ยซ terug naar blog

IQ-pret (?)

โ€”

jippie rekenen

Vandaag op
merelroze.com een rekensom! Op de wc lag een boekje 'IQ-pret op het
toilet' (ofzo). Ik sloeg het boekje open op deze bladzijde. En ik heb
een probleem met de puzzel. Maar eerst mag u zelf eventjes nadenken.
Succes!



Update:

Oké, hier is het antwoord dat het boekje geeft:
jajaja
Ik vond het volgende stupide van de puzzel: er staat één antwoord
onder, maar als je uitgaat van hele getallen is er niet maar één goed
antwoord. Dan zijn het er, zoals de meesten al zagen, twee. Bovendien
vond ik het stom dat er staat dat alle eenheden kleiner zijn dan vijf.
Dat lijkt mij geheel logisch als de som van deze vier eenheden 10 is.

Zo.
Voor zover rekenpret op het toilet.


Reacties

58 reacties op “IQ-pret (?)”

  1. de taalfilosofe avatar
    de taalfilosofe

    Ja, er is niet 1 unieke oplossing (er zijn er twee). Wat een dom boekje!

  2. Florrie C. Snorring avatar
    Florrie C. Snorring

    Hmmm, in huize Snorring is er ook een probleem… er is niet ??n mogelijke uitkomst, het kunnen er meer zijn… Toch? Hart en ruit zijn samen vijf, schoppen en klaver zijn samen ook vijf, hart is groter dan ruit, net zoals schoppen groter is dan klaver, maar goed, dan kunnen harten en schoppen nog steeds gelijk zijn. Ik zie nergens dat dat niet kan. Dus het kan ook: 3,2,3,2 zijn.

    Hmmm, of mis ik iets??

  3. 3,7 + 1,3 = 4,999 + 0,001
    en alle andere mogelijkheden

  4. dat kan ook,
    want de vraag is niet, benoem de waarde van de tekens, er wordt slechts een vergelijking gegeven

  5. Alleen de eerste is goed. Jullie denken te moeilijk. Zo steekt een IQ-test ook in elkaar: zo snel mogelijk en zo makkelijk mogelijk de juiste kiezen. Of is dit enkel een manier om de lezers aan het denken te zetten?

  6. Jochem Floor avatar
    Jochem Floor

    Volgens mij twee oplossingen met natuurlijke getallen: 1, 2, 3, 4.

    Hart = 4, ruit is 1, schoppen is 3, klaver is 2; of:
    Hart is drie, ruiten is 2, schoppen is 4 klaver is 1.

  7. Wat is de vraag bij deze puzzel, vraag ik mij af? Welke conclusie zou ik moeten trekken?

  8. Zie http://www.writersblog.nl/fun/070201-1.html: dat we niet weten of het 1, 2, 3, 4 moet zijn of 1, 4, 1, 4, of 2, 3, 2, 3?

  9. Ik kom op dezelfde uitkomsten als Jochem Floor…. mits we geen gebruik maken van decimalen ed.

    nou Merel… wat ‘zegt’ dit spannend boekje??

  10. Ik zeg: even Bonnie St C bellen

  11. Het is ook nog mogelijk dat hart en schoppen beiden 3 (of beiden 4) zijn, en ruit en klaver beiden 2 (of 1) zijn.
    Als je uitgaat van gehele natuurlijke getallen zijn er dus vier mogelijkheden, deze en de twee van Jochem Floor.

  12. Heb altijd de gewoonte dit soort ‘problemen’ aan mn neus voorbij te laten gaan! Genoeg andere dingen om druk om te maken ๐Ÿ™‚

  13. Harten en ruiten zijn rood, schoppen en klaver zijn zwart.
    Rood + zwart = 10.
    Rood = zwart.

    Nu de bank nog even hiervan overtuigen.

  14. De vraag is welke getallen de symbolen voorstellen. Simpel, hart en ruit zijn gelijk aan schoppen en klaver en samen moeten ze 10 zijn. Dan is hart 3 en ruit 2 (want ruit altijd kleiner dan hart) en schoppen 3 en klaver 2. En dat voor iemand die geen wiskunde b had en een 4 voor wiskunde a….

  15. De slotsom, Laurent. Dat is de opdracht en dat is het werk. Tot een sluitend en rond geheel komen, dat het klopt op het eind van de dag en er geen wisselgeld is gestolen en winst verdonkeremaand. Dat de kassa, het orakel wijze woorden heeft gesproken.

    He, ben je ook op stand geboren ?
    Met zo’n naam draagt men een duister geheim met zich mee. Maakt dat nou nog een beetje indruk, zo’n deftig klinkende veurnaam.

  16. Nogal simpel.

    Gisteren gaf ik een quiz met oa deze cijferreeks:
    3969, 63, 8, 3, …

    Iets pittiger, maar goed te doen.

  17. Niet echt moeilijk:
    hart=3,ruit=2,schoppen=4,klaver=1
    of
    hart=4,ruit=1,schoppen=3,klaver=2
    eigenlijk mist er nog een aanwijzing, bv:
    hart>schoppen

  18. andersun avatar

    Ik stel voor dat je niet meer naar het toilet gaat.

  19. vadertje tijd avatar
    vadertje tijd

    verwarring alom…
    4-1 3-2
    3-2 4-1

  20. stomme puzzel, wie zegt ook dat het vier verschillende getallen moeten zijn?
    3232 of 4141 kan ook. Toch?

  21. vreemde puzzel hoor, wat moet je nou precies doen?
    mijn eerste gedachte was 4,1,3,2 trouwens.

  22. Ik denk ongetwijfeld veel te simpel – maar – is het niet gewoon:
    3+2+3+2
    3+2+3+2=10
    3>2
    3>2

    dus hart en schoppen zijn 3
    en ruit en klaver zijn 2

    mis ik hier enorm iets?

  23. Merel, je hebt na het lezen toch wel heel goed je handen gewassen h?? Weet je hoeveel bacteri?n er op zitten, en hoeveel mensen met vieze handen (pies en poep) dit boekje beduimeld hebben? Een bezorgde lezer.

  24. Ik snap nu niet wat de vraag is.

  25. Ik doe niet meer mee met IQ-testen, want sinds die van BNN weet ik dat mijn vriendin slimmer is dan ik ben. Dat wil overigens niet zeggen dat ik een laag IQ heb…

  26. U heeft daarna ermee uw billen gepoetst?

  27. 42 toch (?)

  28. Elmer: bedoel je niet 3968, 63, 8, 3, …

  29. @Elmer: ja, precies wat Merel zegt, 3968.

  30. Die puzzel is tot daar aan toe, maar waarom zie ik onder dit stukje van vandaag allemaal stukjes uit oktober 2006 staan? Heeft je archief de hik?

  31. Ha Roos, ik kwam er ook net zelf pas achter ๐Ÿ™‚
    Er zit een hikje in mijn pivot, en ik moet nu steeds de index rebuilden en dat vergeet ik dan. Nu is het weer goed!

  32. Florrie C. Snorring avatar
    Florrie C. Snorring

    38-42-55-3!

    zo!

  33. Ik kom langs om te lezen. Niet om te rekenen. Morgen kom ik wel terug ๐Ÿ™‚

  34. Hoe langer ik ernaar kijk hoe meer mogelijkheden ik zie. Ik denk dat niet die ene goede oplossing wat zegt over je IQ, maar juist het aantal en de complexiteit van de mogelijkheden waar je op uitkomt… ๐Ÿ˜‰

    (En Merel, wat was nou jouw probleem met deze puzzel? Dat je geen oplossing vond of dat je er meer dan ??n zag?)

