Ik wil best naar Noorwegen. Gisterenavond de film ‘Achttien’ gezien, van Jelle van Doornik (die vroeger ooit de televisieserie Switch heeft geregisseerd, over dat bandje, weet u nog?). Prachtig camerawerk, volgens mij van Danny Elsen, maar de aftiteling ging zo snel voorbij en er is nergens natuurlijk iets over deze film te vinden.
‘Achttien’ is een telefilm van Egmond Film and Television in samenwerking met de NCRV. Koen (Egbert-Jan Weeber) kent zijn vader niet. Zijn moeder heeft zijn hele leven op video opgenomen voor het geval dat zijn vader ooit terugkeert en de verloren jaren in wil halen. Zijn nieuwe klasgenootje Colet (Sarah Jonker) besluit dat zij naar zijn vader op zoek gaan. Dat is natuurlijk boel gemakkelijk met internet en binnen de kortste keren zijn ze in Noorwegen.
De beelden van Noorwegen – wow! Ik schreef ooit een scriptie over hoe film het toerisme voor een stad of land kan beïnvloeden, en ‘Achttien’ deed het voor mij. Vooral dat ene hotelletje, zo afgelegen aan het water, een man met een witte baard als beheerder, eeuwenoude bergen aan de horizon, en een huis van hout. Mmm.
Overigens moeten ook alle Noren deze film zien, want het Hollandsche wordt bijna on-Hollandsch mooi gemaakt. Een vakantiefilm in de goede zin van het woord.
Reacties
3 reacties op “Achttien”
Ik zag laatst een tvdocu (telefilm?) over een eiland in Noorwegen dat ontvolkt raakte. Hebben ze Nederlanders naar het eiland gelokt om het te redden van de ondergang. Was toch een potje somber!
Ik werd bijna helemaal verliefd op Colet. Maarja, dat is nep natuurlijk, verliefd worden op een karakter, haha.
Maar nu ik d’r naam weet kan ik natuurlijk wat meer opzoeken. Bedankt!
Mooie film was het trouwens. Ben d’r voor thuis gebleven.
film is komende zondag 10 september op cultura (digitaal)te zien.