat me verstandkiezen daar ook uit moesten.. ik raakte overstuur want dat had ik niet verwacht.. toen moest ik naar de operatie kamer en ik kreeg een soort deken om met een gat in het midden waar me mond uitkwam.. toen gingen ze me tandvlees open snijden, tandvlees weg duwen, boren/snijden.. me tand werd in 3 stukjes geboord ( dat was wel een eng idee maar ik voelde er niets van ) alleen me hoofd trilde.. en ik was zenuwachtig.. toen de boven kant.. die was snel gebeurd.. en nu werkt de verdoving nog.. en is het dus afwachten.. Groetjes en veel sterkte voor de andere die nog moeten!!

  180. dianne avatar

    tadaaaaaaaaa, ik voeg me ff toe bij de meerderheid van deze verhalen: tis nu 2 dagen geleden dat ik mijn linkerverstandskies moest laten verwijderen bij de kaakchirurg en ik moet zeggen dat ik een kop heb als een voetbal (aan 1 kant dan he)
    De behandeling valt inderdaad opzichzelf erg mee: 3 spuiten erin,doek met rond gat over je angstige oogjes en drillennnnnn maar.(het leuke is dat ze je ook nog vraagjes tussendoor gaan stellen, kan je het je voorstellen?je leert spontaan gebarentaal daar)
    Maar goed,alles met alles moet je het maar over je heen laten komen en zeg nou zelf, je kan toch beter met dit weer in de ziektewet zitten , dan met regen….

  181. peter avatar

    ik heb een kies latetn trekken geen verstandskies was een grote kies tandarts zei beter erruit halen nu heb ik ontstoken tandvlees onsteking heb pijnstillers hoop dat het weg gaat maar heb it al 1 week

  182. Sylvia avatar

    Hoi,
    heb een week geleden mijn 2 verstandskiezen links laten trekken bij de tandarts. Heb nu vreselijke napijn vooral onder, heb ook een vieze smaak in mijn mond. Ben bang dat ik van de week weer terug moet. Ben ongeveer al een maand aan het klooien wordt er letterlijk en figuurlijk niet goed van

  183. even een reactie voor sylvia ik denk dat er voedsel is blijven zitten en dat is nu lekker aan het rotten. ik heb vorige week woensdag mijn verstandkies laten trekken het was een drama heb de hele tent bij elkaar gegild heb 5 verdovingen gekregen maar voelde het nog de chirurg is heel kwaad op me geworden ik heb nog steeds erge napijn en spoel met waterstofperoxide overdag ibuprofen en s’avonds paracetemol met cod?ine maar als het uitwerkt begint de pijn weer hoelang gaat dit nog duren

  184. dianne avatar

    Nog ff een naberichtje op mijn eerdere ervaring van het weghalen van de verstandskies: pijn heeft 5 dagen geduurd en daar was ook de grens voor mij.
    Ik wilde het weekend niet met die pijn ingaan en maar goed ook, want ik had de domme pech dat er een ontsteking bij kwam, dus moest weer terug: ze hebben het weggeprikt en uitgespoten en nu 2 weken later kan ik eindelijk zeggen dat ik er geen last meer van heb.
    Hopenlijk is het ergste nu voorbij kwa pijn want er komt eind augustus een kaakoperatie en donderdag krijg ik de beugel, dus maar hopen dat er geen”domme pech”meer aan te pas komt:-) (p.s. ervaringen met deze total make-over zijn van harte welkom)

  185. Shyra avatar

    Mensen, ik heb 2 juni aan mijn linkse kant allebei me verstand kiezen laten verwijderen ( boven en onderkant ) en afgelopen dinsdag 5 juli de andere rechterkant ( Boven en onder kant) Ik moet zeggen dat de 1e keer beter was verlopen dan afgelopen dinsdag, ik heb er de 1e keer 10 minuten gelegen, en de 2e keer heb ik er 3 kwartier gelegen. dit komt omdat ze me verstand kiezen er niet uit kregen aan de rechterkant. daardoor moesten ze meer boren. ik kreeg een verdoving bij omdat ik iets van pijn voelde! Maar ben ik nou echt de enige die geen napijn heeft? Ik heb ook Brufen mee gekregen. en de 1e keer heb ik wel napijn gehad omdat ik er een ontsteking aan had. maar nu ( de 2e keer) heb ik geen ontsteking, en kan ik handig zonder pijnstillers! Het valt dus allemaal reuze mee! Als je ervoor zorgt dat je geen ontsteking krijgt is er niets aan de hand! Behalve dan dat je 2 dagen niet fatsoenlijk kunt eten.. hihi maar dat is niet zo erg! De verhalen en de zenuwen zijn erger dan alles wat erna komt!! Maar toch moet ik zeggen; de 2e keer ( de rechterkant dus) moest ik er dus 3 kwartier liggen, dat is geen pretje!! En dat boren ook niet. want als er een stuk kaakbot moet weg worden gezaagd is dat vreselijk eng! Maar daarna ben je blij dat je ervanaf bent! Ik wens de mensen die nog moeten veel sterkte! En jezelf niet druk maken! Het valt achteraf reuze mee! En daarna kun je trots zijn op jezelf want het is wel een overwinning!! Er zijn veel mensen die het niet durven! Groetjes Shyra

  186. dianne avatar

    “zorgen dat je geen ontsteking krijgt”….volgens mij kan je dat soms niet voorkomen. Ik zat er althans echt niet op te wachten, maar soms heeft een mens domme pech…

  187. mariska avatar
    mariska

    Hallo,

    Ik heb gisterochtend de verstandskiezen aan mijn rechterkant laten trekken. Ik moest zelfs worden afgevoerd op een brancard omdat ik bijna flauwviel. Maar de rest is me meegevallen. Heb op dit moment geen pijn in mijn mond, alleen mijn kaakbot doet pijn omdat ze daar aan hebben lopen trekken. Het valt mij dus 100% mee! Ben niet eens aan de pijnstillers! Heb helaas wel een beetje een dikke wang maar dat treks al bij omdat ik net wakker ben…

    Groetjes Mariska

  188. melanie avatar
    melanie

    Hallo,
    Ik ben Dinsdag naar de kaakchirich geweest Ze hebben eerst aan de linkerkant zowel boven als onder getrokken. De wordten zaten erg diep en vast. Er is dan ook flink aan getrokken. Dezelfde avond had ik al een dikke wang en veel pijn. Nu is het Donderdag en ik heb er nog steeds veel last van, kan niet kouwen en heb een hele dikke wang. Ik slik vier maal daags 600 mg iboprofen en dit help maar een uur of 4. Daarna begint de pijn alweer. en het ergste is ik moet september terug komen voor de andere twee. Maar als het goed is zitten deze de wordtels niet zo diep.
    Groetjes melanie

  189. Hooooooi,

    Zondagavond lag ik bibberend in de tandartsstoel.. . H?le dag gewerkt met een behoorlijke kiespijn. . . pijnscheuten bij koud en warm. . ik werd er niet goed van. .

    Aaaaaaaah die kan wel gered worden zegt ie. . . Ik zei “Trek hem er maar uit hoor” Ik heb geen geld voor een kroon en een zenuwbehandeling. . .
    Nou zegt meneer The (een supertandarts hoor!! Ik zou geen andere willen. . Want hij gaat h??l perfect met angstpatienten om) “ik WIL hem wel eruit trekken, m??r”zegt hij en er volgt een h??l ethisch verhaal over de raakvlakken van de overbuurman van mijn kies. . etc
    DUS ikke besloten een HLVE wortelkanaalbehandeling te starten. . .
    Hij een HALVE wortelkanaalbehandeling gegeven. .
    Nou prima gelukt. . .
    Er was gedaan wat er beloofd was. .
    Pijn weg dus!!. .
    Beetje kauwdruk, m??r. . ik w?s naar de tandarts geweest. . Joepie.. .
    Volgende keer zou een volledige wortelkanaal volgen. . .

    Twee dagen laters:
    Vanmorgen poets ik gretig mijn tanden. . h??rlijk om te poetsen zonder pijnscheuten van het koude water h???
    *krak* breekt een stuk tand af. .
    *pijnscheut*
    *zeurende pijn*
    *pijnscheuten achter elkaar*
    *erger dan zeurende pijn*

    Uur later hing ik aan de telefoon met de lieve assistente die altijd zo graag een praatje maakt. . .
    Tja, zei ze. . je weet de gevolgen van het trekken van een kies?
    *bibber*
    Jaaaaaaaa Tuuk weet ik dat. . .
    Over een uur kon ik al terecht. .
    Mijn collega’s gevraagd of ze alleen de rest van de dienst konden draaien. .
    Dit kon. . joepie!!
    Over een uur ben ik van de pijn af!!!

    Ik lig. .
    Hij kijkt. . .
    hij zegt “hmmm. . hm hm ”
    Hij zegt. . “Hm. . Ja, Hm. . hm hm ”
    Mijn hart klopt mijn ribbenkast uit. . .
    Hij zegt”Ik geef je even twee verdovinkjes, dan pak ik hem er “even” uit”

    Ik begin te huilen . .
    Kiezen uit twee slechte. .
    G??n geld voor een volledige wortelkanaal en een kroon. .
    OF mijn tand trekken. . .
    Over persoonlijke ethiek gesproken. . .
    Maarja. . die tand geeft al j??ren klachten. . en nooit kon er ECHt iets aan gedaan worden. .

    De verdoving werkt. .
    Want ik kokhals een keer. .
    kokhals nog een keer . . .
    Dikke dikke tranen. . .
    Oh wat rot. . want ik weet dat ik weerhaken heb die niet op de foto te zien zijn . . en de Nieuwe tandarts nog niet. . .

    Okee.. . zegt de tandarts. . .
    ga maar liggen. ..
    Hij concentreert zich op mijn kies. . .
    Wrikt. . .
    Wrikt nogmaals. .
    Gaat staan en dan wrikken. . .
    Wrikt nog een tien minuten door. . .

    *zucht* zegt hij. . .
    “hij zit vast”
    “je hebt weerhaken aan je tanden geloof ik”
    “ik snij hem even open en dan boor ik hem door”
    “Dan ga ik.. . ”

    Ik hef mijn hand op. . .
    Hij stopt. . en vraagt wat er is. .
    Ik maak een gebaar van “zwijg asjeblieft, ik wil het niet weten ”

    Hij zwijgt .
    “hm hm. . ” zegt ie. . .
    Hij gaat Nogmaals proberen meer ruimte te maken. . .
    Ging niet. . v??l te vast . . .

    Hij stopt met wrikken..
    Pakt een boor. . .
    Boort . . .
    Boort. . .
    Wriemelt met pincetten
    Ik voel vanalles..

    Mijn hart klopt in mijn keel. .
    Ik lag al een half uur in de stoel inmiddels..
    “Even eruit halen???????????”
    Dadelijk kan ik alsnog naar de chirurg dacht ik. .

    Assistente loopt weg. .
    Gaat iets halen. . .
    Ik voel draad over mijn lippen glijden.. .
    Een zweetdruppel van de tandarts valt op mijn neus. .
    Hij biedt zijn excuus aan. . . en wrijft het schoon. .
    “gmh Gmh. . ghgh ” komt er vanuit mijn keel. . als bewijs dat ik lach. .

    Ik mag gaan zitten. .
    het is gebeurd. . .
    Klaar. .

  190. Hallo,

    Bij mij is gisteren mijn verstandkies links onder eruit gehaald door de tandarts. Ik zag er ook echt wel tegen op. Ruim 10 jaar geleden zijn de overige verstandskiezen er al uit getrokken dus ik dacht wel, dit overleef ik ook wel. De tandarts gaf eerst een verdoving, volgens mij prikte hij op 3 plaatsen. Daarna begon hij te wroeten en te trekken en te duwen. Ik had wel het gevoel dat het niet lekker ging. Toen zij jij, we krijgen hem er zo niet uit, we moeten hem door de midden snijden. Dus hij kwam met een soort slijptol en heeft hem in tweeen gesneden. De eerste helft ging er toen vrij goed uit maar bij de andere helft had hij nog heel wat moeite. Uiteindelijk, na 20 minuten, was de andere helft er ook uit. Ik mocht niet spoelen want volgens hem spoel je de wond dan open. S?middags begon de verdoving uit te werken en ik ben begonnen met paracetomol te slikken. Ik heb ook keelpijn en mijn klieren zijn links helemaal opgezet, van het wrikken denk. Gisteravond vroeg naar bed met 2 paracetamol. Vandaag ook weer 2 paracetamol geslikt. Ik kan nu iets beter mijn mond open doen dan gisteren. Gisteren kon ik net een lepel tussen met lippen krijgen zodat ik in ieder geval een bord pap kon eten. Vandaag zelf alweer een broodje gegeten. Mijn hele kaak voelt wel stijf. Nou, dat was mijn verhaal. Ik ben blij dat ik nu geen verstandskiezen meer hoef te laten trekken. Ik heb het in ieder geval lekker van me afgeschreven!

    Gr. Margreet

  191. Jeee ik heb ze allemaal gelezen,de super angsthaas der hazennn.. Ik heb 6 dagen geleden mn verstandkies laten trekken rechtsonder en nu verga ik nog steeds van de napijn.. zat namelijk ook een abces bij en die is ook weggesneden.. Ik stuiter dus echt op 3 x 600 mg brufen en eet nog steeds nauwelijks en die gore smaak daar helpt 10 x tanden poetsen nog niet mee.. Ben verdrietig ervan en dan moet ik over 4 weken nog eentje eruit… wil echt niet meer…

  192. Hans Peters avatar
    Hans Peters

    lieve mensen, ik voel met jullie allen mee. Vandaag 1 week geleden de laatste 2 verstandskiezen laten trekken en jawel…. bij 1 ging het helemaal niet goed. Veel geboor erbij nodig en een hele nacht nabloeden. De rede om ze te laten trekken bij mij (48 jaar) is interessant. Mijn verstandskiezen waren niet 30 jaar geleden blijkbaar niet 100% doorgekomen en drukten in mijn kaak op zenuwen. Zo kreeg ik last van nekkrampen en schouderpijn, ja zelfs gehoorverlies en oorsuizen. Na het trekken bleek mijn gehoor aan 1 kant al verbeterd en moet ik nog afwachten of mijn zenuwen gaan herstellen. Veel napijn heb ik al 1 week lang en nog is het niet goed, volgens de tandarts hoort het erbij en moet ik wachten maar hoelang????????? Hoop op beters en allen sterkte toegewenst.

  193. Omdat ik zo ontzettend bang ben voor de tandarts ben ik naar een speciale tandarts geweest in Alphen a/d Rijn geweest. Daarbij val je even in slaap (lichte narcose) en als je wakker wordt is alles voorbij. Natuurlijk heb je wel even napijn, maar de vervelende behandeling maak je tenminste niet mee

  194. Ik heb 8 dagen geleden mijn verstandskiezen laten trekken (2 aan 1 kant). Het is me best wel tegengevallen. Ik heb nu nog steeds veel pijn..
    Ik raad iedereen aan Iboprufen te slikken. Anders dan hierboven vermeld staat, dit kun je NIET zonder recept verkrijgen. Ik kreeg het recept bij het ziekenhuis.

    Over een half jaartje begint de ellende opnieuw!

  195. Jurriaan avatar

    Lekkere verhalen hier. Was vanochtend ook aan de beurt om 2 verstandkiesjes te laten trekken, om 8.00 (8.00 is de beste tijd: weinig tijd om te stressen, direct vanuit je bedje de stoel in!).

    Bij binnenkomst kreeg ik direct 4 spuiten in mijn wang/tandvlees. Dit deed overigens helemaal geen pijn, ik voelde nauwelijks iets.

    Terwijl de verdoving kon inwerken, werden 2 gaatjes die ik aan de andere kant van mijn mond had uitgeboord en gevuld, ook dit verliep pijnloos. Daarna ging de assistente even aan de slag met mijn tandsteen. Dit was erg onplezierig en bloederig, maar het werd wel weer eens tijd.

    Toen was het grote moment daar: het trekken der kiezen. Na een controle of de verdoving werkte, wrikte de tandarts met een soort minikoevoetje mijn onderste verstandskies los en die was er zo uit. Het gekraak en bloeden viel reuze mee, diverse horrorverhalen hadden me voorbereid op een complete slachting.

    De bovenkant viel echter flink tegen. Het blijkt dat mijn verstandkies aan het bot vergroeid zit, en hij heeft bij het proberen te trekken dan ook een klein stukje van mijn kaak (’tube’) gebroken. Toen hij zag wat er aan de hand was zag hij af van verdere extractie en wilde me naar de kaakchirurg laten gaan om het uit te bikken/slijpen/zagen. Helaas heeft de kaakchirurg pas in februari weer tijd, dus nu zit de kies met een hechting weer op zijn plek. Balen dat het zo moest lopen, want de onderkant was echt een eitje.

    Inmiddels is het bijna 14.00, en ik kan er denk ik wel vanuit gaan dat de verdoving is uitgewerkt na 6 uur. Heb helemaal geen pijn (een beetje gezeur, maar geen ECHTE pijn), al heb ik sinds vanochtend wel 2 ibuprofen en 1 paracetemol genomen voor de zekerheid. Ook is mijn wang (nog?) helemaal niet opgezwollen. Al met al valt het me tot nu toe reuze mee, al baal ik er wel van dat ik nu alsnog terug moet voor een hak-actie.

    Dus als tegenwicht voor alle spookverhalen hier: het kan best meevallen. Er kan nog van alles misgaan (verdoving misschien toch nog niet helemaal uitgewerkt, het zou kunnen gaan ontsteken, etc.), maar tot nu toe vind ik de ingreep minder pijnlijk dan een flinke tandsteen-verwijderactie of je vinger opensnijden aan een vel papier.

  196. Hallo, ben ook net gisteren aan de beurt geweest, wat een drama. Ik zal de details besparen want dit lijkt op veel van bovenstaande verhalen. Ik weet wel dat ik een narcose ook niet zo’n gek idee meer vind. Van te voren leek mij dit overdreven, maar dit was mijn eerste keer en dit ga ik echt niet nog 3 keer doorstaan. Lijkt de middeleeuwen wel. Maar even een tipje, ik ben geholpen in het Amstelland ziekenhuis in Amstelveen en op hun site kun je zien dat zij ook verstandkiezen onder narcose verwijderen voor angstige mensen. Voor mij heeft dit nu niets meer te maken met angstig, maar meer met een gigantisch trauma wat ik aan de eerste keer heb overgehouden. Hij moest tijdens het boren en trekken van de stukken bijverdoven, want een stuk bleef gewoon gevoelig!
    Maar je hoeft dus niet pers? naar Belgie om niet uitgelachen te worden. Gewoon even zoeken op Amstelland ziekenhuis Amstelveen. En misschien zijn er nog wel meer in Nederland die het doen. Succes!

  197. ik heb ook een dwarse, maar wil hem echt niet kwijt als ik dit allemaal lees!!!!

  198. Ik heb gelukkig geen last gehad.Heb rechtsonder al jaren geleden laten trekken, en gisteren links boven.Geen centje pijn. Volgens bovenstaande verhalen ben ik een mazzelaar.
    Vind het alleen lastig dat ik niet kan roken.

  199. annemiek avatar

    hoi allemaal.

    Ik moest net 3 uur geleden geholpen worden in het ziekenhuis bij een kaakchirurg.
    Zag er niet zo erg tegen op, en had gelukkig dit allemaal nog niet gelezen. Het was de bedoeling dat links onder eruit gesneden moest worden omdat ie zo scheef was gegroeid als de toren van Piza. Maar toen die lieve man foto’s ging maken bleek dat links boven ook eigenlijk toch wel eruit moest.. (wie heeft die dingen uberhaupt bedacht?!) Nou ok, die verdovingsprikken vallen echt mee, net als bij de tandarts het lijkt net of je heel hard geknepen wordt.. Toen inderdaad dat blauwe laken over je heen waar alleen je mond uitkomt en snijden maar, boven was zo gedaan, beneden duurde iets langer maar je voelt echt geen pijn en hij vertelde er precies bij wat hij deed, al wou ik dat af en toe niet eens horen ;-)Maar nu ben ik dus nog enig sinds verdoofd en op recept van het ziekenhuis aan de bruven 600(van de apotheek) echt een paardemiddel.. Maar ik voel eerlijk gezegd nog niks, proef alleen bloed. Maar ik schreeuw nog niet te hard.. Succes voor iedereen die nog moet.. Groetjes Annemiek

  200. annemieke avatar
    annemieke

    oeps daar ben ik weer, ik heb toch te hard gejuicht.. Ik gun dit niemand, als je verdoving is uitgewerkt begint de nachtmerrie; koorts en een heel zeurend gevoel tot aan mijn voorste tanden. En ik heb honger maar kan alleen maar soep en vla eten. Nou ik zeg niks meer succes voor iedereen die nog moet.Groetjes…

  201. Wat een enge verhalen allemaal. Ik heb gisteren mijn verstandskies linksonder eruit laten snijden en het is mij 300% meegevallen! Ik was op van de zenuwen toen ik eenmaal op die stoel lag, maar ik had een superaardige kaakchirurg en assistente. Van de 3 verdovingsprikjes voel je echt nauwelijks wat, ik had niet eens door dat het al klaar was. Dan krijg je een pijnstiller en daarna moet de verdoving nog even inwerken. Daarna krijg je een klein laken over je gezicht heen, wat ook totaal niet erg was, je kunt er nog onderdoor kijken als je wilt. Dit is alleen maar voor de hygiene. En dan maakt de kaakchirurg een klein sneetje, hij zet wat druk op je kaak en floep, mijn kies was er al uit. Het is nu een dag later en mijn verdoving is allang uitgewerkt. Vanacht wel wat pijn gehad, maar gewoon genoeg pijnstillers nemen en dan komt alles goed!
    Alleen eten blijft even lastig, gewoon zachte dingen nemen en zoveel mogelijk zo afslikken. Een paar dagen rustig aan doen en je bent weer de oude.
    Ik heb me echt voor niks helemaal gek van de zenuwen gemaakt en zou tegen mensen die nog moeten willen zeggen: maak je echt niet te druk, het valt reuze mee!! Ik moet eind maart voor de andere kant en ik zal er nu veel rustiger naar toe gaan. De napijn is een beetje hetzelfde als een fikse kiespijn, maar als dit weg is, zul je er nooit meer last van hebben. Er zijn echt veel ergere dingen hoor!

  202. ik ben vorige week donderdag geweest en alles viel heel erg mee tot ik afgelopen weekend pijn kreeg. Na een paar nachten wakker te hebben gelegen toch maar ff gebeld dat t niet zo lekker zat. Ik gisteren terug vol goede moed omdat ik dacht ooh ze kijken alleen maar even. NIET DUS! met waterstofperoxide is het uitgespoeld dat was echt heeeeel naar! t doet nu nog steeds zeer maar ik wil echt niet nog een keer. en dit was de eerste pas er zitten er nog 3 te wachten om eruit te mogen ik ga echt niet meer! maarja de ingreep viel dus heel erg mee voor degenen die nog moeten;)!

  203. ik had de vorige keer een gaatje

  204. Ik ben gezegend met 5 verstandkiezen. De linkerkant van mijn kiezen heb ik eruit laten snijden bij het Rode Kruis in Den Haag. Dat was een pijnloze ervaring. De napijn was wel behoorlijk, ik kon een week lang amper mijn mond openkrijgen en had vreselijke keelpijn en daarbij ook nog eens koorts.
    Na het maken van de foto vertelde de kaakchirurg dat hij een verrassing voor mij had, er kwam n.l. een 5e verstandkies op de plaats waar er zojuist 1 uitgesneden was.
    De derde kies was een peuleschil, die kon getrokken worden, dat was een bovenkies. De vierde is een disaster. Daarvoor ben ik bij Bronovo geweest. De kies moest losgeboord van het kaakbot worden, bij het trekken vlogen de stukken van de kies om mijn oren. Nu anderhalve week verder heb ik nog steeds erg veel pijn aan die behandeling. Na het weghalen van de kies werd het tandvlees gehecht en werd er een tampon in het wondgat gedaan, die een halve week later verwijderd moest worden, nou dat heb ik gevoeld. Dat was echt pijnlijk, veel pijnlijker dan die hele chirurgische behandeling. Nu moet ik nog mijn vijfde kies later verwijderen. Ik heb er weinig zin in moet ik zeggen, maar zolang er profen bestaat kunnen wij ertegen.

  205. Hope you come back soon!!

  206. I like this site!

  207. ewoud avatar

    Net ook geweest, eentje getrokken, viel mee,na 10 minuten weer weg. Kan alleen niet goed slikken en da’s irritant… Meisje bij de drogist begon te giechelen toen ze me net zag toen ik ibuprofen bestelde. Vond ik wel lullig…

  208. Patricia avatar
    Patricia

    Nou, ik ben dinsdag geweest voor de verstandskies onder (rechts). Ik zag er vreselijk tegenop en tegelijkertijd kon ik niet wachten, want had zoveel pijn! Het bleek dus dat hij half onder mijn bot zat en dat moesten ze eerst openboren. Lekker geluid allemaal! Bah. Ongeveer een halve dag later was de verdoving uitgewerkt en de pijn viel me erg mee. Maar… de volgende dag werd ik wakker met pijn en een hele dikke wang. Pijnstillers gebruiken dus. Ook Bocasan gebruiken, maa rdat doet zoveel pijn, dat durf ik niet eens meer te gebruiken. Nu: 4 dagen later lijkt de pijn alleen maar erger te worden. Alles doet zeer, mijn kaak, oor en hoofd. Ook slikken lukt nauwelijks. Maar ja, zal er allemaal wel bij joren, toch??
    Ik wacht maar af (zal wel moeten, het is weekend en geen arts die me wil helpen: Nee, mevrouw dit is geen noodgeval, niet levensbedreigend)

  209. oei, wat is dit een langlopend forum. Ik moet volgende week donderdag mijn bovenste verstandskies laten trekken bij de kaakchirurg.Ik ben een enorme schijterd met een ahum…zachtuitgedrukt tandartsfobie. Toch ben ik zo stom om alles hier te gaan lezen. Weet iemand of bovenste verstandskiezen makkelijker gaan dan onderste? En ook als ze scheef groeien?
    groetjes

  210. Ik ben zelf onzettend bang voor de tandarts, en heb er werk van gemaakt om onder algehele narcose te gaan.
    Dit geintje kost mij 275 euro per uur en heb je alleen de narcose betaald. Maar een ding is waar.
    Je slaapt, en wordt wakker , en dan is het klaar.

    Greets Solarizer

  211. Als ik veel van deze berichten lees, vallen mijn ervaringen best mee.
    Moest een paar dagen voor Appelpop (een beetje tielenaar weet dat dat het enige boeiende is in Tiel :p ) gingen mijn verstandskiezen eruit…
    Niks aan de hand… ik scheet welliswaar in mijn broek van de angst, maar het was maar een ingreep van 15 minuten…
    de kaakchirurg was erg aardig.
    Mgoed, zaterdag, van alle appelpopdagen die je je kunt voorstellen, word ik ziek… ik had toen al een gigantische wang, kon mijn kaak 1 mm van elkaar halen en worst of all… ik voelde me misselijk…. toen begon de hell…
    ben 3 weken lang ziek van school gebleven, buikpijn, misselijk (totaal niet leuk als je emetofoob bent) en was heel veel afgevallen door het niet kunnen eten… doctor regelt een gastroscopie voor me, blijkt ik zo om me heen te hebben geschopt dat ze gewoon niks gedaan hebben… (kan me niks herinneren, had een roesje)
    Nu ben ik woensdag weer naar de kaakchirurg geweest om de andere kant te laten trekken. (uitsnijden eigenlijk) maar deze keer viel het echt mee.
    het was een ingreep van 5 minuten, mijn kaak is minder gigantisch dan daarvoor… ben nu van de ibuprofen afgebleven, die de buikpijn veroorzaakte… paracetamol werkt toch net niet zo goed… nu ben ik er wel achter gekomen dat ik niet kan kauwen omdat die kaakchirurg mijn tandvlees zo gehecht heeft, dat het half over mijn achterste kies valt…

    pech… verstand weg…
    Ben in ieder geval wel blij dat ze weg zijn… kan ik er ook geen last van hebben…

    Groetjes Kim

  212. Wat een leuke verhalen! Ik zit ze in Thailand te lezen, waar ik twee dagen geleden mijn boven en onder verstandskiezen (links) heb laten trekken. Jullie zijn maar bofferds, ik kon niet eens met mijn tandarts praten (nou ja, hij sprak een beetje engels, en hij was wel duur, dus het zat wel goed, toch?). Ik voelde niks van het trekken, maar ik zit nu ergens in Loei, bij de laos grens, en ik heb pijn in mijn mond. Onder. Dus ik zoeken op het internet, blijkt dat ik alles verkeerd heb gedaan. Te weten: veel gespoeld meteen na het trekken (en natuurlijk zoals gewoonlijk ook meteen mijn handen gewassen), bier en whisky gezopen, heet thais eten gegeten, en een paar pakjes opgerookt. Had-ie me niet verteld. Of anders heb ik het niet begrepen. Of ik heb natuurlijk niet geluisterd, komt ook nogal eens voor. En nu is het te laat, nu doet het pijn en nu MOET ik wel zuipen en roken natuurlijk.

    Nee hoor, het valt wel mee, ik rook gewoon wel ff niet, en ik mag wel weer drinken van het internet, dus dat valt wel mee. En paracetamol is heel goedkoop hier. Net als de tandartsen.

    Dus: kop op allemaal! je voelt er alleen maar wat van achteraf, en dat valt ook wel mee. Tijdens moet je maar genieten van het zicht van allerlei rare hulpmiddelen en gezichten van je tandarts, en van het geen gevoel in je lip hebben. het is weer eens wat anders. En dat beetje pijn later, ach, stel je er nou ook weer niet al teveel van voor. Maar nu ga ik wat drinken:-). O ja, en als iemand wil duiken op Koh Tao in Thailand, dan ben ik je instructeur! Zie: http://www.duikeninthailand.com (ik hoop dat dit mag van je merel?)
    Marc

  213. Hai allemaal, even een reactie. Gisterenavond heb ik dit allemaal gelezen en ging enorm gespannen vanmorgen naar de kaakchirurg. Er moest een tampon verwijderd worden en ik las gisteren:

    Na het weghalen van de kies werd het tandvlees gehecht en werd er een tampon in het wondgat gedaan, die een halve week later verwijderd moest worden, nou dat heb ik gevoeld. Dat was echt pijnlijk, veel pijnlijker dan die hele chirurgische behandeling.

    Vanmorgen is hij bij mij eruit gehaald na een week, en ik heb er nauwelijks iets van gevoeld. Dus iedereen die nog moet: kom op het valt mee! 😉