  35. In mijn ogen een leuke afbeelding, kan zo aan de muur.

    Tip:
    IQ-pret afdrukken op zijden toiletpapier en dan tot de slotsom komen dat daftige en gevleugelde veurnamen zich kostelijk kunnen vermaken en zich al kneuterend met prettig beduimelde doekskens de billen trachten op te schonen.

  36. Wat is de vraag eigenlijk?

  37. En Merel, wat hebben zij gewonnen?…

  38. Volgens mij is het de bedoeling dat je je achterwerk met die puzzel afveegt.

  39. Hij klopt, maar is er ook een vraag?

  40. @PF: Ja, maar er zijn meerdere oplossingen mogelijk; die had ik allang gezien, dat is het probleem niet. Ik vind het zo raar om een vraag te stellen in een test waar meerdere antwoorden mogelijk zijn.
    En zo deftig is die veurnaam van mij niet hoor. Mijn moeder’s familie is uit Maastricht afkomstig, waar het al niet zo apart is, en in Belgi? is het een heel gewone naam. Bovendien spreek je mijn naam op z’n Nederlands uit, en dat klinkt ook al aanzienlijk minder kapsonesachtig.
    Het maakt geen indruk, althans niet dat ik gemerkt heb, en als ik al een duister geheim heb is dat zo geheim dat ik er zelf niet eens van op de hoogte ben.

  41. ik heb hier psychische schade van opgelopen, ik sleep je voor de rechter…

  42. Als automatiseerder doet het mij oprecht pijn dat het natuurlijke getal 0 ( http://nl.wikipedia.org/wiki/Natuurlijk_getal ) in geen van de oplossingen voorkomt.
    Bijv. H=5, R=0.
    Oplossingen met gelijke waarden voor H=S en R=K dienen uitgesloten te worden.
    Men mag ervan uitgaan dat ieder symbool een verschillend cijfer voorstelt.

  43. Er zijn niet twee, maar vier antwoorden mogelijk! Reken maar na:
    K=1, S=4, R=1, H=4
    K=2, S=3, R=2, H=3
    K=1, S=4, R=2, H=3
    K=2, S=3, R=1, H=4
    Zelfs als je aanneemt dat ze allemaal verschillend zijn, zijn er nog twee manieren om dat te verdelen. Wat een _stom_ puzzeltje.

  44. En oja: het is niet vanwege het feit dat de som van de vier cijfers 10 is dat we weten dat elk van de cijfers kleiner is dan 4. Je zou in principe best 1,1,1,7 kunnen hebben, dan zijn ze samen ook 10. Het is vanwege die vergelijking die zegt dat K+S gelijk is aan R+H. Dat krijg je met een cijfer hoger dan 4 niet voor elkaar.

  45. Is het antwoord trouwens niet altijd 42?

  46. Eis van eenheden kleiner dan 5 sluit het koppel (0,5) als mogelijkheid uit!

  47. ik ben wel benieuwd naar de oplossing van dat raadsel van elmer….

  48. IQ pret??? IQ ergernis zal je bedoelen!

  49. Wat zijn dat voor rare tekentjes in het antwoord? Ik herken alleen de ruiten en de =.

  50. Merel…. wanneer volgt puzzel numero 2…. haha…. zo is je log zo gevult en het levert nog vermakelijk commentaar op! Pure eenvoud…

  51. Geen van de stellingen is juist kan ook een goed antwoord zijn. Eigenlijk is elk antwoord wel ok. Wat een fijne puzzle!!

  52. als je hartje toch groter is dan de ruit,
    pak dan een schop en haal die klaver drie eruit…

  53. Ik heb echt ’t schijt aan toiletpuzzels.

  54. Vrouwe Roze,
    Wat een merkwaardig onderwerp voor een vrouw?!? U hebt blijkbaar ook enkele mannelijk kronkels in uw hersenen.
    Overigens – zoals immer – met bijzondere hoogachting,
    Drs. Johan Arendt Happolati

  55. @Drs. Johan Arendt Happolati: daar bestaan er meer van hoor: http://www.wiskundemeisjes.nl/

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *