Het is het eind van het jaar, het is weer tijd voor lijstjes.
Na het grandioze succes van de CD vorig jaar, wordt er dit keer door Superlog een nieuwe CD georganiseerd. Mensen die het leuk vinden, leveren lijstjes in met liedjes uit 2004 en stellen bandbreedte ter beschikking zodat de CD kan worden gedownload.
Goed plan dus!

Het samenstellen van lijstjes is leuk en aan de andere kant is het zwaar vervelend. Wat gaat er wel in en wat gaat er niet in? Waarom mag het ene liedje wel blijven, terwijl het misschien een veel minder geslaagd liedje is of een liedje dat veel minder van ‘goede smaak’ getuigt?

Bij het samenstellen van mijn top 10 heb ik rekening gehouden met wat de liedjes het afgelopen jaar voor mij hebben betekend. Dat wil zeggen dat bijvoorbeeld Keane op het lijstje voorkomt, een nummer dat ik eigenlijk tamelijk vervelend vind, maar duidelijk staat voor iets in 2004. Het liedje van Beck is onlosmakelijk verbonden met een van de mooiste films die ik dit jaar zag: Eternal Sunshine of the Spotless Mind. Nou ja, en zo is over elk liedje wel iets te zeggen. Komt ie:

  • Beck – Everybody’s Gotta Learn Sometime
  • Franz Ferdinand – Darts of Pleasure
  • Sivert H?yem – Smalltown Supersound
  • Keane – Everybody’s Changing
  • Lais – La plus belle de Ceans
  • Morrissey – How Could Anybody Possibly Know How I Feel
  • N.E.R.D. – She wants to Move
  • Novastar – Never Back Down
  • Outkast – Hey Ya
  • Scissor Sisters – Take Your Mama Out
  • Wilco – Handshake Drugs
  • GEM – This is Your Life
  • Poels & Giesen – Allermooiste Fout
  • Voicst – Whatever you want from Life

Ha! Mijn top 10 is een top 11 geworden.
De laatste drie nummers zijn van eigen bodem. Er zijn nog veel meer mooie bandjes in Nederland (echt! luister elke avond naar Radio Mortale, via internet of via 88.1 op de kabel in groot Amsterdam) maar deze nummers staken er voor mij persoonlijk bovenuit.

En voor u?


Reacties

22 reacties op “Top 10”

  1. Martijn V avatar

    U vraagt erom, of niet dan?
    Wel, hier mijn top elf.

    Timesbold – Bone song
    The Dears – No cities left
    N.E.R.D. – She wants to move
    Franz Ferdinand – Take me out
    Sophia – I left you
    Snow Patrol – Run
    Mark Lanegan Band – Like Little Willie John
    Scissor Sisters – Laura
    The Polyphonic Spree – Hold me now
    The Delgados – Come undone
    Mintzkov Luna – In every crowd

  2. Lijstjes….

    Who cares…

  3. Die film heb ik vrijdagavond twee keer
    gezien. Is inderdaad een mooie film…

  4. U2 – Sometimes You Can’t Make It On Your Own
    Interpol – Slow Hands
    REM – Aftermath
    Auf Der Maur – Followed The Waves
    Manic Street Preachers – Solitude Sometimes Is

  5. Zeg Merel, wel goed kijken achterop de hoesjes uit welk jaar de plaatjse komen he 🙂

  6. Ja, nog steeds Girl Anachronism van The Dresden Dolls… en verder ook She wants to move, geloof ik.

  7. Bedankt voor de linktip!

  8. Storm: dat nummer van Outkast is volgens mij nog steeds een hit, nu al een jaar lang…

    Girl Anachronism komt bij mij ook wel in zo’n top 10, Voicst en Franz Ferdinand ook wel. Song van het jaar is voor mij Kinda New van Spektrum (tiefschwarz remix). Wauw.

  9. De keuze voor Morrissey is meer dan gerechtvaardigd, maar mijn keuze voor plaat van het jaar gaat toch naar Blackfield.(zie link)

  10. Het is zo ontzettend zelfingenomen (niet van jou, Merel, van ?ns) om 31 december/1 jan te zien als tussentijdse grens om lijstjes in elkaar te zetten. Nummers van rond de jaarwisseling komen er al jaren bekaaid af. Dus ben ik nu tegen elke jaarwisseling – anders had ik 14 november voorgesteld, of 28 maart (dan is mijn zusje Ammerie jarig, en ook mijn vriend Niek). Wat DOEN we eraan?

  11. Ik ben tegen lijstjes… Goede dingen zijn niet gebonden aan periodes vind ik. Bovendien is het voor mij meestal onmogelijk om dingen te ordenen. Het is goed of het is niet goed. Als je een heel erg lekkere appel en een heel erg lekkere peer gegeten heb wat was dan het lekkerste fruit dat je gegeten hebt? Ligt dan eigenlijk alleen nog maar aan de vraag van welke van de twee soorten fruit je meer houdt nietwaar?

    The Eternal Sunshine of a Spotless Mind was een amusante film maar ik vond Being John Malkovich (van dezelfde maker) een stuk beter.

    Een topper voor mij dit jaar qua films was ‘Gegen die Wand’. Aan een top tien waag ik me maar niet verder…

  12. TESOTSM heb ik in Engeland in het voorjaar al gezien. Soms heb ik het gevoel dat NL enorm achterlijk wordt gehouden met films. Nog zo’n topper, Coffee & Cigarettes, was ook al lang in Gent te aanschouwen.

  13. Mooi lijstje, vooral de nummer 1. En dan vooral de film bij de nummer 1. mooi!

  14. De beste single van 2004 was voor mij Get On With Your Life van Stina Nordenstam.

  15. geen verkeerd lijstje! 🙂
    mijn lijstje… pfff… moeilijk, daar begin ik nu niet aan 😉
    iig zet ik Mono erop met Everyday In The Underground.

    ook van Nederlandse bodem.

  16. pfff, ik ben helemaal voor lijstjes aan het einde van het jaar en kijk alweer uit naar de doorleefde dagen en nachten bij het luisteren naar de top2000 straks. dit jaar een lijstje zonder nederlandse inbreng, het is even niet anders.
    1. Zero7 – Home
    2. Feist – When I Was A Young Girl
    3. Marillion – Fantastic Place
    4. Katie Melua – I Think It’s Going To Rain Today
    5. Dresden Dolls – Girl Anachronism
    6. Sarah McLachlan – Answer
    7. Snow Patrol – Run
    8. Jamie Cullum – These Are The Days
    9. Polyphonic Spree – Hold Me Now
    10. Nightwish – Creek Mary’s Blood
    11. Auf Der Mauer – Skin Receiver

  17. Franz Ferdinand – Take Me Out
    Keane – Somewhere Only We Know
    Scissor Sisters – Take Your Mama Out
    Spinvis – Een Nagemaakte Gek
    Grandaddy – Now It’s On
    U2 – Vertigo
    Freestylers – Push Up
    Beck – Everybody’s Gotta Learn Sometime
    Vive La Fete – Schwartzkopf
    Eagles Of Death Metal – I Only Want You

    Hey Ya is trouwens 2003.

  18. Lijstjes ach…, maar ik laat me graag inspireren! Stina Nordenstam met Get On with Your Life (wist ik niet!), Spektrum – Kinda New (ken het niet, maar als het een tiefschwarz rmx is), Mono, Scissor sisters, the dresden dolls…En nu heb ik een vraag aan jullie muziekliefhebbers: Weet een van jullie een gemakkelijke ingang waardoor ik wel aan individuele nummers kan komen (dus even voorbij het advies: ga de cd luisteren), zonder Kazaa-praktijken? Bestaan er b.v. online ‘roep uw nummer en u kunt m voor x bedrag downloaden’- shops?

  19. Ik doe niet mee met lijstjes. Ik steel er wel eentje van iemand anders en dan claim ik dat we toevallig dezelfde smaak hebben 😉

  20. marissa avatar

    wat een muzieksmaak hebben jullie zeg. Allemaal domme liedjes. weet je wat een leuk liedjes is: als je iets kan doen. van artiesten voor azie.

  21. zijn het geen oude liedjes??:p

  22. hey ya is wel de best e

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *