Twee voor het blote oog identieke zuignappen met een ijzeren haakje hangen aan de zijkant van de koelkast. Aan de ene zuignap wordt een theedoek gehangen. Aan de andere zuignap een handdoek. Het verschil in gewicht tussen deze twee stoffen is verwaarloosbaar.
Hoe komt het dat de ene zuignap altijd blijft hangen en de andere minstens één keer per dag naar beneden flikkert?
Reacties
33 reacties op “Wetenschapsquizvraag”
Blijft die ene hangen? You’re a lucky girl!
Dat komt door de grove malversaties in het stemmen voor de BLOG40 bij BNN (zie url, en stem op murl!)
En het komt doordat a) of de koelkast bij het ene haakje wat vetter is dan bij het andere
(altijd handen wassen vóór het benaderen van een frigide-air), of
b) het ene zuignapje wat vetter is dan het andere, of
c) een van beide zuignapjes aan de rand enigszins beschadigd is geraakt.
Daar hoeft men bepaald geen ir. ing voor te zijn!
PS Eet de ezel tussen jullie beide hooischelven al?
Ook wel eens gevraagd aan een mevrouw bij de Blokker. Ondanks de 100 % ‘hanggarantie’, hoe verzinnen ze het, ‘ zal wel met de ondergrond te maken hebben, meneer….’
Niet dus, want die is zo nu en dan brandschoon. Blijft onverklaarbaar….en heb dus een mailtje gestuurd naar Driek de Gadgetfriek voor een oplossing…:-))..
Je hebt het duidelijk over de zuignapjes in MIJN keuken.
Zuignapjes… Ha! Chromen buizen met metalen haken! Dáár blijven thee- en handdoeken pas goed aan hangen.
Zuignap. Z-U-I-G-N-A-P. Zuignap.
Heb je ze nat gemaakt? En heel hard erop gedrukt? Probeer ze eens om te draaien; de theedoek aan de andere 😉
Dat komt door de ‘wet van de omgekeerde kracht’… het haakje dat blijft zitten, is waarschijn lijk aan de scharnierzijde van de deur geplaatst. Zoniet, heb ik nog een andere theorie…
uhm, komt dat niet gewoon door de “wet van de oneerlijke verdubbelingsonzekerheid”? Dezelfde wet die er voor zorgt dat je met twee horloges nooit de precieze tijd zeker weet…
Dus… f
Ogenschijnlijk identiek is nog niet bewezen identiek. Maar bij ons komt het doordat de kat altijd haar nagels aan de handdoek wil scherpen (en dat is nog maar één van haar dwangmatigheden..)
Vreselijk probleem, grondige aanpak is essentieel. Dus:
Mogelijkheid 1: De ene doek gebruik je vaker dan de andere (met wiebelen en gedoe als gevolg),
Mogelijkheid 2: Het koelelement zit aan de ene kant en vermindert door de warmte de hechtingskracht van het plastic (uitdroging).
Experiment 1: wissel de haakjes eens om, dan weet je of het aan het haakje ligt of aan de koelkast.
Experiment 2: wissel de doeken eens om, dan weet je of het aan de doeken en hun gebruik ligt.
Experiment 3: koop een nieuwe koelkast met het koelelement aan de andere kant.
Tip 1: smeer een beetje spuug aan de nopjes voordat je plakt, want dat is magical stuff.
Tip 2: Plak een met melk doordrenkte cornflake tussen plastic en koelkast – een sterkere plakker vind je nergens, je kan er vliegtuigvleugels mee monteren.
Wees blij dat ie eraf dondert! Als dat niet zou gebeuren, en je hand- en theedoeken worden zwaarder en zwaarder van het handen en thee drogen valt je koelkast om! Weet je wat een rommel dat geeft?
Variant op de cornflake, bisonkit. Werkt erg goed, Wel eerst ontvetten, ontspugen en ontcornflaken.
gewoon vastnagelen met potnagels> probleem opgelost.
Okee…
Neem een keilbout, M10, boor een gat van 11 millimeter in je koelkast, etc, etc, etc.
Wees maar blij dat ze niet omhoog flikkeren trouwens, das pas lastig!
🙂
Lastig, die zwaartekracht. Hoewel, anders stootte je je hoofd steeds aan het plafond!
Keilbout. K-E-I-L-B-O-U-T. Keilbout.
Stevig woord.
Vooral tegenover het wat meer feminiene ‘zuignap’.
(Vrij naar Michiel)
Hang twee kabeltjes aan het plafond met aan de onderzijde (dat is de kant die het dichtste bij de grond hangt 😉 ) aan elk kabeltje een haakje. Wordt alleen lastig als je kabeltjes niet meer blijven hangen, of als je huis zichzelf plotsklaps omkeerd.
Of als het groene boekje cq dikke A.N.S. zich in haar graf omkeerd!
En nu de simpelste oplossing voor je probleem; koop twee nieuwe zuignappen!!
Praktijkvoorbeeld: Men neme 3 keurig aan de muur geschroefde haakjes, uitstekend geschikt voor thee- en/of handdoek ophanging. Men neme 3 doeken, formaat “thee” of “hand”. Men neme 4 slordige studenten.
Hypothese: Tsja…an accident waiting to happen
Uitkomst: De vaatdoeken hangen over de verwarming, de haakjes zien er eenzaam en verlaten uit.
Tip misschien?
Aan de muur geschroefde haakjes blijven ook niet hangen. Die IN de muur geschroefde wel. 🙂
(het zijn tussenhaakjes)
Jop, jij bent vast degene in huis die zich nog op kan winden over degene die het laatste vel wc-papier opmaakt en dan geen vervangende rol regelt. Of de plee nooit schoonmaakt. Opgeven die ambities, dat is je enige redding.
Nee, ik ben degene die die achteloos het laatste vel pleepapier opmaakt en dan 4 uur later een semi-kwade huisgenoot van de WC hoort schreeuwen “ER IS GEEN TOILETPAPIER MEER!!!”
“Dat komt door de ‘wet van de omgekeerde kracht’… het haakje dat blijft zitten, is waarschijn lijk aan de scharnierzijde van de deur geplaatst. Zoniet, heb ik nog een andere theorie…”
Laat me raden Rick:
Dat komt door de ‘wet van de omgekeerde kracht’… het haakje dat valt, is waarschijn lijk aan de scharnierzijde van de deur geplaatst.
Tjonge Merel, hier heb je een onderwerp aangesneden….
Er is eigenlijk maar één oplossing…laat het naar beneden gevallen haakje lekker liggen, en hang beide doeken aan het andere haakje.
…dat naar alle waarschijnlijkheid het gewicht van twee doeken niet kan dragen en óók naar beneden zeilt.
Prik met een dunne naald in beide zuignappen een gaatje. Nu vallen de handdoek en de theedoek tegelijkertijd, waarmee het probleem is opgelost.
Katten hangen met hun nagels liever in badstof dan in katoen.
Omdat de theedoek meer vocht uit de lucht opneemt dan de handdoek…
Voor een project heb ik ooit wel eens honderd (ja, 100!) zuignapjes moeten kopen en verwerken. Ze hoefden gelukkig maar een halve dag te blijven hangen.
Het probleem was meer na afloop:
wat met honderd zuignapjes aan te vangen …