« terug naar blog

IT concerten

‘Hee, ben jij IT-er?’,

vraagt het onbekende meisje uit het niets aan de jongen naast mij, die IT-er is, en met wie ik die avond in Paradiso ben.

‘Er zijn hier alleen maar IT-ers! Moet je kijken!’, roept ze tegen mij,
en ze wijst een paar voordehandliggende exemplaren aan. ‘IT-ers zijn
raar. Weet je wat die jongen achter mij net vroeg aan dat meisje?’,
schreeuwt ze.

Ze is heel klein en moet heel hoog naar mij opkijken. Misschien schreeuwt ze daarom wel zo hard.

‘Of ze wel een scanner had! Waah!’. 

Ze steekt haar vinger in haar mond alsof ze moet overgeven.

Zelf kwam ze voor Meindert Talma en Spinvis vindt ze maar stom.

Meindert Talma en Spinvis
hebben ??n ding gemeen. Ze kunnen allebei niet zo goed zingen maar
zijn wel zanger. Meindert zingt en praat zo droog met Fries
accent in het Groningse dat ik er steeds om moet lachen, terwijl
het misschien niet altijd zo bedoeld is. Zijn teksten maken me fronsend
van vreemdheid aan het lachen, ook omdat ik maar stukjes ervan versta.
De lange Groninger met een kruintje achterop zijn blonde hoofd
charmeert. Vooral tijdens Versmobielondernemer en Rummenigge.

Om Spinvis moet ik op het podium nauwelijks lachen, waar ik
dat bij de CD wel eens moest doen. Hij staat met een quasi
onschuldige blik op het podium tussen (voor een deel) bejaarde
muzikanten met interessante instrumenten. Heel serieus en
introvert. Geen grijntje zelfspot en ik vraag me af of dit niet
heel erg gaat tegenvallen.

Maar vanaf Bagagedrager wordt het al snel beter. Voor Ik Vergeet en
Smalfilm zijn samen met Bagagedrager een plezier om live naar te
luisteren, en naar te kijken op het grote projectdoek achter het
orkest. En hoewel ik de harp per definitie een naar instrument vind, is
hij die avond onmisbaar.

Even erna staan we in de bovenzaal, waar The Kills optreden. Al een
paar seconden nadat ze begonnen zijn, voel ik mijn trommelvliezen
protesteren. Maar iets cools hebben ze wel. Met z’n twee?n staan ze
strak. Strak van teveel drugs en strak in hun eigen
muziek. De jongen naast me doet de touwtjes van zijn
joggingtrui in zijn oren. De drumcomputer doet zijn werk. 

Suizend lopen we naar buiten.

Vanavond Madrugada, weer iets heel anders. Maar volgens mij zijn daar
net zo veel IT-ers. Misschien moest ik maar eens een scanner kopen.


Reacties

27 reacties op “IT concerten”

  1. Sabine avatar

    Wat een raar meisje.
    Maar die joggingtouwtjes in de oren, dat kan echt niet!

  2. pascale avatar

    Ik vroeg gisteren nog aan een vriend of hij een nieuwe auto heeft, ben ik nu dan ook automonteur of nog erger: autofreak? Over IT logica gesproken: ik ben wel ooit door een uitzendbureau aangedragen om op een helpdesk te werken omdat m’n vriend ‘veel van computers weet’… Waarschijnlijk werkte dat meisje, of iemand van haar soort, op dat uitzendbureau.

  3. Haha “Ben jij IT-er?” heeft wel indruk gemaakt op mw Roze en dhr Baviaan aangezien jullie er beide ermee openen vandaag. Of was dat afgesproken??

  4. @Pascale: Welk uitzendbureau is dat? Ik heb nl een boek over Wubbo Ockels en nou dacht ik …..

  5. Is Dr. Aap IT-er?… ik wist dat er iets niet goed zat met hem, maar dat het al zo erg was.

  6. ijsbrand avatar
    ijsbrand

    Meindert mag dan in Groningen wonen, de plaatselijke tongval heeft hij toch echt nog niet overgenomen. Meindert Talma heeft niets anders dan een enorm dik Fries accent. Woud-Fries om precies te zijn, omdat Surhuisterveen in de Friese wouden ligt. [Er is ook nog Klei-Fries en Zuidwesthoeks, maar enfin].

  7. netraam avatar

    Ook in de bovenzaal gisteravond: Kim Richey! En wat was ze goed. En cool.

  8. Ik ben heel benieuwd wat je van mijn favoriete Noorse bandje gaat vinden, Merel. Gisteren was het in Tilburg in ieder geval groots genieten geblazen! Heb net een recensietje op m’n log gezet, dus als je een spolier wilt… veel plezier alvast!

  9. spolier = spoiler (‘verpester’)

  10. Annemiek avatar
    Annemiek

    Heej, ik ben ook bij het concert van spinvis geweest maar dan in Groningen. Z’n muziek vink niet bijzonder op cd, maar om het zo live te zien….! Ik had meteen een ‘dit-is-dan-de-reden-waarom-ik-dan-precies-ook-alweer-leef’ moment. Geweldig!

  11. Laat die scanner maar, een digitale camera is veel handiger. Heb je al een nieuwe of moet de verzekering nog afkomen?

  12. Florrie avatar

    Florrie heeft wel een scanner, maar is zeker geen ITer… Wat moeten ITers trouwens met een scanner?

    Welkom terug trouwens mevrouw Merel! Fijn dat je er weer bent, en sterkte met de verzekeringstresss!

  13. Aussie avatar

    Wat een leven…
    Koud terug uit (waar ook alweer) en meteen weer naar allerlei IT-concerten…
    Tjongejongejonge……

  14. Harmen avatar

    Was er voor the Kills (Yeah! Was erg ok). Nog staartje Spinvis meegepakt omdat we te vroeg waren. Suffe muziek met dito publiek.

  15. Met alle respect, maar hier bij ons worden de IT’ers niet meteen als de meest sympathieke kerels gezien. Ze beperken onze internettoegang en zitten zelf naar tv te gapen tijdens de werkuren…

    Maar het zullen (hoop ik) uitzonderingen zijn…

  16. Mijmer avatar

    Annemiek, wat een kutleven moet jij hebben.

  17. Mijmer avatar

    Spinvis is dan ook overhyped, overdone, en onder het niveau van de gemiddelde Idols-deelnemer.

    [ waarschuwing: lage kast & jagers ]

  18. Annemiek avatar
    Annemiek

    Vanwaar deze aanval, ieder z’n ding toch?:)

  19. Lennart avatar

    Die mijmer is een lul, maar wel een lul met gelijk. Als dat concert je raison d’être is, heb je blijkbaar nog nooit een kind geworpen.

  20. IT-ers *zijn* ook raar! En ik kan het weten, ik ben dur zelluf een….

  21. Hm, Maddrugada. Ben zelf nog een beetje boos op ze. Ben zelf geen IT-er maar doe wel ‘iets met computers’ Zodoende alleen cd-speler in PC. Laatste CD van Maddrugada is ‘copy protected’ wat voor mij betekent ‘play protected’ grrrrr.

  22. @jac, geen kwaad woord over Madrugada.
    @annemiek: heel goed! 🙂

  23. Mijmer avatar

    Annemiek, “ieder zijn ding” is nog geen reden om onzin uit te gaan kramen. Ik kan ook lyrisch worden van muziek, maar om nu te zeggen dat je dan-weer-weet-waarom-je-leeft, da’s gewoon dom. Nu kan het best dat je het om de mooischrijverij schreef, in dat geval ben je je doel voorbij geschoten.

    Oftewel je gedraagt je als een concertkutje dat zichzelf toch vooral zo interessant vindt, kijk mij, ik ben hier, ik vind dit geweldig, wat ben ik goed.

    De lul met gelijk heeft gesproken (nu de storthoop nog).

  24. @Jac: Grit doet het hier prima in de cdromspeler van mijn pc. Wel met de Madrugada player, maar hey: niet eenkenning zijn 🙂

  25. @Dr. Aap, helaas ik DOE iets met computers dus ik gebruik Linux. Geen Maddrugada player voor Linux. @Merel, het doet mij ook pijn.

  26. Dag Mijmer,

    Wie ben jij om Annemiek te veroordelen voor haar uitspraken? Mensen in hun waarde laten is een groot goed weet u. Of u Spinvis nu wel of niet leuk vindt: geheel aan u. Of Annemiek Spinvis een orgastische ervaring vond of niet: dat is geheel aan haar.
    Ik ga er voor het gemak maar even vanuit dat er geen mensen rondlopen met reageurgeilheid: die hebben hun eigen weblog 🙂

    Veel liefs, uw

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *