Ik hing achter een tram. De tram inhalen was geen optie, want de linksinhaalmanoeuvre deed andere trams langs mij scheuren, en de rechterinhaalroute was bezaaid met onoplettende toeristen. Ik bleef achter de tram hangen.
Hij reed als een slak. Ik probeerde mezelf in evenwicht te houden, maar moest af en toe afstappen omdat de tram steeds even stopte.
De tram was bomvol. Op het achterbalkon stonden twee jongetjes tegen de achterruit gedrukt. Ze trokken gekke gezichten naar mij. Ze duwden hun lippen tegen de ruit en staken hun tong daarbij uit. Ik moest er niet aan denken hoe de achterruit van tramlijn 4 smaakte.
De gebaren naar mij werden steeds grotesker. Ze deden alles wat ze vast niet van hun moeder mochten. Ik kreeg vele verwensingen naar mijn hoofd.
Aanvankelijk negeerde ik de jongetjes, maar toen besloot ik rare gebaren terug te maken. Ik stak mijn tong uit, en keek scheel. Ik stopte mijn vingers in mijn oren en bewoog met mijn vingers. Ik fronste mijn wenkbrauwen en trok mijn mondhoeken omlaag. Ik stak mijn middelvinger op. Ik mimede een aap. Ik bewoog mijn neusvleugels. Ik was lekker bezig.
Op een gegeven moment keken de jongetjes elkaar aan. Ze haalden hun schouders op. Zo was er helemaal niets meer aan.
Reacties
6 reacties op “Op de fiets (30)”
hmm, een beetje jong-bejaarde jongetjes dus. of vroeg-blasé, dat kan ook. we weten nu dat de achterruit van tram 4 naar jongetjesspuug smaakt
*grijns* de jongetjes hadden er genoeg van omdat je probeerde een van hen te zijn; zoiets heb je ook als iemand van boven de dertig ‘vet’ zegt – past niet, klopt niet, raar; ik zeg dus ook nooit vet 🙂
Nog net geen dertig dus ik zeg:
vette actie Merel !
> zoiets heb je ook als iemand van boven de dertig ‘vet’ zegt
Vind ik wel dope hoor, ‘vet’ zeggen.
Je had je borsten uit je blouse moeten halen, daar kunnen dat soort jongetjes helemaal niet tegen !
Topactie! Zo’n reactie heeft gegarandeerd succes. Wat is er nou vervelender dan iemand die zich niet beledigd voelt door je rariteiten maar vol overgave even raar (of liever nog: raarDER) terug gaat doen?!